Josephine Angelini

Josephine Angelini

Yazar
8.1/10
29 Kişi
·
58
Okunma
·
2
Beğeni
·
1075
Gösterim
Adı:
Josephine Angelini
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Ashland, Massachusetts, Amerika Birleşik Devletleri
Bütün bu anılar tıpkı kocaman dalgalar gibi tekrar tekrar üzerine geliyor, onu alaşağı ediyorlardı. Anılar solunca gerçeği, tıpkı fırtınadan sonra bomboş kalan bir plaj gibi tüm açıklığıyla gördü.
Guinevere bunu Lancelot'un az önce söndürülmüş iki mumu andıran gözlerinde görebiliyordu. Bakışları hala ateşli olsa da sıcaklıkları kaybolmuştu.
"İçimizde bir ülke vardır, bir ruh coğrafyası;yaşadığımız sürece bunun sınırlarını arar dururuz. Şanslı olup da bu ülkeyi bulabilenler, taşların üstünden akan su gibi rahatça kayarak iniş çıkışlara yayılır, yuvalarını bulmuş olurlar. Kimileri doğdukları yerde bulurlar bu ülkeyi, kimileri bir kıyı kasabasında susuzluktan kavrulduktan sonra çölde yüreklerinin tazelendiğini görürler. Yemyeşil tepeler arasında doğdukları halde ancak kentin yoğun, civcivli yalnızlığı içinde rahat edenler de vardır. Kimileri için bu arayış, bir başka insanın izini sürmektir; bir çocuk ya da ana, bir dede ya da kardeş, bir sevgili, bir eş, bir düşman…"
400 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
Mitolojiye olan ilgim ve sevdiğim karakterlerin olması sebebiyle ister istemez seriyi bitirince içim bir cızz etti, kabul ediyorum. Evet diğer serilerle olan benzerliklerini eleştiriyorum sürekli ama elimde değil. Hikayenin başlangıcı Twilight'ı, Lucas ile akraba çıkmaları Kemikler Şehri'ni, Tanrılarla olan bu savaşları da bana ister istemez Melez Sözleşmeleri'ni hatırlattı. Ayrıca Lucas'la olan olayındaki mantık hatası beni fıtık etti. Çiftin resmen boş yere iki yana savrulması beni sinir etti. Ama seri biterken farkettimki yine de okumayı sevdiğim bir seri olmuş ve kurguda okurken gerçekten özgün bir şeyler bulmuşumki üç kitap boyunca devam edebilmişim ;)

Aksiyonu bol, merakla okuduğum bir son kitaptı. Çoğu sorumuza bu kitapla cevap bulmuş olduk. Tanrıların derdinin ne olduğu da ortaya çıkmış oldu. Sorunlu problem çocuklar olur ya ben onları öyle görüyorum zaten... İnanılmaz güç peşinde, kendilerinden daha güçlüsünün olmasını istemeyen sorunlu varlıklar kısacası... Ama bazıları varki benim top listeme oturdular. Hades ve Morpheus'u sevmeyen ölsünn, o derece kesin konuşuyorum ;)

Bu kitabın en iyi kısmı bence flashbacklerin olduğu yerlerdi. Zevkle ve merakla okudum. Yüzyıllar önce Truva'da neler olduğunu görmüş olduk. Ki sadece Afrodit'in kız kardeşi Helena ve Paris'i değil, bir çok karakterimizin hikayesi paylaşılmıştı. Hepsi Truva'da savaşıp canlarını ortaya koymuştu. Geçmişten gelen anıların anlatıldığı yerleri gerçekten zevkle okudum.

Helen'in neden onca zaman Hades'in dünyasında acı çekerek de olsa zaman geçirdiği de ortaya çıktı. Atlantis'i kuran soyun görevi neyse Helen'inki de görevini tamamlamak için gerekliymiş aslında... Ki anlayamadığım şey sırf Lucas'ın hayatını kurtarmak için Tanrılarla savaşmayı göze alırken nasıl Orion ve Lucas için aynı şeyleri hissettiğini düşündü bu salak kız anlayamıyorum. Ve Lucas kitabın sonuna doğru öyle bir fedakarlık mı desem aptallık mı desem yaptıki resmen yüreğimi hoplattı. Yine de seviyorum bu karakteri... Bu çocuğu Helen bu hale getirdi yaptığı saçmalıklarla... Yine de Lucas'ı da Orion'u da ayrı ayrı seviyorum. Hector da favorim. Cassandra ve Ariadne de fena değil. Gerçi Ariadne'ye de kızgınım aslında ya neyse onun çektiği bedel ağır oldu bence... Sadece Jason ve Claire'dan hoşlanmıyorum hala... Ki taraflar tutulurken Claire sağolsun beni yine şaşırtmadı. O kız nasıl bir en iyi arkadaş çözemedim. Sadece Matt'in yok yere harcandığını düşünüyorum. Üzüldüm onun için...

Daphne desen başbelasının teki... Helen'ın da Lucas'ın da hayatını mahfetti. Nasıl bir anneliktir bu yaptığını anlamak imkansız. Ama o da kendince mutlu sonuna kavuştu da kurtulduk ondan...

