Lisa Scottoline

Lisa ScottolineAnne Kalbi yazarı
Yazar
7.8/10
66 Kişi
323
Okunma
9
Beğeni
2.719
Görüntülenme

Hakkında

Lisa Scottoline (1 Temmuz 1955) Amerikalı yasal polisiye roman yazarı. Onun romanları 25 dile çevirilmiştir.rnrnScottolinede doğdu. Pennsylvania Üniversitesi Hukuk Fakültesinde hukuk eğitimi almıştır. Yazmaya para kazanmak için başlamıştır başlangıçta. Fakat daha sonra romanları en çok satan kitaplar listelerinde yer almaya başlayınca, yazmak onun için bir tutku olmaya başlamıştır artık.
Unvan:
Amerikalı yasal polisiye roman yazarı
Doğum:
Scottoline, Abd, 1 Temmuz 1955

Okurlar

9 okur beğendi.
323 okur okudu.
7 okur okuyor.
172 okur okuyacak.
4 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Evi yuva yapan da bu küçük şeylerdi ve anneler o küçük işleri yerine getirirdi.
Sayfa 229Kitabı okudu
Reklam
"Güzelliğin nasıl göründüğümüzle ilgisi olmadığını. Önemli olan içimizden geçenler ve kazandığımız başarılar. "
Sayfa 169Kitabı okudu
"Doğru." Rose irkildi. Melly bazen beklenmedik şekil direkt konuşabiliyordu. "Birini özlemen için o kişinin ölmsi gerekmez. Senin için bir kayıptır o da. O kişiyi göremez, sesini duyamazsın." Alçak, derinden ve nazik sesi dışında neredeyse hiç anımsamadığı kendi babası geldi aklına. "Birini kaybettiğinde buna üzülürsün ve birileriyle konuşmanın faydası olabilir."
Sayfa 302Kitabı okudu
Once I had admired lawyers so much that I had wanted to become one, but that was before I knew better. I was raised to believe that law led to justice, but I grew up to learn that law could perpetrate injustice, like letting killers go free on technicalities.
Hafta sonu şehir dışına çıkıyorum ama kitap siparişi vermeden duramadım çünkü bir süredir fırsatım olmuyordu. Son okuduğum kitaplar genelde pdfti ve bu her ne kadar bir avantaj bile olsa, elimde kitap tutmayı çok özledim :" Gerçek sayfaları çevirmeye ihtiyacım var 🥹 BKM umarım tedarik sorunu yaşamaz çünkü her biri için çok heyecanlıyım. 🩶🧚‍♀️
Cinayet Molekülleri
Cinayet Molekülleri
Romeo ve Juliet
Romeo ve Juliet
Hayatın Mucizeleri
Hayatın Mucizeleri
Kötülük Çiçekleri
Kötülük Çiçekleri
Ölmüş Bir Kadının Evrak-ı Metrukesi
Ölmüş Bir Kadının Evrak-ı Metrukesi
(benim aldığım baskı burada yokmuş, istek oluşturmalıyım)
Carmilla
Carmilla
Tek Gerçek Aşklar
Tek Gerçek Aşklar
Anne Kalbi
Anne Kalbi
Frankenstein
Frankenstein
Mevlana - İstediğin Bir Şey Olursa Bir Hayır Olmazsa Bin Hayır Ara
Mevlana - İstediğin Bir Şey Olursa Bir Hayır Olmazsa Bin Hayır Ara
Zacharius Usta
Zacharius Usta
Reklam

