John Izzo

John Izzo

7.3/10
11 Kişi
·
39
Okunma
·
0
Beğeni
·
746
Gösterim
Adı:
John Izzo
Unvan:
Amerikalı Eğitimci, Konuşmacı ve Yazar
Birinci sır; KENDİNİZE KARŞI DÜRÜST OLUN
İkinci sır; HİÇBİR ŞEYDEN PİŞMAN OLMAYIN
Üçüncü sır; SEVGİ DOLU OLUN
Dördüncü sır; ANI YAŞAYIN
Beşinci sır; ALDIĞINIZDAN DAHA FAZLASINI VERİN
Farzedelim sadece altı ayımız kaldı. Düşünün ki, bugünden altı ay sonra öleceksiniz. Bu zamandan önce yapmanız gereken beş şey nedir?
İnsanlar altı ay içinde ne yapmaları gerektiğini yazmaya başladıklarında, çoğunlukla düzeltilmesi gereken ilişkilerden bahsederler. İş pişmanlığa gelince bizim için gerekli olan hassas bir nokta vardır. Önce kendimizi bağışlamazsak, başkalarını da bağışlayamayız.
Doğduğumuzda, elimizde bir kullanım kılavuzu olmaz ve saat dünyaya geldiğimiz andan itibaren çalışmaya başlar.
" Dışarı çıkıp doğada oynayabileceğimi ya da merdivenlerden yukarı çıkıp kitap okuyabilecegimi söylemişlerdi".
Anna Karenina' da Tolstoy
Mutlu ailelerin hepsi birbirine benzer; fakat mutsuz ailelerin kendilerine göre farklılıkları vardır.
Mutlu insanların kendilerine sordugu soru,hayattaki önemli olan şeye mi yoksa onlara önemli olarak sunulan şeye mi odaklandıkları üzerinedir !
Başkalarının bizi sevmesi üzerinde çok az kontrole sahip olduğumuzdan, sevgi dolu bir kişi olmamızda bütün kontrol bizim elimizdedir.
Pişmanlığın olmadığı bir yaşam, daha fazla risk almak demektir. Hayatta yapmak istediğimiz şeyleri denemeliyiz çünkü denediğimiz için pişman olmayız.
Bilgi gerçeklerin birikimidir, oysa bilgelik neyin önemli ve önemli olmadığını ayırt edebilme becerisidir.
Kitabı bir kaç yıl önce okumuştum. Özellikle tanıtımında geçen iddalı ifadeler çekmişti beni kendine. Evet güzel bir kişisel gelişim kitabı. Size aslında sır vermiyor, size zaten bildiklerinizi ama yaşamın yoğun temposu içinde gözden kaçırdıklarınızı hatırlatıyor. Okumaya ve verilen 5 sırrı hayatta kullanmaya değer...
Psikolojik Düşünceler

Psikolojik olarak insanı en iyi şekilde inceleyen ve bir çok insanın şahsi duygular ve görüşleri ile yazılan bir kitaptır. İçinde bulunduğumuz dönemin soruları ile aklımızdaki mantık fikirlerden kaynaklı duygularımızı kullanmamanın büyük etkisi üzerine yanlış davranışlardan doğan bir kişiliği ele alıp ince ve tek taraflı olarak tartışmaya açılmıştır. Bilinçli bir kişiliğin davranışlardan önce hakimiyet olamadığı mantık dışı fikirleri ile yön verilen duygular da psikoljimize oldukça olumsuz etkiler yaratmaktadır. İnsanın kendini gereğinden fazla küçük ya da büyük görmesi zamanını sağlıklı kullanamayan bir bilgeliğin söz konusu bile olamayacağını düşünüyorum. Bilgeliğin tek yolu mantık ve duygulardan ibaret olduğu gibi tek taraflı düşünülen bir felsefi görüşlere sahip olmadığıdır. Aklınızdaki düşüncelerden, kalbinizdeki duygulara kadar kendinizi yargılayıp dahası kendinizi tanımayı vesile eden bu kitabı okumanızı tavsiye eder huzurlu okumalar dilerim.

Yazarın biyografisi

Adı:
John Izzo
Unvan:
Amerikalı Eğitimci, Konuşmacı ve Yazar

Yazar istatistikleri

  • 39 okur okudu.
  • 30 okur okuyacak.