Son kitap oldukça heyecanlı ve aksiyon doluydu. Hatta bir ara öyle bir yere ulaştı ki yahu dedim son 50 sayfa kaldı bu hikaye nasıl bitecek. Sadece Zeus ile savaşının daha ayrıntılı anlatılmasını isterdim, biraz yüzeysel geçti sanki... Bunlar dışında bakacak olursak hiç de fena bir seri değildi. Mitoloji sevenlere tavsiye edilir. Herkese iyi okumalar ;)
456 syf.
·Beğendi·8/10
Mitolojiye bayılıyorum.Mitolojinin kendisini de seviyorum mitoloji ile ilgili konular barındıran kitaplarıda seviyorum bu kitapta mitolojı ıle harmanlanmış bır roman ancak tek eksiği mitolojının ana damarıyla cok fazla bır bağlantı kurulamamış olması cok kabaca karakterlerın uzerınden geçilmiş ve anlatımıda net değil ama hikaye güzel okunası bir kitap ....
456 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Seri kitapmış ama diğerlerini okumaya gerek yok diye düşünüyorum. Sıkıcı bir kitap. En azından ben okurken çok sıkıldım ve zorla bitirdim. Diğerleri de var elimde. Ama okumayı düşünmüyorum.
400 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Hızli ilerleyemedi ama okudum. Surukleyici bir kitap degildi ama yine de guzeldi. Bazen kopukluklar olsa da sonrasinda baglanti kuruldu. Okunabilir ama tavsiye edecegim bir kitap degil.
456 syf.
·Beğendi·10/10
Serinin ilk kitabını okurken kitabın çok karışık bir anlatıma ve bazı şeylerin net anlaşılmadığını düşünmüştüm şu anda da ilk kitap için aynı şeyi düşünsem de ikinci kitabını okuduğumda her şeye rağmen çok güzel bir kitap olduğunu düşünmeye başladım . Çünkü ikinci kitapta bazı şeyler daha net hale geliyor , bağlantılar güçleniyor , anlayamadığını kısımlar anlaşılır hale geliyor ve olaylar beklenmedik şekilde gerçekleşince kitapta sizi kendine bağlıyor . Her şeyden önce mitolojik ilgi isteyen bir kitap olduğu için mitoloji sevenler için güzel bir kitap ve üçüncü kitabı merakla bekliyorum ben çıkmadı diye biliyorum başka bir bilgiye sahip olan varsa bana haber verirse sevinirim.
456 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Şimdi olaylar iyice hızlanıyor. İlk kitap uzunca bir giriş kitabıydı. biraz daha hareketli olabilirdi.

Helen' in geceler boyu Hades' e yaptığı yolculuklar onu bir hayli yıpratmaya başladı. Tek başına azap çektiği Hades' te bir gün yalnızlık canına tak dedi ve yardım dilediğinde yaşayan Adonis görünümlü Orion ona yardım elini uzattı.

Annesinin kendisine Lucas ile kardeş çocukları olduğunu söylemesi ile ondan uzak kalmak zorunda olan Helen hemen Orion' a ısınıveriyor. Aslında Lucas' ı seviyor ama Orion'u da seviyor !!!

Ya şu aşk yedeği de nedir canım. - Lucas sana aşığım ama seninle olamayacağım için Orion' a da aşığım. Biraz karakter sahibi ol kızım.
456 syf.
·6/10
Eveet, yine bir fantastik seri ile karşı karşıyayız. Maalesef kitabın ana hatları fazlasıyla Twilight serisiyle benzerlik taşıyor. Kitabı okumak isteyenlere önceden bir uyarı yapmış olayım ;) Twilight'daki kocaman aile vampirlerden oluşurken burdaki aile yarı tanrılardan oluşmakta... En büyük fark burdaki kızımız Helen'ın sıradan bir insan olmayıp onun da yarı tanrılardan biri, yani "soy" olması... Ama bu durumdan haberi bile yok. Yıllarca bilinmezliğin içinde kendi gariplikleriyle insanlardan uzak durarak, dikkat çekmemeye çalışarak savrulup durmuş. Lucas ve kocaman ailesinin Helen'ın yaşadığı küçük adaya gelmesiyle işin rengi değişiyor tabii ki... Aile tıpkı Twilight'ta olduğu gibi başta ondan nefret ediyor. Tabii burda sebep bambaşka, farklı evlerden gelmeleri nedeniyle ister istemez birbirlerinden hoşlanmıyorlar ama bunu da aşmaya çalışıyorlar. Sonrasında aile fazlasıyla Helen'ı sarıp sarmalıyor.

