1000Kitap Logosu
Lisa Scottoline

Lisa Scottoline

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.2
48 Kişi
165
Okunma
6
Beğeni
1.406
Gösterim
Unvan
Amerikalı yasal polisiye roman yazarı
Doğum
Scottoline, Abd, 1 Temmuz 1955
Yaşamı
Lisa Scottoline (1 Temmuz 1955) Amerikalı yasal polisiye roman yazarı. Onun romanları 25 dile çevirilmiştir.rnrnScottolinede doğdu. Pennsylvania Üniversitesi Hukuk Fakültesinde hukuk eğitimi almıştır. Yazmaya para kazanmak için başlamıştır başlangıçta. Fakat daha sonra romanları en çok satan kitaplar listelerinde yer almaya başlayınca, yazmak onun için bir tutku olmaya başlamıştır artık.
Ebru Sarı
Anne Kalbi'yi inceledi.
416 syf.
·
Puan vermedi
Bazı çocuklar annelerinin karnında büyürken bazı çocuklar yüreğinde büyür. Will'se annesinin yüreğinde büyüyen bir çocuktu.. Ellen haber yapmak için gittiği bir hastanede tanıştı oğluyla. Will hastanede yatan kalp hastası bir coçuktu. İnsanlar neden Will'i evlat edinmek istediklerini sorduğunda Ellen'in tek cevabı "bana bakışıydı" oldu. Anne olmak hiç bu kadar iyi gelmemişti. Anne olmak adeta Ellen'nin kışına bahar getirmiş , yaşam hücrelerini yenilemişti. Ta ki posta kutusunda "kayıp aranıyor" ilanını görene kadar ! Ellen'in yüreğinde büyüttüğü oğlunu karnında büyüten annesi arıyordu. Ne yapacaktı şimdi ? İçi titriyordu , yüreği yerinden çıkacakmış gibi kalbi çarpıyordu. Olayın üstünü örtmeyi düşündü bir an. Ama Ellen'de bir anneydi artık ve olayın üstünü bu şekilde örtemezdi ! "Anne kalbi" sakin başlayan , papatya çayınızı demleyip içerken okuyabilceğiniz bir kitapken sonlara doğru gerilimi , heyecanı artan bir roman. Hele bir anneyseniz size annelik duygularınızı sorgulatacak , "ben olsaydım ne yapardım"? dedirten bir hikayeye sahip. Kitabın şaşırtıcı sonuysa yüzünüzde küçük bir tebessüm bırakabilir. Anne olmanın karnında büyütüp doğum yapmakla olmadığını , bir çocuğu büyüten şeyin sadece insanın insana verebileceği en basit "sevgi" denen şey ile mümkün olabileceğini Ellen ve Will'de bulacaksınız. Tüm kadınlar yüreğinde büyütebildiği kadar "anne"dir. Yüreğinde büyüten tüm annelerin "anneler günü kutlu olsun".
Anne Kalbi
9.0/10
· 83 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
13
ZEHRA LEVENT
Her Şey Kızım İçin'i inceledi.
480 syf.
·
Beğendi
Allah'ım bir roman bu kadar mı akıcı, bu kadar mı sürükleyici, bu kadar mı harika olur. Bugüne kadar okuduğum en güzel roman olduğunu söylersem abartmış olmam emin olun. Eski bir fotomodel olan Rose ve ailesi, yüzünde doğum lekesi olan kızı önceki okulunda sorunlar yaşadığından yeni bir kasabaya taşınmışlardır. Rose, burada da çocukların doğum lekesi yüzünden kızıyla dalga geçildiğini öğrenmiş ve Melly'nin okulunda bir gün gönüllü olarak çalışmaya karar verir. Öğle yemeği esnasında kızının Amanda adlı öğrencinin kızı ile dalga geçitiğni görür. Melly kafeteryadan kaçıp kendini engelliler tuvaletine kilitler ve Rose da Melly ile dalga geçen çocuklara nasihat ederken okulda bir patlama olur. Rose kendine geldiğinde etrafında yolunu kaybetmiş 2-3 çocuk görür. Bunlardan biri de Amanda'dır. Onlara mı yardım etmeli yoksa kızını bulup okuldan çıkarmalı mı? Çocukları ölüme terkedemez ama onları çıkarırken kızı ölebilir. Rose çocukları bahçeyi gören koridora kadar çıkarıp koridorun ucunda görünen öğretmenin onları dışarı çıkaracağından emin olarak kızını bulmak için engelliler tuvaletine ulaşmaya çalışır. Kızını baygın olarak kurtarır ve dışarı çıktığında o kahraman bir annedir. Kısa bir süre. Dışarı çıkardığından emin olduğu Amanda nasıl olduysa ağır yaralanmıştır ve yoğun bakımdadır. Diğer gönüllü anneden patlama öncesi Rose'un Amanda'yı alıkoyduğu duyulmuş ve bilerek yangında kurtarmayıp, kendi kızını kurtarmakla suçlamaya başlanmıştır artık. Rose bunlarla mücadele ederken bir yandan da patlamanın nedenini araştırmaya başlar. Bir anda kendini soluk kesen bur maceranın içinede bulur.
Her Şey Kızım İçin
Okuyacaklarıma Ekle
2
Ceren Filizfidan
Anne Kalbi'yi inceledi.
416 syf.
·
7 günde
·
Puan vermedi
Çocuğunuzun yüzünü bir kayıp ilanında görseniz ne yapardınız? Anne olmak sadece bir çocuğu dünyaya getirmek değildir. Anne olmak; bir kaç cümleyle anlatılacak bir sey de değildir. Tamamiyle fedakarlıktır anne olmak. Evladı için yapamayacağı şeyleri yapmaktır. Ellen evlatlık edindiği çocuğu Will in gerçek ailesinin peşine düser ve bu macera dolu yolda bir annenin neler yapabileceğini, nelerden vaz geçeceğini yaşayayıp, görecektir. Ellen'la birlikte içinizdeki annelik duygusunu çıkarmak istiyorsanız ya da annelerin ne gibi fedakarlıklar yapabileceğini öğrenmek istiyorsanız. Roman gayet keyifli, maceralı ve duygu seli barındırıyor. Özellikle son 100 sy.sını elinizden bırakamayacaksınız.
Anne Kalbi
9.0/10
· 83 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2