1000Kitap Logosu
Kate Mosse

Kate Mosse

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.0
46 Kişi
148
Okunma
4
Beğeni
1.180
Gösterim
Tam adı
Katherine Louise Mosse
Unvan
İngiliz yazar ve televizyon programcısı
Doğum
Batı Sussex, Birleşik Krallık, 20 Ekim 1961
Yaşamı
İki roman ve iki edebiyat dışı esere sahip olan yazar aynı zamanda BBC 4 kanalında yayınlanan Readers and Writers Roadshow adlı programın öncülerinden biridir. Ayrıca BBC 4 kanalında Saturday Review adlı programın konuk sunucusudur. Orange Roman Ödülü’nün fahri kurucularından olan Mosse, ayrıca Sanat ve İş Yaşamı Vakfı, Sanat ve Çocuklar, Güneydoğu İngiltere Sanat Derneği ve Royal Society of Arts Kurumu’nun üyesidir. Sanata yaptığı katkılardan dolayı 2000 yılında Avrupalı Başarılı Kadın Ödülü’nü kazanmıştır. Ailesi ile birlikte Batı Sussex ve Carcassone’da yaşamaktadır.
yasin uymaz
Labirent'i inceledi.
672 syf.
·
Puan vermedi
Hayatımda okuduğum en güzel fantastik kitaplardan biriydi , okuyalı 1 aydan fazla oldu sanırım ancak vakit bulup incelemesini yapabiliyorum. Kitapta 2 karakterin hayatlarını paralel olarak anlatıyor ama aralarında 800 yıl fark var 1205 yılındaki alaisin hayatı ve 2005 yılındaki Alice'in hayatı paralel olarak anlatılıyor. Kitapta Alais'in de , Alice'inde hayatındaki insanlar kutsal kase ve ölümsüzlüğün sırrının peşindeler. Duygusal sahneleri bol ve aşk , ihanet , intikam , entrika , hırs hepsinden bol bol var. Ayrıca bu kitaptan öğrendiğime göre haçlılar avrupadada din adına savaşıyoruz , sapkınları temizliyoruz ayağına toprakları işgal edip bir sürü insana vahşet yaşatmışlar.
Labirent
8.0/10
· 120 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
4
Gizem
Tapınak'ı inceledi.
672 syf.
·
20 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitabı okumaya başlamadan önce hiç araştırmamıştım ve kitap hakkında hiçbir beklentim yoktu. Ama başladıktan sonra elimden bırakamadım. Çok sürükleyici ve olay örgüsü çok güzel hazırlanmış. Bir an bile sıkılmadım. Başlarını okuyup sıkılanlar olursa sakın yarım bırakmayın.
Tapınak
8.0/10
· 29 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
17
Nisle
Labirent'i inceledi.
672 syf.
·
9/10 puan
Okumaya başladıktan itibaren bırakılmaması gereken bir kitap olarak görüyorum. İki farklı zaman içindeki bağıntılı olaylar çok güzel işlenmiş. Yoğun bir tarih havası da var. Genel itibari ile Dan Brown kitaplarını andırsa da daha hikaye daha gerçekçi duruyor. Yarım bırakıldığında tekrar baştan başlamak zorunda kalabilirsiniz. İlk 30 sayfayı atlattıktan sonra hikayenin içinde kayboluyorsunuz.
Labirent
8.0/10
· 120 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2