Karin Slaughter

Karin Slaughter

Yazar
7.9/10
94 Kişi
·
228
Okunma
·
78
Beğeni
·
8046
Gösterim
Adı:
Karin Slaughter
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Atlanta, Georgia, Amerika Birleşik Devletleri, 6 Ocak 1971
Georgia'nın güneyinde küçük bir kasabada büyüdü. Çocukluğundan beri kısa öyküler, romanlar yazmaktadır. Körbakış (Blindsighted), Acı Öpücük (Kisscut), Soğuk Korku (A Faint Cold Fear), Silinmeyen (Indelible), Faithless ve Triptych adlı çok satan eserlerin yazarıdır. Büyü Gibi (Like a Charm) isimli, çok yazarlı kitabın ise editörüdür. Halen Atlanta'da yaşamaktadır.
İki adam ormandadır. Kendilerine doğru gelen bir ayı görürler. Birinci adam "Koşalım!" der. İkinci adam "Bu çok saçma" der. "Bir ayıdan daha hızlı koşamazsın ki." Birinci adam da "Ayıdan daha hızlı koşmama gerek yok. Sadece senden daha hızlı koşmam gerekiyor," der.
“Bir insan okuma yazma öğrenmeden nasıl okul bitirir ki?”

Will çenesini sıvazlayarak, “Oluyor işte” dedi.
Karin Slaughter
Sayfa 292 - Kırmızı Kedi
380 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Dokuz kitaptan oluşan Will Trent serisinin ikinci kitabı olup; adını, Will Trent isminde, dikkatli, çalışkan ve disleksi problemi olan çok başarılı bir dedektiften alır.

Özellikle disleksik bir dedektifi esas karakter olarak seçmesi ve okuyucuya bu konuda yoğun detaylar verebilmesi, bu zorluğu yaşanlarla biraz olsun empati kurabilmek adına, benim için takdire değer.

İşinin ehli bir polisiye yazarı, kendine has, farklı bir tarzı; tüm detayları sona saklamayan açık sözlü bir kalemi var. İngiltere, Hollanda gibi ülkelerde çok okunur ve beğenilirken, bizde de yeni yeni okur kitlesi kazanmaya ve keşfedilmeye başlamış.

Özellikle Tess Gerritsen ve Agatha Christie sevenler için, Karin Slaughter çok severek okunabilir.

Fırsat vermenizi tavsiye ederim
Keyifli okumalar.
557 syf.
·Beğendi·9/10
Mükemmeldi, dili çok yalın, net ve keskin , okuyucuyu acemice oyalamalar yok.

Atlanta'da 15 yaşında bir kızın tecavüze uğrayıp korkunç bir şekilde öldürülmesi ile olaylar başlar.
Will Trent adında, toplam beş kitaptan oluşan serinin ilk kitabıdır. Bu seri, ismini cinayetleri çözmeye çalışan oldukça dikkatli ,gayretli ve disleksi rahatsızlığı olan Will Trent adlı başarılı bir dedektiften alır.

Bu tür polisiye-gerilimlerde, son bizi ne kadar şaşırtırsa o ölçüde başarılı buluruz ya kurguyu; oysa bu kez, romanın neredeyse ilk yarısında yazarın kartlarını tamamen açmasına rağmen merak ve adrenalin hiç eksilmiyor.

Yazarın özgüvenine, cesaretine en çok da açık sözlülüğüne hayran kaldım. Özellikle İngiltere ve Hollanda gibi ülkelerde çok tutulurken, bizde okuyucusunun az olmasına oldukça şaşırdım. Bu nedenle inceleme yapmak istedim, eğer bu tür kurgular ilgi alanınız içerisindeyse fırsat vermenizi tavsiye ederim.

