Jonathan Maberry

Jonathan MaberryÇürük ve Harabe yazarı
Yazar
8.3/10
142 Kişi
487
Okunma
14
Beğeni
2.984
Görüntülenme

Hakkında

Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Philadelphia, 18 Mayıs 1958

Okurlar

14 okur beğendi.
487 okur okudu.
8 okur okuyor.
192 okur okuyacak.
13 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
"Nefret etmek kolay, sevmek zordur. İşte işler böyle yürür dünyada. İyi şeyleri elde etmek zordur; kötü olanlarsa kolayca elde edilir."
Reklam
İnsanlar, üzerlerinde gerçekte nasıl olduklarının yazılı olduğu etiketlerle dolaşmıyorlar.
İğrenç bir saldırıda gizlenmiş, amaçlanmamış bir merhametti bu.
“Sevdiğimiz insanların ruhları her zaman bizimledir.”

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
Reklam
104 syf.
8/10 puan verdi
·
25 saatte okudu
Punisher yargı dağıtıyor.
Salgın dünyayı sarmış durumda. Süperkahramanlar yamyam pozisiyonunda bundan etkilenmeyen ve dünyayı kurtaracak olan kişi Punisher. Evet Süper kahramanları bir bir avlamak onun görevi. Bence konusu güzel. Karakter azlığı olabilir ama iyi işlenmiş bir hikaye sadece çizimleri çok daha iyi olabilir dedirtti onun dışında hikayesi güzeldi. Vermek istediği mesaj da yerinde olunca Punisher reisle beraber güzel bir eser okumuş olduk. Fırsatınız olursa okumanızı tavsiye ederim.
Marvel Universe vs. The Punisher
Marvel Universe vs. The PunisherJonathan Maberry · Marvel Comics · 20129 okunma
536 syf.
·
Puan vermedi
Serinin ilk kitabının konusunu anlatıp genel yorumlarıma geçeceğim. Spoiler yok merak etmeyin! Benny 15 yaşında ve artık bir meslek sahibi olması gerek. Aile mesleği hariç bütün meslekleri deniyor. Çünkü abisinden pek haz etmiyor. Ama diğer mesleklere de yatkın sayılmaz. Sonuç olarak soluğu mecburen abisinin yanında alıyor. Abisiyle zombilerden korunan çitlerle etrafı kuşatılmış kasabasından ayrılıyor ve gerçek dünyayı keşfe çıkıyor. Aile işini öğrenirken bir çok zorluğa göğüs geriyor. Çitlerin ardındaki korkunç dünya Benny'nin sandığından çok farklı çıkıyor. İlk kitapta karakterlerle birlikte acemiliğinizi atıyorsunuz. İkinci kitapta tamamız, birlikte her şeyin üstesinden geliriz dediğiniz anda işlerin yolunda gitmediğini fark ediyorsunuz. Üçüncü kitapta ise aslında hiçbir şey bilmediğinizi anlıyorsunuz. Yazar ilk iki kitaptan sonra üçüncü kitapta seri evreninin bildiğimiz sınırlarını genişletiyor. Karakterleri daha büyük umutlar ve daha ezeli düşmanlarla karşı karşıya bırakıyor. Yazarın anlatım gücü ve kurgusu üçüncü kitapta fark edilir bir gelişim gösteriyor. Aksiyonun hiç bitmediği, sürükleyici bir seriydi. Kitapları her elime alışımda bir bölüm daha diye diye sonunu merakla bekledim. Bu seriyi okurken adrenalin bir saniye yanınızdan ayrılmıyor. Ama beni hayal kırıklığına uğratan tek bir şey var: Yayınevinin serinin ilk üç kitabından sonrasını basmamış olması. Basılmış kitaplar bahsettiğim gibi muhteşem. Bu kadar güzel bir seriye çok yazık oldu diye düşünüyorum. Keşke yayınevi devamını bassa ve bu serüven nasıl sona erecek okuyup görsek.
Gece ve Öfke
Gece ve ÖfkeJonathan Maberry · Parodi Yayınları · 201861 okunma
480 syf.
6/10 puan verdi
·
3 günde okudu
Konusu ve dili aslında akıcı ama ben pek sevemedim kitabı. İnsan DNA’sı ile oynanıp yürüyen adının verildiği -bizim filmlerden bildiğimiz zombilere benzer- canavarlar oluşturan ve bununla ilgili planlar yapan bir grup var. Kendilerine katılması için insanların dini duygularını kullanıyorlar. Bu zombi işini Gault kendi çıkarları, Amira ve El Mücahid’de kendi çıkarları için kullanıp, birbirlerine iki yüzlü davranıyorlar. Aslında bir tarafın amaçları farklı bunu gizliyorlar ve ortalık baya karışıyor. Devlet bu hastalığı keşfedince gizli birim işin içine girip Church’e görev veriyor, o da bu iş için en iyi adamları toplamaya başlıyor. En iyi adamların başına da onlardan iyisi Joe Ledger’ı istiyor. Eğer bu ekibi kurmasaydı neler olurdu kim bilir. Çünkü, ekip bütün yeteneklerini ortaya koyup ülkeyi hatta dünyayı kurtarıyor.
Kod Adı Sıfır
Kod Adı SıfırJonathan Maberry · Optimum Kitap · 201347 okunma