Jonathan Maberry

Jonathan Maberry

Yazar
8.5/10
91 Kişi
·
209
Okunma
·
8
Beğeni
·
1288
Gösterim
Adı:
Jonathan Maberry
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Philadelphia, 18 Mayıs 1958
"Değer görecelidir," dedi Aziz. " Evi yanan bir adamla susuzluktan ölen bir adam bir bardak suya farklı bir değer atfeder."
“Yüzleri LED panellerin solgun ışığında birer hayalet kadar beyaz görünüyordu, ama gözleri ve ağızları bir günah kadar karaydı.”
“Çizgi roman okur musun? Bilirsin... Dr. Spectrum?” yüzünde bekleyiş dolu bir ifade vardı. “Dr. Spectrum, Marvel Comics’in süper kahramanlarından biri? Gizli kimliği ‘Joe Ledger’. Bu çok havalı bir tesadüf, sence de öyle değil mi?”
“Geniş açıdan bakarsak,” dedim, “hayır, pek de havalı değil.”
“Size ateş edilirse ateşle karşılık verin. Bu bir intihar görevi değil, Teğmen Brown. Geçen hafta yeteri kadar adamımı toprağa verdim.”
480 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Konusu ve dili aslında akıcı ama ben pek sevemedim kitabı.
İnsan DNA’sı ile oynanıp yürüyen adının verildiği -bizim filmlerden bildiğimiz zombilere benzer- canavarlar oluşturan ve bununla ilgili planlar yapan bir grup var. Kendilerine katılması için insanların dini duygularını kullanıyorlar. Bu zombi işini Gault kendi çıkarları, Amira ve El Mücahid’de kendi çıkarları için kullanıp, birbirlerine iki yüzlü davranıyorlar. Aslında bir tarafın amaçları farklı bunu gizliyorlar ve ortalık baya karışıyor.
Devlet bu hastalığı keşfedince gizli birim işin içine girip Church’e görev veriyor, o da bu iş için en iyi adamları toplamaya başlıyor. En iyi adamların başına da onlardan iyisi Joe Ledger’ı istiyor. Eğer bu ekibi kurmasaydı neler olurdu kim bilir. Çünkü, ekip bütün yeteneklerini ortaya koyup ülkeyi hatta dünyayı kurtarıyor.
473 syf.
·11 günde·Beğendi·7/10
Benny Imura, ilk gecenin öncesindeki hayatı hatırlamayan çocuklardan biriydi. ilk gece ne mi? o kabusun ortaya çıktığı ilk gün. sevdiklerinizin tanıyamadığınız bir yaratığa dönüşmeye başlamasının ilk günü. zombilere.
mountainside adında, çitlerle çevrili bir kasabada abisi ile birlikte yaşıyordu. ona göre abisi tam bir "korkaktı."
onu öyle görüyordu çünkü ilk gecede annesini kurtarmamıştı, kaçmıştı. bundan dolayı abisine büyük bir kin besliyordu.
yaşadığı kasabanın kurallarından biri de 15 yaşına gelen herkesin çalışmak zorunda olmasıydı. Benny, 15 yaşına basmıştı ve artık bir işe girmesi gerekiyordu.
ama kendine uygun bir iş bulamadı. ve abisinin günler öncesinden ona yaptığı teklifi kabul etmek zorunda kaldı. aile işini yapacaktı. tıpkı abisi Tom Imura gibi bir zombi avcısı olacaktı.

___

çürük ve harabeyi çok beğendim çünkü akıcıydı. anlaşılabilir kolay bir dili vardı. konusu da ilgimi çeken türdendi.
en sevdiğim karakter Tom oldu. gözümde o kadar mükemmel betimledim ki onu.
sadece Benny'e sürekli "çocuk" demesi sinirlerimi bozdu.
kitabın sonu mükemmeldi. o kadar duyguluydu ki. o an hissettiğim duygu yoğunluğunu size anlatamam.
muazzamdı.
480 syf.
·Beğendi·10/10
Sürükleyici hikayesiyle kitap okumaya yeni başlayan ve hevesli olanlar için ideal bir kitap. Kitap okuma alışkanlıklığına sahip olan birisinde bir hafta içinde bitirmek isteyeceğine garanti veriyorum :)
616 syf.
·Puan vermedi
Kız kardeşimin çevirmiş olduğundan mıdır bilmiyorum, lakin seneler geçmiş olmasına rağmen kitap hafızamda yer etmeye devam ediyor. ara sıra gereksiz betimlemelerle sıkıldığımı dahi hatırlıyorum ama genel olarak başarılı bulmuştum. 69/100
552 syf.
·Puan vermedi
Birinci kitabı kadar güzeldi. Hatta ben ikinci kitabı daha çok sevdim. Zombili bir kitaptı . Üçüncü kitabı okumadım ama onun da güzel olacağını düşünüyorum. Seriyi tavsiye edebilirim.

Puanım : 4/5

Yazarın biyografisi

Adı:
Jonathan Maberry
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Philadelphia, 18 Mayıs 1958

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 209 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 109 okur okuyacak.
  • 7 okur yarım bıraktı.