Keyifli okumalar.
412 syf.
·4 günde·3/10
Maalesef vakit kaybı olan bir kitap. Ben biraz yayın evine kanarak okudum. Fakat her hikayede bir ölğm bir cinsellik var. Hikayelerden iyi olanlar var fakat çoğu vasat.
412 syf.
Fikir olarak güzel bir öykü derlemesi olmuş. Ama sadece fikir olarak. Lanetli bir altın bilezik, üzerinde, her bir yazarın hikayesinde kullandığı bir sembol. Bilezik elden ele geçe geçe lanetini yıllarca yaymayı başarıyor ama hikayeler okuyucuyu her zaman etkilemeyi başaramıyor. Sembole bağlı kalmak koşuluyla hikaye yazmak zor olabilir, buna katılıyorum. Yine de, akılda kalıcı hikaye sayısı, benim adıma iki-üçü geçmedi.
432 syf.
Kitaba başladığınızda sıkılacakmışsınız gibi bir hisse kapılsanız da olaylar öyle çabuk sizi içine çekiyor ki şaşırıp kalıyorsunuz. Tüyleriniz diken diken oluyor. Görüntüler gözünüzün önünden geçmeye başlıyor ve kendinizi bir anda kitabın içinde savrulup dururken buluyorsunuz. Ağzımın açık kaldığı bölümler oldu. Tarzı seviyorsanız mutlaka okuma listenizde yer almalı.
440 syf.
·8/10
Konusu Atlanta da geçen, bir cinayet romanı. Will Trent ve diğer kahramanlar yazarın farklı romanlarında yine yer alıyorlar. Yer yer detaylar çok kılçıklı bir anlatıma sebep olsa da sıkılmayacağınız bir roman. Sırada farklı kitaplar yoksa yazarın diğer kitaplarıyla devam etme olasılığınız yüksek.
380 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Karin Slaughter'in bu kitabının İngiltere ve Hollanda'da neden bu kadar çok satıldığını kitabı okuyunca daha iyi anladım.
Kitaplar en iyi arkadaştır ve bazen kitaptaki bir karakter hayatınızı değiştirebilir.
Yeşil Yol'daki John Coffey gibi veya Paramparça'daki özel ajan Will ve polis dedektifi Faith gibi .
Will bir soruşturma kapsamında Faith'in emniyet amiri olan annesinin görevden istifasına neden oluyor ve Faith bu nedenle Will'den nefret ediyor.Ama bir cinayet ve kaçırılma olayında birlikte çalışmak zorunda kaldıklarında Will'in aslında çok farklı bir insan olduğunu görüyor ve güzel bir ekip çıkıyor ortaya.
Kitabın dili sade ve akıcı.Olaylar öyle güzel kurgulanmış ki acaba filmi çekilmiş mi diye araştırmaktan alıkoyamadım kendimi ama yok maalesef.
Faith rolünde Nicole Kidman ,Will rolünde Zachary Levi harika olurdu :))
Kitap tavsiyemdir
440 syf.
·10/10
Daha once bu yayınevinden hic kitap almamış ve okumamıştım. Kidega kitap satış sitesinde Enpara.com kampanyasında hediye edilecek kitaplar arasında Paramparça vardi. Internette arka kapak yazısını okudum ve hadi bir deneyelim nasılmış diye attım sepete.

Cok büyük bir beklenti içine girmedim açıkçası kitap icin, ama biraz da heyecanlıydım. Ilk defa okuyacağım bir yazar ve yayınevinden çıkma bir polisiye roman.

Iyi ki bu kitabi seçmişim diyorum simdi. Kitabın ilk bölümü cinayet anı ile başlıyor ve tüm kitap sanirim 4 günden ibaret. Oyle guzel oyle detaylı ve merak uyandiran bir anlatımı vardi ki yazarın nasil şimdiye kadar okumamışım diye hayiflandim. Gerçekten öyle bölümler vard i ki kitapta acaba önceki bölümler de kanıt vard i da ben mi fark ermedim diye düşünmeden edemedim. Kitabi da yazarı da o kadar beğendim ki henüz kitabin ortalarindayken yazarın başka ne kitabi var diye baktim ve ne göreyim? Will Trent serisinin ilk kitabını okuyormuşum.

Will Trent'e hayran kaldim diyebilirim. Will Trent içerikli iki kitap daha varmış ama Acımasız kitabi ince kapak ile sanirim sadece bir sitede bulabildim. Bir de son olarak Darmadağın kitabi varmis. Acaba sırayı takip etmeden okumak sorun çıkarır mi? Sanirim Will Trent in hayatında bir değişiklik olur ise onu kaçırırım diye düşünüyorum. 🤔yani kısacası bir hayli guzel ,bir tatil günü elinize alip okumaya başlayınca birakamayacaginiz, cinayetin çözülmesi icin sadece okumaya devam etmeniz gereken süper süper bir kitap. En kısa zamanda yazarın diğer kitaplarına da bakacağım. :)
440 syf.
·17 günde·6/10
Kitap henüz yarı bile olmadı.üzerinde konuşulacak çok fazla bir şey yok. Klasik Amerikan dedektif hikayelerinden biri. Ama kesinlikle bugüne kadar okuduğum kitaplar içinde Türkçe'ye en kötü çevrilmiş ikinci kitap. (İlki Martı yayınlarının Rizolli&Isles serisi)
439 syf.
·8/10
Hikaye konusu, bir kasaba polis merkezinde meydana gelen bir kaç saatlik baskın. Kasabanın şerifi ve adli tıp uzmanı olan eski eşi, olayın baş kahramanları. Çiftin tanışmaları ile ilgili geri dönüşler hikayeye ayrı bir akıcılık katıyor. Kanlı baskından şerifin kurtulup kurtulamayacağı belli değilken, baskının nedenleri ortaya çıkarılmaya çalışılıyor. Yazar, polisiye seven okurlar için göz ardı edilmemesi gereken bir tarza sahip.

Yazarın biyografisi

Adı:
Karin Slaughter
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Atlanta, Georgia, Amerika Birleşik Devletleri, 6 Ocak 1971
Georgia'nın güneyinde küçük bir kasabada büyüdü. Çocukluğundan beri kısa öyküler, romanlar yazmaktadır. Körbakış (Blindsighted), Acı Öpücük (Kisscut), Soğuk Korku (A Faint Cold Fear), Silinmeyen (Indelible), Faithless ve Triptych adlı çok satan eserlerin yazarıdır. Büyü Gibi (Like a Charm) isimli, çok yazarlı kitabın ise editörüdür. Halen Atlanta'da yaşamaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 78 okur beğendi.
  • 228 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 246 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları