Larissa Ione

Larissa Ione

Yazar
8.3/10
55 Kişi
·
127
Okunma
·
8
Beğeni
·
1.361
Gösterim
"Özür", çöp atma sırası sende olmasına rağmen unuttuğun zamanlarda söylenirdi. "Özür", yemeğin yanına yanlış şarabı tercih ettiğin zaman söylenirdi. Kendine hakim olamayıp karını ve çocuklarını dövdükten sonra "özür" dilemek hiçbir işe yaramazdı. Maaşını çocuklarına ve karına değil de içkiye yatırınca "özür" dilemek yetersiz kalıyordu. Birini cehenneme gönderip derisini yüzdükten sonra dilenen "özür"ün de bir anlamı yoktu.
Dikkat Masumiyet Ölümün lanetidir. Açlığı omuzlarına yüktür. Eğer ağlarsa işte o gün kıyamet yıldızı belirecek
... seni öldürmeyen şey, başladığı işi bitirmek için geri döner.
Larissa Ione
Sayfa 202 - Reseph
Thanatos
Larissa Ione
İşte aradığım kitap seride şimdiye kadar en çok beğendiğim kitap oldu . Beş yüz küsür sayfayi kaç saate sığdırdım çok sürükleyiciydi çünkü
Ölümün böyle olmasi nedense bana çekici geliyor. En sonu ifade eder ama normalde başlangıçtır.
Her bir sayfasını sevdim kitabın bilmiyorum kitaplarda romantiklik arıyorum her zaman bu kitapta beni doyurdu sanırım. Her türlüsü ile
Thanatos Kızgınlığı duruşu hareketleri verdiği tepkiler hepsini sevdim
Konu olarak hiç bir şey yazamıyorum çünkü ilk üç kitabı okumayan için fena halde tüyo olur. Ama şunu söyleyim serinin en güzeliydi bana göre. Sonucu da öyle son kitabı da deli gibi merak ediyorum salgın in dönüşü
Ve Mahserin Dört Atlısı serisine başlayabildim.
Kitabı okumaya ilk başladığımda o kadar karakter vardı ki bunların içinden nasıl çıkıcam diye düşündüm. Ama biraz alışmaya başlayınca kitap çok akici.
4 kardes arasından Reseph amigortosu kurulun a artik kötü biri olmuştur. Adi Salgın olarak değişince dünyaya salgın hastalıkları yaymaya baslar.
Geriye kalan Ares Likos ve Thanatos' u kendi gibi yapabilmek adına türlü yollar denemeye baslar.
Ares amigortosunun kırılmaması için büyük bir mucadeley baslar.
Işın kötü yani en zayıf tür olan bir insan bunu taşımak zorunda kalır. Ölmesi halinde Ares dönüşüp dünyaya savaşları getirecektir.
Bu insan Ares' ın gözlerini kamastirana Cara' dir.
Bir insan olmasına rağmen aslında farklı özellikleri de vardır.
4 kardeş arasında bu büyük mücadele dünyaya kıyameti getirecek çok önemli bir olaydır aslında.
Uzun zamandır beni etkileyen böyle bir seri başlangıcı olmamıştı. Okurken kitabın arkasında yer alan yaa sınırı uyarısı mutlaka dikkate alinmali
Mahşerin dört atlısı; Ares, Limos, Thanatos ve Reseph. Her birinin bir mührü var ve bu mühür kırıldığında her biri bir felakete yol açacak. Ares savaşa, Limos kıtlığa, Thanatos ölüme ve Reseph salgına dönüşecek ve dünyanın sonu gelecek. Her birinin de mührü farklı şekilde korunuyor. İlk mührü kırılan Reseph oluyor ve Reseph'in hedefi Ares. Hemen hemen her fantastik kitapta olduğu gibi bunda da başlangıcı yavaş ve bilgi ağırlıklıydı. Olağanüstü varlıkların ve isimlerin sayısı çok fazla bu da bazen karakterleri karıştırmama yola açtı. Bu kadar fazla ikili ilişki olmayıp, savaşa ağırlık vermeleri daha çok hoşuma gidebilirdi. Limos karakterini daha çok sevdim ve 2.kitabını daha çok merak ediyorum. Fantastik severlerin okuyabileceği bir seri.
Bu kitapta da Mahşetin 4 Atlılarından 3. kardeş - namıdiğer Ölüm oluyor kendileri- Thanatos 'n hayatını okuyoruz. Kısaca kitaptan bahsedecek olursam; 4. atlı Salgın Kıyameti getirmek için durmaksızın uğraşmaktadır. Bu kitapta da Thanatos'n agimortusunun peşindedir. Fakat agimortusu Thanatos için vazgeçilemeyecek kadar değerlidir.
2 kitap olan Limos dehşetül vahşet bir yerde kaldığından bu kitapta merak ettiğim bir çok olay vardı. Hepsinin cevabını almış bulunmaktayım. Limos'u çok sevmiştim ama şimdilik favori altım Thanatos. Onun o iç dünyası çektikleri, düşünceleri beni çok etkiledi. Ölüm olmak o kadar da kolay bir şey değilmiş duygularıyla çevresine bundan bahsetti ve milyonluk ömründe ilk kez birilerine içini açtı.
