Karen Thompson Walker

Karen Thompson Walker

Yazar
7.1/10
27 Kişi
·
72
Okunma
·
2
Beğeni
·
697
Gösterim
Adı:
Karen Thompson Walker
Unvan:
Amerikalı yazar
Ama gördüğüm kadarıyla başımıza gelen asla endişelendiğimiz şeyler olmuyordu.Gerçek felaketler her zaman farklıydı-öngörülemez,tedbir alınamaz ve bilinemez.
Karen Thompson Walker
Sayfa 40 - Pegasus yayınları
Kimi zaman ölüm hayatın ispatıydı. Bazen çürümenin sonunda her şey yeniden başlardı.
Karen Thompson Walker
Sayfa 279 - Pegasus Yayınları
Gün ışığında zararsız görünen şeyler karanlıkta korkutucu olmaya başlıyordu. Kim bilir başka neler sadece bir ışık hilesinden ibaretti?
...bir kişi diğerlerinden uzun süre ayrı kaldığında sadece konuşma ihtiyacını değil yeteneğini de kaybediyordu.
Karen Thompson Walker
Sayfa 149 - Pegasus Yayınları
Rüya görürken göz kapaklarının hareket etmesini izledim. Sadece ona yakın olmak yetmiyordu. O sırada rüyasında ne gördüğünü de öğrenmek istiyordum. Onunla rüyasında gördüğü yere bile gitmeye razıydım.
Karen Thompson Walker
Sayfa 285 - Pegasus Yayınları
Gerçek felaketler her zaman farklıydı - öngörülemez, tedbir alınamaz ve bilinemez.
Karen Thompson Walker
Sayfa 40 - Pegasus Yayınları
320 syf.
·Beğendi·7/10
Merhaba :) Mucizeler Çağı bize, halen birçok şekilde yok ettiğimiz, ekolojik dengeyi bozduğumuz dünyanın isyanını, bize 11 yaşında bir kız çocuğunun dilinden anlatıyor. Okurken bir yandan merak ettim, diğer yandan ya böyle şeyler yaşarsak hayatımızın ne kadar zor olacağını düşündüm. Aslına bakarsanız hepimizin okuyup, okutup daha fazla bilinçlenmemizin gerekliliğini çok güzel anlatmış..... Sevgiyle kalın :)))
320 syf.
·Puan vermedi
Caren walker ın okudupum ilk kitabı. Hani bazen sorarlar ya bize bir gün 25 saat olsaydı o bi saatte ne yapardınız yadi bir şey değişir miydi diye. İşte bu hikayede ansızın günler aşırı derecede uzuyor. Dünyanın manyetizması değişiyor. Ve bu durdurulamaz bir şekilde artıyor. Hikayedeki Helen in sürekli sorduğu sorular. Şimdi bir görüş beyanında bulunacak olursam kitapta vermek istediği mesaj güzel ancak bazı bölümlerinde çok olmadık yerlere girmiş. Yazarı tanımıyorum ama sanki bu onun yazarlıktaki ilk deneyimini yaşadığı bir kitap geldi. Konu gayet güzel ama bir takım yerlerde gereksiz yerlere girmiş o olmamış. Okuduğuma pişman olmadım ama beklentilerin daha farklı yönlerdeydi. Ama okumak isteyenlere engel olmak istemem. Çünkü iyi de olsa kötü de olsa her kitap bir tecrübedir.
320 syf.
·Beğendi·7/10
Bir gün 25 saat olsaydı ne değişirdi?
Peki ya 32 saat? 48 saat? 56 saat?
Dünyanın dönme hızı yavaşlıyor...
HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

Kitabın konusu dünyanın dönme hızının yavaşlamasıyla ilgili. Her şey sıradanmış gibi görünen bir cumartesi sabahı haberlerde dünyanın dönüşünün yavaşlamaya başladığı söylenir. Bilinen bütün kanunlar değişmeye, her şey yok olmaya başlamıştır.

