1000Kitap Logosu
Latif Erdoğan

Latif Erdoğan

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
6.7
32 Kişi
79
Okunma
1
Beğeni
946
Gösterim
Unvan
Türk Yazar, Gazeteci
Doğum
1956 Uşak
Yaşamı
1956 yılında Uşak'ta doğdu. 1967'de İlkokulu; 1974'de İmam Hatip Okulu'nu; 1978'de Yüksek İslam Enstitüsü'nü İzmir'de bitirdi. 1981'de bir yıl kadar Diyanet'te vaiz olarak Çalıştı. 1983'de dört aylık kısa dönem askerliğini Burdur'da yaptı. 1994'de Gazetecilik ve Yazarlar Vakfı'nın kurucuları arasında bulundu ve üÇ yıl aynı vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendi. 1997-2000 arası, Akademik Araştırmalar Vakfı'nda yöneticilik yaptı. 2001-2004 yılları arasında özel eğitim Çalışmalarını gerÇekleştirmek üzere Arjantin'de bulundu. Kuruluş yıllarından itibaren, uzun süre Zaman Gazetesi'nde haftalık yazılar yazdı. Halen, haftalık yazılarını Bugün Gazetesi'nde sürdürmektedir.
Serdar Poirot
Şeytanın Gülen Yüzü'ü inceledi.
184 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Dikkat spoiler içerir. Yıllarca Fetullah Gülen'in yanında kalan, bu oluşumun en büyük adamlarından biri olan yazardan Gülen hakkında yazılmış bir araştırma eseri. Onun megalomanisi, kaşıntı illetinden dolayı vücudunda deformasyon olduğu için evlenmemesi, kin tuttuğu herkese gücünün yettiğince intikam almaya çalışması, istihbarat ve muhabirlik çalışmalarına verdiği önem, kendini Hz. İsa gibi görmesi, görünürde inkar etmesi ama başkası söylediği zaman da çok kızmaması, insanları taklit etmesi, askerlik süresinde yaptıkları ve bir yerde kollanması, siyasiler hakkındaki görüşleri ve iki yüzlü hareketleri, Ecevit ile olan iyi ilişkileri, himmet, okul ve dershanelerin gelişimi, basına ilgi duyması gibi konularda Gülen'in kendi ifadeleri ve röportajlarından da yola çıkarak bize bu şahıs hakkında fikir vermeye çalışıyor. Kendi anılarının ne kadar doğru olduğunu da bilmiyoruz ancak en azından o oluşumun içinden birinin verdiği bilgiler bunlar. Dikkat çeken bir kitap.
Şeytanın Gülen Yüzü
Okuyacaklarıma Ekle
3
sıla
Şeytanın Gülen Yüzü'ü inceledi.
184 syf.
·
3 günde
·
2/10 puan
Bende 6. Baskısi var. Tek kelimeyle sırf para verdim diye zorla okudum. Yazılanları zaten biliyoruz yeni bir bilgi yok. Bildiğiniz gündem çıkarcılığı. Kalemi inanılmaz kötü. Göz tırmalayıcı yazım yanlışları var. Konu geçişleri birbirinden bağımsız. Bazı konularda da tekrara düşülmüş. Yazıldıktan sonra bi kerecik bile okunsa bu yanlışlıklar göze çarpar düzeltilebilirdi. Bu tarz ticari kitaplardan hazetmiyorum
Şeytanın Gülen Yüzü
Okuyacaklarıma Ekle
8
Memmedaga Memmedov
Küçük Dünyam'ı inceledi.
158 syf.
·
5/10 puan
Kitabın içeriği belli aslında, F.Gülen'in kendi ağzından anlattığı hayat hikayesini kitaba dönüştürmüş yazar. Yıllar sonra hayat hikayesini yazdığı, büyük hürmette bulunduğu hocasını TV ekranlarında ve gazete köşelerinde yerden yere vurması nedeniyle ibretlik bir eser. Yazdıkları doğru değil miydi? Yoksa hoca mı değişti? Neden anlaşamadılar, ayrıldı? Herşeyi zaman gösterecek.
Küçük Dünyam
5.8/10
· 29 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2