Kitaba başta benzerlikler nedeniyle önyargılıydım ama vampirler mi yarı tanrılar mı derseniz seve seve 2.yi seçerim. Yunan mitolojisine olan ilgim de bunu destekledi tabii ki ;) Ama olayların ilerleyişi, her şeyin Truva Savaşı'na bağlanmış olması, Helena ve Paris derken hikayenin içinde kayboluyorsunuz. Açıkçası ben yarı tanrıları daha çok sevdim. Hikayeyi de daha yaratıcı buldum. Helen'ın sıradan bir yarı tanrı olmadığı ortada... Hepsinden daha güçlü olması soyunun tek bir yarı tanrıdan gelmediğinin en büyük göstergesi bence... Bu arada kitabın kapağını pek sevemedim, bir de ismini hiç yaratıcı bulmadım. Bu durum puanını da düşürdü tabii ki... Herkese iyi okumalar :)
456 syf.
·Puan vermedi
Zaten güzel bir kitap olmasına rağmen esas kızımızın esas oğlumuzu gördüğünde verdiği alışılmamış tepki için okunur....
456 syf.
·9 günde·Beğendi·7/10
Seriyi bitirdim ama buraya güncelleme yapmaya fırsatım olmamıştı, tamamen unutmuşum. Seri kitapları için 2. kitap olarak şaşırtıcı bir kitaptı. Aksiyonu fazlasıyla bol, yeni karakterlerin eklendiği, hikayenin üstüne sürekli bir şeyler eklendiği bir 2.kitap olmuş. Ki genelde biliriz ki 2. kitaplar daha ağır geçer, geçiş kitabı niteliğindedir, bu kitapta bu durum yoktu. Görüyoruzki Helen ile Lucas'ın kuzen çıkmalarının etkisi maalesef bu kitapta da devam etmekte ve aaoovv bir aşk üçgenine adım atmaktayız.

Ve böylece bu kitapta Orion ile tanışıyoruz. Orion çok sevdiğim bir karakter oldu. Helen ile yeraltı dünyasında paylaştıklarının cidden anlamı benim gözümde çok büyük. Yalnız büyümüş, yaralı bir çocuk böylesi bir genç adama dönüşmüşken Helen'a böylesine bağlanmasını anlayabilirim ama Helen'ın bu Orion'u da seviyorum ama Lucas da kalbimin can evi modunda olması beni kitabı paralama noktasına getirdi ama tabii ki kitabıma zarar vermemek için direndim ;) Neyse bu onu da seviyorum seni de travmasının Bella zamanından kabusum olduğunu ve beni ne kadar çok delirttiğini herkes bilir. Bu nedenle Helen'a olan sinirim son kitabı okumama rağmen hala derinlerde mevcudiyetini korumakta... Ama şu konuda Helen'ın arkasındayım. Omzunda böylesine bir yük varken çevresindekiler onu çok yalnız bıraktı bence... Lucas ile böylesine sağlam, böylesine etkili bir iletişim varken onunla aralarına mesafe koymak Helen için bir kolunu kaybetmekten farksızdı. Üstelik bu kızın sorumlulukları yetmezmiş gibi her gecesini uykusunda herkes rüya görürken yeraltı dünyasında Hades'in dünyasında geçirdiğini, bir gecede orda günlerce kaldığını, sürekli acı çektiğini düşünün. Helen çok ama çok yalnızdı. Sürekli orda ne yapacağını bilmeden kapana kısılıyordu. O yüzden Orion'un onu ayakta tutabilmek için ihtiyaç duyduğu bir karakter olduğunu kabul ediyorum, onunla paylaştıklarını da anlıyorum ama Orion'un Lucas'la aynı kefeye konulmasına sonuna kadar karşıyım. Anlaşıldığı üzere sonuna kadar Lucascıyım ben ;)

Lucas ile akraba çıkmaları zaten ayrıca bir muamma... O kadar bariz ve belliki Ajax'ın babası olmadığı nasıl böyle bir mantık hatası yapılır ve tüm karakterlerin de buna kafası basmaz hiç anlamıyorum. Ki bu akrabalık olayı da bana sürekli Kemikler Şehri'ni hatırlatsa da burda artık ne varki ya kuzenlermiş moduna girdim ama maalesef olmuyormuş. Akrabaların birlikte olması yasakmış ki zaten Helen ve Lucas'ın Paris ve Helena olayı nedeniyle birlikte olmamaları durumu da var. Yani kısacası bu aşk öyle bir hale getirilmişki imkansız ötesi gibi bir şey...

Bu arada Claire de nasıl bir arkadaş onu anlamadım. Kimse olmasa en büyük desteği ondan beklerdim. O da Jason'ın derdine düşmüştü. Jason desen o da Helen'a karşı ayrı bir triplerdeydi, çözemedim yani...

Tüm bunlar olurken Tanrılar evlerin birleşmesi için hain planlar peşindeydi. Bazı mantık hataları gözardı edilirse kurgusu hiç de fena olmayan bir seri... Herkese iyi okumalar ;)
456 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Hiç sıkılmadan okudum. Sayfalar şu gibi aktı gitti. Tam da yaz tatilinde okunacak bir seri.

Bakayım siz de okurken sürekli acıkıp susayacak mısınız?

Hikaye Truva savaşını yeniden hatırlıyor ve Homeros ' un bazı olaylara gerçekten de şahit olduğunu düşündürüyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Josephine Angelini
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Ashland, Massachusetts, Amerika Birleşik Devletleri

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 58 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 33 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.