Kendare Blake

Kendare Blake

Yazar
8.0/10
89 Kişi
·
192
Okunma
·
10
Beğeni
·
1677
Gösterim
Adı:
Kendare Blake
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Seul, Güney Kore
Kendare Blake, birçok romanın ve kısa öykünün yazarlarıdır. Çalışmaları biraz karanlık, her zaman şiddetlidir. Güney Kore'de dünyaya geldi ancak Kore'de yaşamadı, çünkü çok erken yaşta Amerika Birleşik Devletleri'ndeki evlat edinen anne ve babası ile yaşamaya başladı. Kocası, kedi ve köpekleriyle yaşıyor.
"Gözlerinizle görebildiğiniz ve asla unutamayacağınız şeyler, karanlıkta saklanan ve sizin hayal gücünüze kalmış şeylerden çok daha kötü olurdu. Hayal gücünün hafızası zayıftır, düşünülenler zamanla bulanıklaşır ve kaybolur fakat gözler hiçbir şeyi unutmaz."
Tüm bu olanlar kader tarafından takdir ediliyor. O her şeyi yönetiyor. Onun kafasının içini göremiyoruz, çocuğum; ne kadar kudretli olursak olalım...
Kendare Blake
Sayfa 183 - Martı Yayınları
“... Savaşmak, öldürmek ve birbirimizi sırtımızdan vurmak en iyi yaptığımız şeylerdir...”
Kendare Blake
Sayfa 90 - Martı Yayınları
"Çünkü bu böyle yazılmış. Kimse kaderden kaçamaz. Doğduğumuz günden sonra hiçbirimiz ondan kaçamayız. Sen bile."
352 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Gerçekten 1 günde bitirilecek kadar çok akıcı kitap ben adeta kitap bitmesin diye hemen bitirmek istemedim.Gerçekten bu kitabın film i olsa bu kadar eğlenmezdim.Gercekten bu kitabı okuyanlar Kendare blake'in bu doğaüstü ilk örneğini hiç bitirmek istemeyecektir.Gerçekten süper kitappp
416 syf.
·2 günde·10/10
Hiç beklemediğim kadar güzeldi. Hiç beklemediğim bir yerden hiç beklemediğim bir şekilde başladı ve kitabın sonuna kadar heyecan hiç durmadı. Yunan Tanrılarını okumayı her zaman çok sevmişimdir. Yazarın karakterleri ve hikayeyi anlatışını sevdim. Devam kitaplarını merakla bekliyorum. Fantastik kitap sevenlere tavsiye edebilirim.
Kitabın içeriği hakkında bilgi vermeyi sevmiyorum ama tek bir şeyden bahsedeceğim. Yazarın Truva Savaşına değinmesi ve karakterlerin o savaş ile bağlantısı çok hoşuma gitti. Devam kitaplarında daha ilginç karakterlerle maceranın devam edeceğini düşünmek bile beni heyecanlandırıyor.
416 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Goddess War serisinin ilk kitabı ve oldukça iyi bir başlangıç kitabı.

Açıkçası başlarken biraz kesin hükümlüydüm ve çeşitli klişelerle karşılaşacağıma dair önyargılarım vardı. Kendare,bunu bilseydi ve okurken çevremde bulunsaydı, muhtemelen bana köşeden bir yerlerden göz kırparak kıkır kıkır gülerdi.

Athena..Ah Athena ! Sana ve baykuşuna olan sevgimin taşacak hale gelmesine sebep oldu bu kitap. Yine yeniden bir arada olmak ne güzeldi, hem de böylesi bir kurgu ile!

Alışılagelmiş, kulaktan kulağa iletilmiş tüm hikayeleri,efsaneleri ,mitleri unutun çünkü Athena ve Hermes artık bizim bildiğimiz ölümsüzler değiller ! Onları yavaş yavaş yiyip bitiren bir lanetin etkisindeler. Ve sevgili "Demeter Teyze"leri onlara yardım etmek yerine, ufak bir sır fısıldadı kulaklarına...
O kadın elçiyi bulmak zorundalar. Cassandra...Kimseyi zamanında söylediklerine inandıramamış Truvalı Cassandra...
Ve onun biricik aşkı, lanetleyeni Apollon..

