Lisa Scottoline

Yazar 8,4/10 · 13 Oy · 4 kitap · 40 okunma ·  2 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

2 okur beğendi.
13 puanlama · 5 alıntı
0 haber · 916 gösterim
40 okur kitaplarını okudu.
24 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
2 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Lisa Scottoline'nin Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Lisa Scottoline'nin Biyografisi

Lisa Scottoline (1 Temmuz 1955) Amerikalı yasal polisiye roman yazarı. Onun romanları 25 dile çevirilmiştir.rnrnScottolinede doğdu. Pennsylvania Üniversitesi Hukuk Fakültesinde hukuk eğitimi almıştır. Yazmaya para kazanmak için başlamıştır başlangıçta. Fakat daha sonra romanları en çok satan kitaplar listelerinde yer almaya başlayınca, yazmak onun için bir tutku olmaya başlamıştır artık.
Aslıhan B., bir alıntı ekledi.
28 Şub 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Bu aslında daha çok adaletsizliğin tarihiydi. İnsanoğlu köleliği, kitlelerin enterne edilmesini ve hatta masumların ölümle cezalandırılmasını bile adalet adına haklı gösterebilmişti. Hiç kimse bir hukuk eğitmeninden daha fazla adaletin insanoğlunun elinde olduğunu ve dolayısıyla insanın da çuvalladığını bilemezdi.

Babasının Kızı, Lisa ScottolineBabasının Kızı, Lisa Scottoline
Ayşe Şangüder Uzunoğlu, bir alıntı ekledi.
07 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Sevmek iyidir. Ama seveceğin insanları akıllıca seç. Seni hak etmeleri gerekir......Hata yapacaksın ama önemli değil.

Eve Dön, Lisa Scottoline (Sayfa 68)Eve Dön, Lisa Scottoline (Sayfa 68)
Aslıhan B., bir alıntı ekledi.
28 Şub 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Adalet, kaçınılmaz şekilde coşkuların baskın çıktığı entelektüel bir kavramdı. Adalet gerçekten istediğimiz bir şeyi alabildiğimiz, her şeyi eski düzenine koyabildiğimiz zaman kullandığımız bir kavramdı. Adalet yalnızca bir teselli mükafatıydı.

Babasının Kızı, Lisa ScottolineBabasının Kızı, Lisa Scottoline
Aslıhan B., bir alıntı ekledi.
26 Şub 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Clarence Earl Gideon tek bir adamın bile, adalet yanında olduğu sürece dünyayı değiştirebileceğine inanıyordu. O bir tarih yazdı, çünkü haklıydı.

Babasının Kızı, Lisa Scottoline (Sayfa 150)Babasının Kızı, Lisa Scottoline (Sayfa 150)
Ceren Filizfidan, bir alıntı ekledi.
14 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Ve Ellen, bir annenin çocuğunu kaybettikten sonra hayatının geri kalanı boyunca huzur bulamadığını anladı.

Anne Kalbi, Lisa Scottoline (Sayfa 48)Anne Kalbi, Lisa Scottoline (Sayfa 48)

Lisa Scottoline kitap incelemeleri

Ayşen BÜLBÜL, Anne Kalbi'yi inceledi.
09 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabın sonunda çocuğun aslında kimin oğlu olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız. Annenin ve oğlunun kan bağından öte hikayesi sizi hüzünlendirecek.

Allah'ım bir roman bu kadar mı akıcı, bu kadar mı sürükleyici, bu kadar mı harika olur. Bugüne kadar okuduğum en güzel roman olduğunu söylersem abartmış olmam emin olun.
Eski bir fotomodel olan Rose ve ailesi, yüzünde doğum lekesi olan kızı önceki okulunda sorunlar yaşadığından yeni bir kasabaya taşınmışlardır. Rose, burada da çocukların doğum lekesi yüzünden kızıyla dalga geçildiğini öğrenmiş ve Melly'nin okulunda bir gün gönüllü olarak çalışmaya karar verir. Öğle yemeği esnasında kızının Amanda adlı öğrencinin kızı ile dalga geçitiğni görür. Melly kafeteryadan kaçıp kendini engelliler tuvaletine kilitler ve Rose da Melly ile dalga geçen çocuklara nasihat ederken okulda bir patlama olur. Rose kendine geldiğinde etrafında yolunu kaybetmiş 2-3 çocuk görür. Bunlardan biri de Amanda'dır. Onlara mı yardım etmeli yoksa kızını bulup okuldan çıkarmalı mı? Çocukları ölüme terkedemez ama onları çıkarırken kızı ölebilir.
Rose çocukları bahçeyi gören koridora kadar çıkarıp koridorun ucunda görünen öğretmenin onları dışarı çıkaracağından emin olarak kızını bulmak için engelliler tuvaletine ulaşmaya çalışır. Kızını baygın olarak kurtarır ve dışarı çıktığında o kahraman bir annedir. Kısa bir süre. Dışarı çıkardığından emin olduğu Amanda nasıl olduysa ağır yaralanmıştır ve yoğun bakımdadır. Diğer gönüllü anneden patlama öncesi Rose'un Amanda'yı alıkoyduğu duyulmuş ve bilerek yangında kurtarmayıp, kendi kızını kurtarmakla suçlamaya başlanmıştır artık. Rose bunlarla mücadele ederken bir yandan da patlamanın nedenini araştırmaya başlar. Bir anda kendini soluk kesen bur maceranın içinede bulur.

Ceren Filizfidan, Anne Kalbi'yi inceledi.
21 Kas 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Puan vermedi

Çocuğunuzun yüzünü bir kayıp ilanında görseniz ne yapardınız?

Anne olmak sadece bir çocuğu dünyaya getirmek değildir. Anne olmak; bir kaç cümleyle anlatılacak bir sey de değildir. Tamamiyle fedakarlıktır anne olmak. Evladı için yapamayacağı şeyleri yapmaktır.


Ellen evlatlık edindiği çocuğu Will in gerçek ailesinin peşine düser ve bu macera dolu yolda bir annenin neler yapabileceğini, nelerden vaz geçeceğini yaşayayıp, görecektir.

Ellen'la birlikte içinizdeki annelik duygusunu çıkarmak istiyorsanız ya da annelerin ne gibi fedakarlıklar yapabileceğini öğrenmek istiyorsanız. Roman gayet keyifli, maceralı ve duygu seli barındırıyor. Özellikle son 100 sy.sını elinizden bırakamayacaksınız.