Katrina Kittle

Katrina Kittle

Yazar
8.6/10
74 Kişi
·
172
Okunma
·
1
Beğeni
·
1232
Gösterim
Adı:
Katrina Kittle
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Illinois, Amerika Birleşik Devletleri
Ölümün farkında oluş insanı önemsiz meşguliyetlerden uzaklaştırır ve hayata derinlik, lezzet ve tamamen farklı bakış açısı kazandırır.
Karşındaki tüm kalbinle güvenebileceğin biri olmalı. Durmak istediğinde ya da bir şeyleri değiştirmek istediğinde karşındaki insanın seni dinleyeceğini bilirsin o zaman.
392 syf.
·Puan vermedi
Tek solukta okumak zorunda hissettiğim bir kitaptı. Bir kere bırakırsam bir daha elime almam diye tek seferde okudum. Çok ağlayarak da olsa... Çocuk istismarı, duyarsızlıklar ensest ilişkileri hiç bir karakteri aşağılamadan ya da acındırmadan anlatması beni kitaba daha çok bağladı. Yorum yapma şansı bize bırakılmıştı. Güzel bir kitap ama tekrar okuyacağımı sanmam
392 syf.
·Beğendi·7/10
Her bir sayfasında sarsıldığım bir kitaptır. Hâlâ aklıma geldikçe, küçük bir çocuğun çektiği acıları hatırladıkça gözlerim dolar.