Ben kitabı yaklaşık 2-3 sene önce okumuştum. Sanki bir günlük edasıyla yazılmış. Gayet akıcı ve yoran bir kitap değil. Yaşananlar beni derinden etkilemişti ve sanki gerçekten oluyormuş gibi hissetmiştim. Yazarın dili sade. Çok buruk bir kitap gibi gelmişti bana. Dünya'nın haline çok üzülmüştüm.
320 syf.
·5 günde·Beğendi·Puan vermedi
Güneş her gün doğuyor ve batıyor. Belki farkında bile olmuyoruz bu mucizevi işleyişin. Peki, ya uzun saatler boyunca doğmasaydı ? Gerçekten harika bir kitap ve oldukça akıcı. Yalnız kitabın ismi ve kapağıyla hiç bağdaştıramadım konusunu. Yine de mutlaka okumanızı tavsiye ederim.
320 syf.
·5 günde·Beğendi·7/10
Bu yazari ilk defa okudum.11 yaşında bir cocugun dilinden hikayeyi anlatıyor.Buna ragmen her yasa hitap edebilir.Kitabin konusu ilginc.Dunyanin kendi etrafinda donme hızı yavaşlıyor ve buna bagli gercekleşen olaylar anlatılıyor kitapta.
320 syf.
·2 günde·8/10
Aslında sürekli dilimizde olan bir şeyden bahsediyor kitapta; 1 gün 25 saat olsa, 1 gün 48 saat olsa…
Dünyanın dönme hızı gittikçe yavaşlıyor, her gün dakika dakika daha da uzun günler yaşanmaya başlıyor. Yerçekimi kuvveti değişiyor ve doğa zamanla yok oluyor. Sanki Dünya insanoğluna ekolojik bir tepki gösteriyor.
Kimse ne yapılması gerektiğini bilemiyor. İnsanlar ise iki gruba ayrılıyor; eski saat dilimiyle karanlık-aydınlık bakmadan devam edenler, gece ve gündüzü zamanında yaşamak isteyenler…
Kitapta tüm bu yaşananları 11 yaşındaki Julia’nın gözünden okuyoruz. Tabi ki kitaba ayrı bir hava katıyor.
Kitap akıcı bir dille yazılmış, büyük puntoda olunca bir çırpıda okunuyor.
Konusuna bakaraktan distopik bir dünya ya da bir başkaldırı, yeni bir oluşum, maceralara atılma bekliyorsanız; hemen kitabı aldığınız yere geri koyun. Kitapta tamamen insan tepkileri üzerine yoğunlaşılmış, Dünya’nın bu değişimine karşı tutumları, ne yapılacağını bilememeleri, yer çekiminin canlılar üzerine etkileri ve doğanın nasıl zamanla yok olduğu vs bir çok durumun küçük bir kızın bakış açısıyla anlatımı mevcut.
Benim için son derece başarılıydı. Özellikle de son yıllarda nasıl doğayı mahvettiğimiz düşünülürse, belki de gelecekten bir fragman olarak düşünebiliriz.

.
320 syf.
Hayal edin, dünyanın dönüşü yavaşlamış, gündüzler ve geceler durmadan uzuyor. Bitkilerde, hayvanlarda, toplum ve bireylerde nasıl değişikler olabilir, nasıl etkilenirler. Bütün bunlar ve daha fazlası 12-13 yaşlarında ki bir genç kızın gözüyle anlatılıyor. Bence çok ta güzel anlatılmış fakat yazarın tarzından mıdır bilmiyorum kitapta beklediğim sürükleyicilik yoktu. Konu çok zengin olmasına rağmen, yazar nedense çok azıyla yetinmiş. Bu kitabı okumak, kocaman bir pastadan minicik bir dilim pasta tatmak gibi.
320 syf.
·7/10
Hikayeyi 11 yaşında bir kız çocuğu anlatıyor. İlginç, mantıklı, akıcı. 'Bu da olmaz ama, aaaa!' dedirtecek bir şey yok kitapta. Yani olayları kabullenmemek mümkün değil. Kitap bitene kadarki ruh halimi özet geçeyim: Endişe :) Çok ilginç bir konusu var ama sanki konu boşa harcanmış gibi.
320 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Konusu çok ilginç bir kitap.300 küsür sayfa olmasına rağmen yazı boyutu bir tık büyük.Bu yüzden kitap çok çabuk bitiyor.Konu çok farklı ve gerçekten güzel işlenmiş.İçerisinde küçük bir aşkın bulunması da kitaba güzellik katan etkenlerden birisi.Diğer fantastik kitaplarından konu bazlı olarak farklı olması nedeni ile okunması gereken kitaplardan birisi.
320 syf.
İsmine, kapağına, konusuna aldanıp aldığım kitaptı okurken bi atraksiyon bekledim şaşırt beni diye kitap nasıl o başladıysa öyle son buldu 10 üzerinden 3 sınırında devam edip bitti bittiğinde bu mudur yani bütün vaktim bu kitaba mı gitti diye düşündürdü.

Yazarın biyografisi

Adı:
Karen Thompson Walker
Unvan:
Amerikalı yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 72 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 16 okur okuyacak.