Kemal Akmaral

Kemal Akmaral

Yazar
8.2/10
5 Kişi
·
10
Okunma
·
0
Beğeni
·
970
Gösterim
Adı:
Kemal Akmaral
Unvan:
Araştırmacı - Gazeteci - Yazar
Doğum:
4 Ekim 1956
''Unutulmamalıdır ki, Girit'i de bu gibi barış entrikalarıyla kaybettik. 1800'lü yılların sonunda, tıpkı bu günlerde olduğu gibi Avrupa, Osmanlı'ya 'Eğer aramıza gireceksen önce Girit'i hallet, öyle gel' demişti...Şimdi aynı senaryo Kıbrıs'ta uygulanıyor. Şimdi de Türkiye'ye ' AB'ye gireceksen Kıbrıs'tan vazgeç, meseleyi çöz de gel' deniliyor
Crowley'in felsefesinin temel noktasını "ne istiyorsan onu yap" düsturu oluşturuyordu.Yani ; birine zarar vermek istiyorsan hemen yap ve sonuçlarını düşünme.
Satanizm, üç-beş gencin ergenlik bunalımı sırasında yaptığı densizlikler veya sıradan bir serseri hareketi değil, ideolojik temellere dayanan,planlı bir örgütlenmedir.
Auto Da Fe törenlerindeki işkenceler halkı rahatsız etmeye başlamış ve bu nedenle kilise karşıtlarının sayısı gün geçtikçe artmıştır.
Engizisyon denilince akla herşeyden önce Hoşgörüsüzlük, zulüm ve gaddarlık gelmektedir.Auto Da Fe ise Engizisyon Mahkemeleri'nin verdiği cezaların uygulandığı infaz törenlerine verilen addır.En yaygın infaz şekli olarakta diri diri ateşe atma görülür.
349 syf.
·8/10
Üniversitede bir sunuma hazırlanırken incelediğim kitaplardan biriydi. Kıbrıs meselesinin bu kitapla birlikte Türk-Yunan meselesi olmadığını anladım. Mesele bu coğrafyada stratejik noktalarda her ne pahasına olursa olsun varlığını sürdürmek isteyen İngiltere'nin meselesi olduğuna kanaat getirdim Akritas vs. sadece ön plandaki kuklalar. Egede Akdenizde güçlü bir birlik istenmiyor. Kıbrıs meselesi bir an önce çözülmeli.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kemal Akmaral
Unvan:
Araştırmacı - Gazeteci - Yazar
Doğum:
4 Ekim 1956

Yazar istatistikleri

  • 10 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 8 okur okuyacak.