Hissettirdiklerinden ziyade anlatış açısından bakarsak gayet sürükleyici ve zekice kaleme alınmış. Bazı gerçekleri görmek ve farkındalık oluşturmak açısından okunması şiddetle gereken bir kitap.
392 syf.
·Beğendi·8/10
Yorum yapmak zor. Ama yine de okuduğum şekilde ifade etmek istedim.
Öncelikle kitabın ismi çok güzel. Harika bir seçim bence. Kendi çapımda çığır açarak ilk defa ağlamadım. Etkilendim nedeni yazar acındırma kesinlikle yapamamış bu benim için, özellikle çocuk istismarı konu ise çok önemlidir.
Bazı karakterler tam oturmuş bazıları oturmamış. Özellikle sonlarında çabuk cümleler ile bütün karakterleri anlatmaya çabalamış. Benim zihnimde eşleştirme tablosu gibi canlandı. Bütün karakterlerin mutlu sonu ve bir hayat arkadaşı var.
Diğer bir olumsuz yön ise Sarah ve özellikle Courtney'in düşüncelerini tam yansıtamadığını düşünüyorum. Bir takım eksiklikler var fakat kitabın konusu kalem gücünün eksikliğini kapatıyor.Bence görürseniz alıp okuyun derim.
392 syf.
·9/10
İtiraf etmeliyim ki, çerez bir kitap olarak başladım kitaba. Ama sonra içinde kayboldum. Her sayfasında ayrı bir acı hissettim içimde. Boğazıma bir yumru yerleşti ve uzunca bir süre de oradan gitmedi. Bir çocuk sahibi değilim, olsam bu kitabı sonuna kadar okumaya dayanabilir miydim bilmiyorum. Çocuk istismarıyla ilgili sayılar gün geçtikçe artarken, bu kitabın her yetişkinin okuması gereken bir kitap olduğuna inanıyorum.
392 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Küçücük cocukların bile cinsel obje haline getirildiği, her türlü iğrençliğin çeşitli kampanyalarla normalleştirilmeye çalışıldığı şu dönemde böyle bir roman okumak hiç de umut verici olmadı benim içim. İçim cız ederek, kahrolarak " Yok canım bu kadar da olmaz ki" diyerek okudum. Üstelik kurgulanmıs bir roman olarak okuduğum şeyin dünyanın her yerinde hem de hiç küçümsenmeyecek oranda yaşanıyor olduğunu bilmek ayrıca içimi sızlattı. Konu itibariyle ne kadar üzücü, iticiyse anlatımı bir o kadar akıcıydı.
Saatlerce elimden bırakamadım. İnşallah bu tarz istismara maruz kalıp da bizim farketmedigimiz çocuklar yoktur diye dua ettim.
Sessizliğin aslında bir yardım çığlığı olabileceğini, çok iyi tanıdıgımızı sandığımız insanların aslında neler yapabileceği gerçeğini detaylarıyla işlemiş. Aile gibi güvenilir bir yapının bile içinde yaşayanlar hasta ruhluysa insana cehennem olabileceğini vurgulamış.
Ve yardım eli uzatan insanlar... Aile içi iletişimin sıcaklığını, sevginin iyileştirici gücünü de çok güzel anlatmış. Yazar istismar konusunda iki tarafın psikolojileri hakkında da çok yerinde tespitlerde bulunmus. Bakış açısı kazanmak açısından da çok faydalı bir kitap olduğunu düsünüyorum.
Okurken çok sevdiğim "Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk" kitabı geldi hep aklıma. O kitabı da bitirdikten sonra gördüğüm herkese tavsiye etmiştim. Onun gibi bilimsel araştırma, psikoterapi şeklinde olmasa da bu da derinden etkiledi beni.
Uzun lafın kısası biraz sarsılmak ve bakış açısı kazanmak istiyorsanız ve psikolojiye de ilginiz varsa okuyun. Okuduğunuza pişman olmayacaksınız diyemem çünkü canınız acıyacak...
392 syf.
·8/10
Tek kelime ile şahane bir kitap. Konusu son derece hüzünlü ama bir o kadar da sürükleyici ve merak uyandırıcı. Okumaya başlayınca elinizden bırakamayacağınız harika bir roman...
392 syf.
·12 günde·Beğendi·9/10
bu kitaba nasıl bir yorum yapılabilir bilmiyorum,yeryüzünde gerçekten böyle canlı yaşabilir mi diye soruyor insan kendine, evet ne yazıkki yaşıyor en tehlikeli olanıda insan,savaşlar oluyor bombalar yağıyor o küçük meleklerin üzerine kahroluyoruz, peki ya bu adını bile anmak istemediğimiz söylemeye yazmaya dilimizin varmadığı çocuk istismarı bunun hiçbir açıklayıcı sebebi yok vahşilik kelimesi bile az kalır bu olaya tanımı yok bunun, bunu duymak okumak inasını kahrolmanında ötesine götürüyor,kitabı okurken boğazıma sanki binlerce düğümler atıldı ağlamak istedim ağlayamadım bu olamaz olmamalı, neden oluyor, nasıl oluyor, hiç bir sorunun cevabı yok, yanı başımda oturan oğluma meleğime baktım insan nasıl kıyabilir dedim sadece insanlardan ,sevgi bekleyen bu meleklere nasıl kıyabilir, çocukların en büyük sesi sessizlikleridir diyor kitapta, onların sessizliğinede sesine çok daha fazla kulak vermeliyiz,kötülüklerden kötü insanlardan her daim uzak tutsun allahım.....mutlaka ama mutlaka okunması gereken bir duyarlılık kitabı hiç vakit kaybetmeden okuyun...................
392 syf.
·335 günde·Beğendi·9/10
Değişik bir konusu var -çocuk istismarı-. ilginç bir kitap. Annesi ve babası tarafından çok küçük yaşta cinsel yönden şiddet gören kimseyle bunu paylaşmayan bir cocugun hikayesi . Kocasını kaybeden Sarah, oğulları Nate ve Danny ile birlikte Jordan'ı içinde bulunduğu durumdan kurtarmaya çalışırlar. Küçük bir erkek çocuğun cinsel yönden yaşadıklarını " olamaz!" diyerek kızgınlıklar içinde okuyacağınızı düşünüyorum.. Dram yüklü bir kitap okurken bile (kurgu oldugunu bile bile) çok sarıldım.
392 syf.
·1 günde·10/10
Bu kitap ilk kelimesinden son kelimesine kadar içimde yer etti. Belki gözyaşı dökülmedi gözlerimden okurken ama boğazıma bir yumru yerleşti. Hani ağlayınca bazı şeyler içinizden sökülüp akar gider ya işte o gitmesi gereken her şey benim içimde kaldı.
Görmezden geldiğimiz olayların bizimde başımıza gelebileceğini bu kitabı okuduktan sonra daha iyi anladım. Bir çocuğun başına ne gelirse gelsin anne babasına olan bağlılığını, saflığını daha iyi anladım. Ama bu anlayış ne yazık ki içimde güzel duygular uyandıracağı yere içimi acıttı.
Bu kitap hakkında çok şey söylemek lazım veya en iyisi hiç bir şey söylememek lazım. Herkesin, hem de herkesin okumasını tavsiye ederim. Hatta okumasını şiddetle tavsiye ederim. Kırık yaşamlardan güzel bir gelecek yaratan, yaratmak için çaba veren bir ailenin bin bir ders alınabilecek hikayesi. Bu kitap gerçekten bir baş yapıt olmayı hak ediyor bence.
392 syf.
·9/10
Kitabın eşi ölmüş bir kadının hayatı hakkında olduğunu düşünüp -dürüstçe söylüyorum- çerezlik olarak almıştım. Ancak kitabı okuyunca, ne kadar zekice yazılmış bir kitap olduğunu fark ediyorsunuz. Çocuk istismarı hakkındaki bu zamana kadar okuduğum kitaplar içinde en iyilerinden biri olduğunu düşünüyorum. Bu durumun, insanları hangi ölçülerde, nasıl şekilde etkilediğini çok güzel anlatmış kitap. Ve ayrıca belirtmeliyim ki kitabın adı kitaba muhteşem şekilde uymuş, yazarı tebrik ediyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Katrina Kittle
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Illinois, Amerika Birleşik Devletleri

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 172 okur okudu.
  • 59 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.