Lillian Glass

Lillian Glass

Yazar
7.5/10
11 Kişi
·
31
Okunma
·
0
Beğeni
·
536
Gösterim
Karşınızdaki kişi alaycı ya da terbiyesizce ifadeler kullanıyorlar, sonra da " Ben sadece takılıyorum " diyorsa, çok şey sızdırıyor demektir.
Lillian Glass
Sayfa 93 - Dharma Yayınları
Sosyal açıdan uyumsuz kimselerdir. Konuşkanlıkları ilk başta insana hoş gelebilir ama sonra kesinlikle bu hoşlukları geçer... Genellikle karşısındaki kişilerin onlara bir şey söyleyecek zamanlarının olup olmadığına dikkat etmezler... Sessiz kalamazlar çünkü sessiz kalmak onların paniğe kapılmalarına ve kendilerini huzursuz hissetmelerine neden olur... Kendilerini rahatlatmak ya da yatıştırmak için konuşurlar. Bu onların dikkatlerini yüzleşmek zorunda kalabilecekleri olumsuz meselelere ya da önemli duygulara çevirmekten kurtarır. Kişilkilinde çoğu kez narsistik bir öğe söz konusudur... Telefonu kapatma konusunda güçlük çekerler. Bundan o kadar habersizdirler ki çoğu kez onlara sessiz olmalarını söylemek için çok açık, güçlü bir ses tonu gerekir- telefonu kapatmak bile gerekebilir... Sürekli konuşmaları terk edilme ve tek başına kalma korkularını uzaklaştırmak için kullanılan bir savunma mekanizması olabilir... Psikoterapi, çoğunlukla çocukken sürekli tek başına bırakıldıkları olgusunu ortaya koymaktadır.
280 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Ne Düşündüğünü Biliyorum, iletişim bozuklukları ve davranış alanında uzman olan Dr. Lillian Glass tarafından yazılmış kişisel gelişim ve psikoloji türünde bir kitaptır. Lillian Glass bu kitabında "gerçeği bilme gücünü herkesin öğrenebileceği" ilkesi üzerinden bilgi ve tecrübelerini okuyucuyla paylaşmaktadır.
Yazara göre gerçeği bilmenin, medyumlara veya sezgileri kuvvetli olarak nitelendirilen ayrıcalıklı kişilere özgü birşey olmadığıdır. Yazara göre, önemli olanın, herhangi bir durumun doğru bir şekilde nasıl değerlendirileceği bilgisine sahip olunmasıdır.
Yazar beden dili, konuşma ve yüz ifadeleri konusunda bilgi sahibi olan kişinin karşısındakinin ne düşündüğünü bilebileceğini savunmaktadır.
Ne Düşündüğünü Biliyorum kitabı, vermiş olduğu klinik örneklerle konunun daha iyi anlaşılmasını sağlarken, sohbet tarzında bir anlatımla okuyucuya kolayca bilgi aktardığından, okunmaya değer bir eser olarak ele alınmalıdır...
244 syf.
·6 günde·3/10
Magazinsel yönü ağır basmış bir popüler kültür kitabı gibi geldi. Bu işin ciddi bir bilim olduğu gerçeğine rağmen hap kıvamında verilen bilgilerle yalancıları şıp diye anlayabilecekmişiz havasında yazılmış olması rahatsız edici.
Öte yandan konuya ilgi uyandıracak bir kitap kesinlikle. Klişe ve sıradan bilgiler değil barındırdığı.
Dil olarak okunabilirliği yüksek
Bilimsel açıdan tatmin arayanlar konuyla daha etraflıca ilgilenmek isteyenler için Paul Ekman-Yalan Söylediğimi Nasıl Anladın çok daha iyi bir kaynak olacaktır.
280 syf.
·8/10
Karşımızdaki kişinin hal ve hareketlerinden, ses tonundan, bakışından, duruşundan vb. vs. ne düşündüğünü anlamak için somut bilgiler veren bir kitap.
280 syf.
·25 günde
Yazar, klasik kişisel gelişim kitaplarındaki klişelere ek olarak örneklemeler yoluyla hangi davranışların nasıl ruhsal sıkıntılarla ilişkilendirilebileceğini ve kimlerden uzak durulması gerektiğini sünüyor okura. Kitabı okuduktan sonra sosyal çevremdeki insanların davranışlarından ve sözlerinde yatan mesajlardan iç dünyalarını çözümlerken faydalandım. Doğru çıkarımlar olduğunu gördüm.
280 syf.
·Puan vermedi
Çok güzel bir kitap karşımızdaki kişilerin hareketlerinden jest ve mimiklerinden hareketle nasıl bir tavır aldığını içinde neler geçtiğini en güzel şekilde bildiriyor. Yapın jest ve mimik ile karşımızdakının durumunu çözümleyebiliyoruz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Lillian Glass
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 31 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 35 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.