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
391 syf.
5/10 puan verdi
·
6 günde okudu
Kitabın hikayesi, bir ailenin araçlarıyla seyir halindeyken birkaç kişinin yollarını kesip araçlarına el koyması ile ve bu esnada ailenin genç kızlarının gaspçılar tarafından vurularak öldürülmesiyle başlıyor. Bundan sonra olaya FBI müdahil olarak aileyi tanık koruma programına alıyor. Gaspçılar GVO adlı bir mafyaya dahil ve gasp sırasında bu mafya oluşumunun başı olan adamın oğlu da diğer eleman (ailenin kızını öldüren) tarafından öldürülüyor. Milo isimli bu mafya elemanı GVO’ ya ailenin babası olan Jason’ın mafya veliahtını öldürdüğünü söyleyerek Jason’ı hedef gösteriyor. Jason da tanık koruma programında korunduğu esnada bir şeylerin yanlış gittiğini seziyor ve bu işin peşine tek başına düşüyor. Spoiler vermemek adına devamını yazmıyorum. İşin içinde her şeylerini bir gecede kaybeden ve dağılan bir aile, ihanet, seri cinayetler ve devlet kurumlarında yer alan görevi kötüye kullanma dahil birçok alengirli ve üzücü olaylar mevcut. Cevval Jason süreç boyunca tek başına adaleti sağlamaya çalışıyor ve bunu da başardığını görüyoruz. Kitabın konusunun güzel olmasına rağmen anlatımını malesef hiç beğenmedim. Böyle bir hikayenin sürükleyici olması gerekirken tam tersi oldu benim için. İlk bölümlerde ailenin yas sürecini gereksiz uzatmış yazar. Okurken ne zaman bitecek diye beklerken buldum kendimi. Hikayenin çözüldüğü kısım ise çok yüzeysel olarak geçiştirilmiş gibi geldi bana. Kendimi kitapta yer alan hiçbir karakterle özdeşleştiremedim. Sonuç olarak ben beğenmedim. Bu yüzden tavsiye edemeyeceğim.
What Happened to the Bennetts
What Happened to the BennettsLisa Scottoline · G.P. Putnam’s Sons · 01 okunma
480 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Salam dostlar. Həyatımın 30-cu ilində 2023-cü ilin sezon finalına doğru gedərkən, hamınıza bol enerji arzu edirəm. Son zamanlar kitab zövqümdə xeyli dəyişiklik etmişəm. Daha təsirli kitablara yer verirem artıq oxuma siyahısında. Yazsaq öz həyatı da hardasa kitab olacaq kitab rəfiqəm Minoşun tövsiyyəsilə alsam da, oxumaqda ondan qabağa düşdüm. Olduqca axıcı və maraqlı tərzdə yazılmış kitab, məni əməlli başlı içinə aldı. Rose adlı bir qadın öz qızının həyatının təhlükəli vəziyyətdən xilas edərkən, özünü istəmədən başqa mövzuların içində tapır. Uğradığı haqsızlıqda özünü təmizə çıxartmaq üçün verdiyi mübarizəylə yanaşı, evliliyini və analığını da sorğulamağa başlayır. Kitab bir yerdən sonra dedektiv romana dönür. Yazarın bütün kitablarını əldə etməyi düşünürəm. İçinizi isidəcək bir ana-qız mövzulu kitab oxumaq istəyirsizsə bu seçim möhtəşəm olacaq. Hamınıza xoş oxumalar.
Her Şey Kızım İçin
Her Şey Kızım İçinLisa Scottoline · Pegasus Yayınları · 201369 okunma
416 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
6 günde okudu
Kitap gerçekten güzel bir Hollywood filmi tadında. Zaten uzun zamandır tartışılan doğuran mı anne bakan mı ikilemine değinilmiş. Bir annenin çocuğuna annelik içgüdüsüyle sahip çıkması için onu 9 ay karnında taşıması ve sonra doğurması gerekmediğini, evlat edinilen bir çocuğu da aynı duygularla sevilebileceğini anlatıyor kitap. Ben sonunu tahmin ettim ama yine güzeldi. Bir anne olarak yer yer duygulandım, bazen ağladım. Bu tarz romanları seviyorum, ilgisi olanlar da sevecektir. 8/10
Anne Kalbi
Anne KalbiLisa Scottoline · Pegasus Yayınları · 2012157 okunma