Jon Gordon

Jon Gordon

Yazar
7.6/10
33 Kişi
·
77
Okunma
·
7
Beğeni
·
1.123
Gösterim
"Sorun sensindir. Mutluluğumuzun bizim dışımızdaki güçlerle pek fazla ilgisi yoktur, içimizde olanlarla daha fazla ilgilidir. Mutluluk içsel bir iştir."
"Gerçekten başarılı olmak istiyorsanız bir fark yaratma arzunuz para kazanma arzunuzdan daha yüce olmalıdır. Eğer öyleyse, her ikisini de başaracaksınız demektir."
"Amacın için bir arayışa girmen kozmik bir oyun gibidir ve bir kez nasıl oynayacağını öğrendiğinde ve oyuna sarıldığında heyecan verici bir macera hâline gelir."
"Anne kucaklaması gibi başka bir şey daha yoktur. O kucaklamanın acı ve korkunuzu yok etme ve en zor zamanlarda sizi rahatlatma gibi bir gücü vardır."
Jon Gordon bu eseri yazarken Şikayet Etmeme Kuralını uygulayan gerçek bir şirketten esinlenerek eseri yazmıştır.

Eserin türü kişisel gelişim. Eserde şikayet etmemek gerektiğini, şikayet etmenin insanı olumsuzluğa sürekleyeceği anlatılır. Eserde şikayet etmek yerine yapılabilecek beş kuraldan bahsedilmiş.

Eserin ana karakteri Hope. Onun şikayet etme kuralını şirkete, hayata nasıl uyguladığı anlatılmış.

Eserin ana düşüncesi de şikayet etmemeliyiz her kötü olaydan sonra hayatımızda iyi olaylar, iyi gelişmeler olur. Karanlıklar aydınlığa çıkar .

Kitabın sonunda "Şikayetçi Biri misiniz" adlı bir değerlendirme konulmuş. Değerlendirmeyi yaptığımda 23 puan çıktı. Sonuç pozitife odaklanın ve pozitif yolda daha çok zaman geçirin.

Umut verici bir kitap insanın hayatında ben nelerden şikayet ediyorum, neden şikayet ediyorum diye sorduran bir kitap bu yüzden bile okunabilcek kitaplardan diyebilirim.
"Amacın bir meydan okumadır, ancak bundan daha büyük bir meydan okuma vardır ki o da güçlüklere ve kötümserlere rağmen amacını takip etme ve yaşama cesaretini bulmaktır."
Kitap insanın hayatında bir amacının olmasını ve yaşama muhakkak bir tohum ekip kök salması gerektiğini anlatan bir hikayeye sahip.
.
. Her şey Josh'un kendini çalıştığı şirkete ait hissetmemesi üzerine patronunun ona iki hafta kafa izni vermesi ile başlıyor. Bir şekilde bir çiftçi ile tanışıyor ve hikaye bundan sonra feveran ediyor.
.
Kısaca amaç üzerine bir kişisel gelişim öyküsü.
160 sayfa görünümlü ama aslında 100 sayfa civarı yaklaşık 2 saatte okuyabileceğiniz bir kitap. Daha öncesinde bir kaç tane psikolojik gelişim kitabı okuduysanız size çokta fazla bir şey katacağını düşünmüyorum. ama daha önce bu tarz kitaplar okumadıysanız 2 saatinizi ayırmanın da bir zararı olmaz. Birbirinin benzeri psikolojik gelişim kitaplarına yeni bir örnek diyebiliriz...
Çok başarılı ve aynı zamanda iyi bir işi olan bir adamın hayattaki amacını kaybetmesi üzerine yoğunlaşmış kitap. Adam(Josh) iki haftalık bir süre içerisinde hayattaki amacını bulmaya adar kendini.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jon Gordon
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 77 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 28 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.