Daha önceki iki kitapta da önceden bahsetmiştim. Fantastik türde yazılmış en iyi kitaplar arasına girmeli bana göre kurgusu çok sağlam. Bir çok fantastik karakteri kitabın içinde görüyoruz. Vampirler, kurtadamlar, şeytanlar, Lillith, Hades vs. Hatta o kadar çok karakter var ki bazen karıştırmadım desem yalan olur. Bence bu kadar iyi bir serisinin hakettiği değeri görmemesi beni üzüyor biraz. O yüzden okuyun : )
Bir sonraki kitap en favori atlım olan Reseph : )
Vee bir seri daha bitti.
Seri hakkındaki düşüncelerim mükemmel olduğu yönünde.
Seride sadece ikinci kitap olan LİMOS'u pek beğenmedim onun haricinde güzeldi. Aslında Limos'u beğenmememinde belli başlı bir sebebi yok nedense bitirmemin en uzun sürdüğü kitap o oldu. Ama bence herkesin okuması gereken serilerden.
Limos diğer kardeşlerinin aksine annesi tarafından şeytanlar diyarında tamamen kötülükle büyütülmüştür. Zamanı gelince yeryüzüne gönderilmiş ve kardeşlerini bulması için görevlendirilmiştir. Fakat Limos kardeşlerini tanıdıktan sonra amacının dışına çıkmıştır. Ve Salgın bu kitapta da hiç boş durmuyor. Dünyayı karıştırmanın, sonunu getirmenin peşinde. Çevirisi Ares' e göre daha iyiydi. Bu serinin sevdiğim yanı ise her kitapta farklı atlının anlatılmasına rağmen diğer karakterlerden de bahsediyor oluşu. Beklentinizi çok yüksek tutmadığınız sürece eğlenceli vakit geçirebileceğiniz kitaplardan.
Reseph
Larissa Ione
Seri bitmesin diye okumadım iki gündür ama malesef dayanamadım.
Kitabı bir solukta bitirdim. Beş yüz sayfalık kitap oldukça etkileyici sürükleyici bir şekillde bitti.
Beklediğim gibiydi konu. Ama şaşırdığım çok şey oldu özelikle babaları konusunda .Reseph ise hafızasini kaybetmiş bir şekillde bulunur. Kızımız onu gördüğü an etkilenir tabi. Kim etkilenmez ki tutku aşk savaş ne ararsanız buluyorsunuz seride bitmesine üzüldüm oldukça güzeldi. Mahşerin dört atlısı çok tatlıydı ama ben en çok thanı sevdim o ayrı
Bence serinin en güzel kitabı buydu. Yazarın üslubunun geliştiğini, üç kelimeli cümleler yerine uzun betimlemelere yer vermeye başladığını görüyoruz. Olaylar serinin diğer kitaplarına göre daha azdı. İlk 200 sayfa neredeyse sadece reseph ve jillian arasında geçti. Ama çok eğlenceliydi. İlk 3 kitaptaki salgından sonra normal reseph ferahlatıcı bir bahar havası gibiydi. Herşeyi hatırlamasından sonraki 100 sayfa vicdan azapları ve üzüntülerden dolayı biraz ağırlaştı. Son bölüm ise tüm olayların düğümleri çözüldü. Herkes mutlu sona kavuştu.
Aslında serinin bir kitabı daha varmış ama çevrilmemiş. Ki çok merak ettiğim karakterleri işliyor. Onları okuyamayacağım için üzgünüm. Seri bittiği için ise seviniyorum. Yazarın tarzını sevmedim. Fantastik seviyorsanız, elinizde de birşey kalmadıysa bu seriye şans verebilirsiniz.
Bu seriyi gerçekten çok ilginç bulmuştum. Kitapta bahsedilen "ı cross my heart" şarkısını indirdim ve her gün dinlemeye başladım. Her dinlediğimde sanki Reseph söylüyormuş gibi geliyordu.
Yine hareketli bir olay örgüsü, sağlam yan karakterler - ki bazıları bence esas çiftten daha iyiydi-, lakin berbat bir üslup, aşk hikayesini geçiremeyen bir esas çift var. Ana karakterler bir sürü muhteşem özellikle donatılmış. Ölümsüzlük, süper güçler, ışınlanma, artı şahane güzellikler. Sorsan çok da zekiler ama kitapta zekanın z'si yok. Mal mal hareketler, ergen çiftin garip tripleri, gereksiz duygusallıklar.. Kadın 5000 yaşında. Aşırı güçlü. Düşünün dünyayı kıyamete sürükleyebilir ama kendisine takılan bir bekaret kemeri yüzünden bunca zamandır seks yapmamış. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Bu ufak bir örnekti. Daha da dolu kitap böyle saçmalıklarla. Serilerin ilk kitapları genelde en vasat olandır. Yazar sonradan açılır ama bu seride ilk kitabı aradım. Ki onu da beğenmemiştim. Şimdi üçüncü atlının hikayesini merak ettiğimden onu da okuyacağım. Böyle de garip bir seri. Neler olacağını merak ediyorsunuz ama okurken bir nevi ızdırap çekiyorsunuz

Yazarın biyografisi

Adı:
Larissa Ione
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 127 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 34 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.