Jon Gordon

Jon Gordon

Yazar
7.7/10
66 Kişi
·
189
Okunma
·
8
Beğeni
·
1411
Gösterim
Adı:
Jon Gordon
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
248 syf.
·5/10
Okunmaya değer basit anlatım , çalışırken işine nasıl tutkuyla bağlanması gerektiğini anlatan güzel bir kitap özellikle öğrencilerin okuması gereken bir kitap :)
248 syf.
·Beğendi·7/10
Çalıştığı işinde tutkusunu kaybetmiş olan Josh işe devam edip etmeme konusunda karar vermek üzere iki haftalık bir izine çıkar.Tatil amaçlı gittiği kırsal bir yerde bir labirent içerisinde bilge çiftçi ile karşılaşır.Bilge çiftçi ona bir tohum verir ve bu tohumu nereye ekersen orada amacını ve kendini bulacaksın der.Sadık köpeği Dharma ile yola çıkar.Birçok yer ve farklı iş keşfeder.Yolculuğun sonunda da tohumu edeceği yeri bulup herşeye yeniden başlar.
Dili akıcı okunması basit anlamı çok güzel bir kişisel gelişim kitabı
248 syf.
Herkesin bir dönem, “nereye gidiyoruz böyle, ne için varız ki biz burda, amacımız neydi ya..?” diye kafasında milyonca soru işaretleri oluşan bir yığın soruyla kafasının bulanıklaştığı olmuştur..

Oysa hayat bize her an küçük ipuçları verir ne yapmamız gerektiği hakkında, sadece biz farkedemeyiz onları kolayca..

İşte bu kitap da bu sorulardan rotasını kaybetmiş Josh'ın, kendini ve amacını bulma yolculuğunda köpeği Dharma'nın da beraberliğinde, nasıl hayatındaki amaç tohumunu ve ait olduğu yeri bulup kök saldığını anlattığı kendinizden de bir parça bulmanızı sağlayacak yalın bir kişisel gelişim öyküsü..

Kısa ama sıcacık anlatımıyla içindeki seni keşfetmeni sağlayacak, kendi notalarını kendiniz yazacağınız bir yaşam senfonisi, herkesin okuyabileceği minik bir rehber hayatınıza..

Ruhunuza dokunan, içten bir kitap kısaca..
Bulmak için sendeki 'sen' i haydi takip edelim işaretleri.. Sayfaların ardında saklı yaşam mucizesi.. Okumalısın benden söylemesi :)
160 syf.
·3 günde
Jon Gordon bu eseri yazarken Şikayet Etmeme Kuralını uygulayan gerçek bir şirketten esinlenerek eseri yazmıştır.

Eserin türü kişisel gelişim. Eserde şikayet etmemek gerektiğini, şikayet etmenin insanı olumsuzluğa sürekleyeceği anlatılır. Eserde şikayet etmek yerine yapılabilecek beş kuraldan bahsedilmiş.

Eserin ana karakteri Hope. Onun şikayet etme kuralını şirkete, hayata nasıl uyguladığı anlatılmış.

Eserin ana düşüncesi de şikayet etmemeliyiz her kötü olaydan sonra hayatımızda iyi olaylar, iyi gelişmeler olur. Karanlıklar aydınlığa çıkar .

Kitabın sonunda "Şikayetçi Biri misiniz" adlı bir değerlendirme konulmuş. Değerlendirmeyi yaptığımda 23 puan çıktı. Sonuç pozitife odaklanın ve pozitif yolda daha çok zaman geçirin.

Umut verici bir kitap insanın hayatında ben nelerden şikayet ediyorum, neden şikayet ediyorum diye sorduran bir kitap bu yüzden bile okunabilcek kitaplardan diyebilirim.
256 syf.
·2 günde·6/10
Motivasyonu arttırmak amaçlı roman tarzında yazılmış bir kişisel gelişim kitabı.

Okuduğunuz süre içinde kendinizi iyi hissediyorsunuz ama bir kaç gün içinde etkisi geçiyor. Hatta ne okuduğunuzu unutuyorsunuz.

İyi okumalar.
248 syf.
·Beğendi·7/10
"Amacın bir meydan okumadır, ancak bundan daha büyük bir meydan okuma vardır ki o da güçlüklere ve kötümserlere rağmen amacını takip etme ve yaşama cesaretini bulmaktır."
132 syf.
Kişisel gelişim kitaplarini bir kefeye Marangozu bir kefeye koysam Marangoz ağır basar. Çünkü kişisel gelişimden ziyade bir şey.
Benim için yeri bambaska oldu.

Eser, iş kariyerini disiplinle tırmanan iş adamının başına gelen olay sebebiyle bir marangozun hayatını kurtarması ( daha sonra da gercek manada hayatini kurtaran olacaktir) ve sonrasında devam eden dostluğunu anlatıyor. Biri işinden başka bir sey düşünmeyen işadami diğeri ise zanaati ve insanlar üzerinde tesirler bırakan marangoz.. Ikisi hakkinda daha fazla bilgi vermek istemiyorum. Olay örgüsünden ziyade bakış açıları, hayata ve insana eğilimleri önemli..

Kitabı her insanın mutlaka okuması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü insan sosyal bir varlıktır. Kendine ve başkalarına tesir etmektedir. Önemli olan güzel izler bırakmaktır. Bu kitap tam olarak bunu vermektedir. Sevgi, dürüstlük, dostluk..
246 syf.
·5 günde
Kitap insanın hayatında bir amacının olmasını ve yaşama muhakkak bir tohum ekip kök salması gerektiğini anlatan bir hikayeye sahip.
.
. Her şey Josh'un kendini çalıştığı şirkete ait hissetmemesi üzerine patronunun ona iki hafta kafa izni vermesi ile başlıyor. Bir şekilde bir çiftçi ile tanışıyor ve hikaye bundan sonra feveran ediyor.
.
Kısaca amaç üzerine bir kişisel gelişim öyküsü.
256 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Roman tarzında yazılmış, kişisel gelişime katkı sağlayan kısa bir kitap. İnsana enerjik olmanın yollarını sunan, motivasyonu arttıran bununla birlikte toplumsal olarak diğerlerine enerji verebilmenin yollarını sunan bir kitap.
160 syf.
·7/10
160 sayfa görünümlü ama aslında 100 sayfa civarı yaklaşık 2 saatte okuyabileceğiniz bir kitap. Daha öncesinde bir kaç tane psikolojik gelişim kitabı okuduysanız size çokta fazla bir şey katacağını düşünmüyorum. ama daha önce bu tarz kitaplar okumadıysanız 2 saatinizi ayırmanın da bir zararı olmaz. Birbirinin benzeri psikolojik gelişim kitaplarına yeni bir örnek diyebiliriz...

Yazarın biyografisi

Adı:
Jon Gordon
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 189 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 79 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.