Levent Gönül

Levent Gönül

YazarÇevirmenEditör
8.1/10
9 Kişi
·
55
Okunma
·
0
Beğeni
·
835
Gösterim
Adı:
Levent Gönül
Unvan:
Yazar
Einstein insanlar için şimdi kavramının geçmiş ve gelecekten farklı olduğunu ortaya koydu. Ancak yine Einstein'ın vardığı sonuca göre, zamanın anlamı fizikte bulunamaz.
Farazi olarak, kedi içinde radyoaktif bir madde bulunan bir odacığın içine konulmuştu. Radyoaktif bir madde öyle bir seçilmişti ki, belli bir zaman içinde bir bozunmaya uğraması olasılığı yüzde elliydi. Bozunma olursa, kedi ölecek; olmazsa, kedi yaşacaktı. Dolayısıyla, kuantum mekaniğinin Kopenhag yorumuna göre kedi, aynı zamanda her iki durumda birden bulunacaktı. Yani, ne yaşıyor olacak, ne de ölmüş olacak, ama yarı yaşıyor ve yarı ölmüş olacaktı, bu durum da net olarak bir paradokstu.

*Schrödinger, The Present Situation in Quantum Mechanics - 1935
104 syf.
·10/10 puan
Mükemmel bir ders kaynağı. Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamak onun yaptıklarını kavramak onu anlatabilmemizin ve yaşatmamızın birinci kuralıdır. Bu kaynak, çocukların duyguları anlamlandırmasını ve bu yolla bazı farkındalıklar yaşamalarını sağlıyor. Minik yüreklerin Mustafa Kemal Atatürk’ü ezbere sevmesinin önüne geçip onları sorgulamaya sevk ediyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Levent Gönül
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 55 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 19 okur okuyacak.