Kate Brian

Kate Brian

Yazar
6.3/10
30 Kişi
·
102
Okunma
·
1
Beğeni
·
1.149
Gösterim
Adı:
Kate Brian
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Montvale, New Jersey , ABD, 11 Mart 1974
280 syf.
·2 günde·6/10 puan
Benim için daha çok yolculuk kitabı gibiydi. Nerden kütüphaneme girdi onu da bilmiyorum ama okudum, bitti. :)) Çerezlik güzel bir roman. Kurgu insanı merak ettirmiyor değil ama basit ve sade. Ufaktan gerilim ve çokça gizem var. Sonu vurucu olanlardan...
280 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Kitabı bitireli baya oldu ve hala "Şaka yapıyor olmalısın" diyorum. Çok farklı ve değişik bir kitaptı. Yazarın tarzını sevdim. Tabi ben fantastik bir şeyler bekliyordum o yüzden biraz dumura uğradım ama yinede güzeldi. Tek üzücü yanı seri olmaması bence.
280 syf.
·Puan vermedi
Son derece kötü, 5. sınıf bir Holivud filmine konu olabilecek kadar vahim bir sözde polisiye-gerilim romanıdır.

Sıradan bir ailenin başına gelen bir sapık saldırısının peşine düşen FBI ajanları mı dersin; soğuk ve neyin ne olduğundan habersiz, ilgisiz ebeveynler mi ararsın; aptal sarışınları, çapkın baklavalıları mı sorarsın; beceriksiz polislerden ve katillerden mi bahsedersin; aklı bir karış havada olan ergenlerden mi anlatırsın; psikolojik sorunlar yaşayan ve halüsinasyonlar ve gerçekçi kâbuslar gören kurbanlar mı bulursun... Üstelik başlarına gelen ölümcül saldırı sonrasında takip edildiklerini ve katilin, sapığın oralarda bir yerlerde onları izlediğini delillerle gösteren kurbanlara "işte bunlar hep travma sonrası stres bozukluğu ya..." diyerek inanmayan arkadaşlar, kardeşler, ebeveynler de cabası... Yani klişe ve zorlama olarak adlandırılan ne varsa bu romanda.

Sözde çarpıcı bir son denenmiş. O da ne yazık ki olmamış. Açıklamalar ve olaylar çok yavan, sıradan kalmış. sonuç olarak da bir günde okunacak ve bitirilecek sıradanın ötesinde çok sıradan ve vakit geçirmeye bile değmeyecek bir roman olarak ortaya çıkmış.
280 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Daha ilk sayfasından merakla okuyacağınız bir kitap. Sonu hiç tahmin etmeyeceğiniz şekilde bitecek. Yeni okuyacaklara kısa bir not; şaşırmaya hazır olun.
280 syf.
·3 günde·8/10 puan
sıradan bi polisiye roman gibi başladı ama sonlara doğru hadi artık derken beklenmedik bi sonla karşılaştım. anlatım da bana göre akıcıydı ve merak uyandırıyodu. son sayfaya geldiğinizde zaten bi hadi be diyosunuz.
279 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Çok eğlenceli idi okadar erkek ile aynı evde yaşam çok zor olmalı kitap çok kısaydı 1 günümü almadı okumak 2. Kitabı varmı gelirmi bilmiyorum umarım gelir tavsiye ederim
280 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10 puan
Dikkat spoiler içerir.
Oldukça güzel bir korku ve gerilim romanı. Rory Miller bir gün ormanda koşu yaparken, matematik öğretmeni Stephen Nell'in saldırısına uğrar ve çok zor da olsa elinden kurtulur. Ancak Nell bir seri katildir ve başladığı hiç bir işi yarıda bırakmamıştır. Bu yüzden Rory, babası ve kardeşi Darcy ile FBI gözetiminde Juniper Adası'na gider. Farklı bir kimlikle yeni bir hayata başlar. Burada Tristan, Aaron, Joaquin, Krista gibi arkadaşlar edinir. Ancak bazı ipuçlarından anladığı kadarıyla Nell onu takip etmiştir ve nerede olduğunu bilmektedir. Nell, Darcy'yi kaçırır. Bir şekilde onu kurtarmak zorundadır Rory. Acaba başarılı olabilecek midir? Ada ile ve kendisi ile ilgili olan gerçeği öğrenebilecek midir? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gerekenlerden.
280 syf.
·1/10 puan
Okuduğum en anlamsız, en kötü kitaplardan birisiydi. Ve ben daha ne kadar anlamsız olabilir diye kitaba devam ettikçe şaşırdım.

Kitap gayet düzgün bir şekilde bir polisiye olarak başladı.
Rory bir gün eve kestirmeden gitmeye karara verince ormanda saldırıya uğrar. Ve adamın elinden kaçmayı başarır. Ana yola çıkmayı başarıp bir arabaya atladığında ( ki burada komik tesadüfler başlar ) polise haber verirler. Fakat işin içine FBI girer çünkü saldıran kişi aslında bir seri katildir.

Tamam. Buraya kadar her şey normal gidiyordu. Ama sonra..

FBI tanık koruma programı ile bu aileyi başka bir ülkeye gönderir. Fakat o da ne. Gittikleri yerde ne internet bağlantısı var, ne telefonlar çekiyor, ne gazete var. Bu insanlar bir seri katilden kaçıyor ve hiç bir bağlantı yok.
Hmm. Okey ona da okey..

Sonra işler yine tuhaflaşıyor. Ada'da yaşayan herkes buraya gelen aileye ilgi gösteriyor. Bir grup çocuk ise devamlı onları izliyor. Yani bir şeyler dönüyor ama ne dönüyor anlamıyor Rory. Akıllı ama saf kızımız.

İşte burdan sonra bende ipler kopuyor. Polisiye bir kitabın içine fantastik şeyler girmeye başlıyor çünkü. Ne alaka ? Yazar resmen nasıl saçmalarım diye -pardon ama- ıkınmış.

Tamam hadi fantastik ögelerde girsin. Ona da laf etmeyeyim. Ama bu kadar da saçma şeyler olur mu diye sorguluyor insan. Bir ton açıklanamayan şey kaldı zaten. Hele o son sayfa. O son cümle. Allahım çıldırıyorum. Resmen dün gece boş yere uykusuz kalmışım.

Kısaca okumayın. Hiç bulaşmayın.
280 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Seri bir katilin genç bir kızın peşine düşmesiyle hızlı bir giriş yapıyorsunuz kitaba.

Ne yalan söyleyeyim finaliyle beni ters köşe yaptı. Bu tarz kitaplar okurken beyniniz istemsizce çeşitli sonlar yakıştırır ya hikayeye.

Bu son hiç aklıma gelmedi bile. Romantik, polisiye ve gizem karışımı bir kitaptı. Hoşça zaman geçirtecek kitaplardan.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kate Brian
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Montvale, New Jersey , ABD, 11 Mart 1974

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 102 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 12 okur okuyacak.