Serinin diğer kitaplarında,yeniden onlarla buluşmak için gün sayıyorum. :)
352 syf.
·Beğendi·9/10
Supernatural adlı diziyle bazı benzerlikler gösteriyor. Konusu ve kitabın akışı çok güzel. Daha kitap başlar başlamaz ilk sayfalarda sizi kendine çekiyor ve macera başlıyor
352 syf.
·10/10
5 üzerine 10 diyerek başlıyorum kitabın yorumuna. Cas Lowood, ihbarlar üzerine hayaletlerin peşine düşüp, onları avlayan bir hayalet avcısıdır. Bir gün kan giyinmiş bir kız ile ilgili bir ihbar alır. Ve bu durumla ilgili ilginç hislerle yola koyulur. Görevi, evine adım atan herkesi vahşice öldüren Anna Korlov'u öldürmektir. Ama Anna diğer hayaletlerden çok daha farklıdır. Öldüğünün farkındadır ve aslında insanları öldürmek istemez, ama bununla ne kadar savaşsa da karşı koyamaz. O'nu buraya bağlayan kara büyüdür. Yazarı tebrik ediyorum, son sayfaya kadar gerilimi ve heyecanı en üst seviyede tuttu.
Anna'nın hikayesi yürek burkan cinstendi. Supernatural hayranı olarak kitapta o esintileri hissetmek keyifliydi. İyisi mi Sam ve Dean atlasınlar impalalarına Cas'e yardım etmeye gitsinler ki Anna'yı canlı kanlı birine dönüştürsünler. Cennet ve Cehennemle o kadar içli dışlılar bari bir işe yarasın ama değil mi ;) Kesinlikle tavsiye ederim.
352 syf.
·3 günde·7/10
Cas bir hayalet avcısıdır. Sürekli hayalet peşinde olduğu için annesiyle birlikte sık sık şehir değiştirir. Sıradaki hedefi evine gelen herkesi öldürmekle bilinen tüyler ürpertici bir hayalet olan ANNA'yı öldürmektir.

Kurgusu ve karakterleriyle güzel bir kitaptı.
Özellikle de garip bir şekilde yazarın betimlemelerine bayıldım. Anna'nın görünüşü ve hareketleri gözümün önünde o kadar güzel bir biçimde canlandı ki 'keşke kitapta daha fazla betimleme olsaydı' diye düşündüm.
Kapağı her ne kadar tüyler ürpertici görünse de macera yönü çok daha ağır basıyordu. Demem o ki başlamadan önce kitabın çok korkunç olmadığını bilin yoksa hayal kırıklığına uğrarsınız.
Olay döngüsü de oldukça iyiydi, okuyup okumamak arasında kaldıysanız bence okuyun:)
352 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Bu kitapta hayalet avcısı olan Cas'in yeni bir yere taşınmasıyla yeni avı Anne isimli hayalet'in peşinde koşma sürecini okuyoruz. Ben çok severek okudum. Anne çok güzel tasarlanmış bir karakterdi bence. Bana gerçekçi geldi hayal ürünü olmasına rağmen.

İkinci kitabı da okudum orada biraz bozmuş olayları yazar. Bu daha güzeldi. Bunu okuyup tadında kalmasını isterdim ama bu kitabın sonu öyle bir şekilde bitiyor ki ikinci kitaba ulaşmak istiyorsunuz bir an önce.
384 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Birinci kitabı çok sevmiştim ama yazar ikinci kitapta tek kelimeyle bozmuş. Beklediğim gibi değildi.

İlk kitabın sonu herkesi uğrattığı gibi beni de şoka uğratmıştı. Ve ben de çoğu kişi gibi ikinci kitaba sarılmıştım hemen.

Gelin görün ki hiç beklediğim gibi çıkmadı. Hatta birinci kitabı okuyun tadında kalsın, ikinci kitap olmasa da olur demek isterdim ama diyemiyorum ilk kitabın sonu yüzünden.

Bu kitabı sevenler de var ama ben hiç sevemedim.
352 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Okuduğum ilk romanlardan biriydi ve bana okuma alışkanlığının aşılanmasında büyük bir katkısı var. Gerçekten çok akıcı ve karakterlere aşık oldum :D
Kitapta babasının mesleğini devam ettiren Cas'in hikayesini okuyoruz.
Cas hayalet avcılığı yapıyor ve annesiyle göçebe bir hayat sürüyorlar. İşinde gerçekten başarılı olan Cas'in sıradaki hedefi Anna Karlov oluyor.
Sırlarla örgülü bir geçmişe sahip olan Anna sizi gerçekten şaşırtacak
352 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Anna - Kan Giyinmiş Kız Şuana kadar okuduğum 2. fantastik gerilim kitabı ve okadar güzel akıcı ve sürükleyici bir kitaptı ki. Kurgusu da çok güzel insanı kitaba hapseden bir kurgusu var bayıldım ve içindeki cassio ve Anna karaktelerini de ayrıca çok sevdim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kendare Blake
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Seul, Güney Kore
Kendare Blake, birçok romanın ve kısa öykünün yazarlarıdır. Çalışmaları biraz karanlık, her zaman şiddetlidir. Güney Kore'de dünyaya geldi ancak Kore'de yaşamadı, çünkü çok erken yaşta Amerika Birleşik Devletleri'ndeki evlat edinen anne ve babası ile yaşamaya başladı. Kocası, kedi ve köpekleriyle yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 10 okur beğendi.
  • 192 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 95 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.