Giriş Yap

Joe Dispenza

Yazar
8.8
256 Kişi
Unvan
Kişisel Gelişim Yazarı

İncelemeler

Tümünü Gör
428 syf.
·
250 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak kitabı kişisel gelişim kitapları içinde en somut verilere dayalı olan bilinçaltı güçlendirme kitaplarından. Yazar bu kitapta bilimsel verilere dayaranak bilinçaltının gücünü daha net bir şekilde ortaya koymuş. Bu izlediği yolu ben beğendim, çünkü kendisini değiştirmek istemeyen çoğu insan inanmama ve inkar etme yoluna gidiyor. Bu açıdan kitap buna dur diyor ve düşünecelerimizin hayatımızı nasıl etkilediğine dair sebep sonuç ilişkilerini ortaya koyuyor. Ayrıca meditasyona dair uygulamalı ve açıklayıcı program da eklemiş. Nlp uzmanı olarak tavsiye ediyorum.
Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak
8.7/10 · 486 okunma
1 yorumun tümünü gör
Reklam
428 syf.
Kişisel gelişim kitapları söz konusu olduğunda özellikle son yıllarda insanların büyük çoğunluğu mesafeli yaklaşıyor. Psikolog, psikiyatrist, nörolog, sosyolog ya da insanı bilimsel olarak inceleyen herhangi bir alanda uzmanlaşmamış kişiler, rasyonel bir altyapı sunmadan kendi yaşam tecrübelerini ya da görüşlerini amiyane tabirlerle ifade ettikleri kitaplar yazıyorlar. Dolayısıyla eğer bu türde bir kitap okumaya karar verdiysem bana bilimsel bir doyum sağlayacak olması önceliğim oluyor. Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak sınavı başarıyla geçerek benim için bu kategoride okunmayı hak eden kitaplardan biri oldu. Joe Dispenza bir nörobilimci. Kuantum fiziği ve nörobilim ışığında bilinçaltını ehlileştirerek bilinç ve bilinçaltı üzerinde nasıl kontrol sağlayabileceğimizi çok güçlü argümanlarla ele almış. Kitabın içerisinde bu serüvende somut bir adım atabilmek için bütün ayrıntılarıyla paylaşılmış dört haftalık bir meditasyon çalışması da bulunuyor. Birkaç kısımda  Joe Dispenza bu yaklaşımın hem kendi hayatına hem de tanıklık ettiği başka hayatlara nasıl mucizeler sunduğuna da yer vermiş. Uzun zamandır bilinçaltı mağaralarına daha aydınlık bir fenerle ışık tutmaya çabalayan bir kendini keşfetme yolcusu olarak aynı heyecanı taşıyan herkese rahatlıkla önerebileceğim bir kitap. Uzun vadede bu yolun yolcusu olan ben de dahil herkesin daha farkındalıklı, özerk ve hakimi oldukları bir yaşama kavuşabilmelerini diliyorum.
Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak
8.7/10 · 486 okunma
·
368 syf.
·
17 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bir fizyoterapist olarak kitabın bana çok katkısı oldu.Bazen yaptığınız tedavi ne kadar iyi olursa olsun kişinin ruh halini,hissiyatını,olumsuz düşüncelerini kıramayabiliyorsunuz.Tedaviniz buhar olup uçuyor.İyileşmeyen hastalık yoktur iyileştirilemeyen hasta vardır sözü gayet yerinde bir sözdür.İyileşmek için hastanın önce kendi inanması gerekir,bunun için mücadele vermesi gerekir.Düşüncenin gücüne inanıyorum ve bunu gelistirmek ve uygulamak için çalışacagım.Önce benım deneyimlemem lazım.ben inanmalıyım ki hastalarıma ve cevreme bunu yansıtabileyim.Kitabı okumanızı tavsiye ediyorum .
1 yorumun tümünü gör
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42