Lorenzo Borghese

Lorenzo Borghese

Yazar
7.5/10
6 Kişi
·
9
Okunma
·
2
Beğeni
·
645
Gösterim
Adı:
Lorenzo Borghese
Unvan:
İtalyan- Amerikan İşadamı, Yazar
Doğum:
Milano, İtalya, 9 Haziran 1972
Neden ne giyerse giysin, ne kadar hasta olursa olsun, yüz ifadesi ne kadar kin dolu veya soğuk olursa olsun , onun güzel olduğuna karar vermişti ki ?
Beni oğlunu öldürmekle suçladın. Beni kocanı aldatıp uyandırmak için kullandın. Sana onu sevdiğimi söyledikten sonra Gian Andrea'yı ayartmaya çalıştın. Beni zehirledin. Ve beni hiçbir zaman incitmeyeceğini mi sanıyorsun?
Şu göle bak. Şimdi o gölün büyük olduğunu düşün. Yüz katı, bin katı daha büyük. Kilometrelerce derin. Dalgalar çok daha yüksek , kırk metreyi bulabiliyorlar. Bütün balıklar farklı. Bütün bitkiler de. Şu tuzlu, tatlı değil. Ve akıntılar var... Belli nokta da sadece göl görmüş birine okyanus açıklanamayacağı fark edilirdi.
Mutlu değillerdi, Agnese. Bir peri masalı yaşamadılar. Prensle prenses evlendi ve her şey kötü gitti, sonuna kadar. Ama bu birbirlerini sevmedikleri anlamına gelmiyor.
Pekala. Gitme zamanı gelmişti. Napolyon gerçekten hasta olmadığımı mı düşünüyordu? Fransa'ya dönüşünü mü yasaklamıştı? Ona da, Camillo'ya da, herkese gününü gösterecekti?
''Tabii ki geliyorum.'' Gian Andrea ona gülümseyince kahverengi gözlerinin kenarları hafifçe kırıştı. '' Sana eşlik edeceğim. Kuzenin söylemedi mi?''
Neden erkekler kadınların, sevgililerinin dizlerinin üzerine çöküp kötü mısralar sıralamasını istediklerini düşünüyorlar ki?
296 syf.
·Beğendi·5/10
Bir internet sitesinden aldığım siparişlerle birlikte hediye olarak geldi. Aslında daha önce de kitabı görmüştüm inceledim biraz ama okumak istediğim tarza bir kitap olmadığını düşünmüştüm. Demek ki ön yargılı olmamak lazımmış iyi ki de istemediğim bir kitap bana hediye olarak gelmiş. Kitap ilk başlar da çok sıkıcı bir konu bütünlüğü yok ama ilk 100 sayfa bu şekilde ilerliyor. Çok fazla isim var ve konu bütünlüğü yok ama sonra daha da oturaklı bir şekilde ilerliyor. Benim beğenmemi sağlayan en büyük etken içeriğiydi. Bir ilişkide iletişimin önemi ve bilinmezlik, samimiyet, toplum baskısı, başkaldırı gibi konular ve bunların sonuçları görülüyor. Ama sevginin gücü ve büyüklüğü değişmeyen gerçeklerle kendini koruyor. . O dönemin ataerkil yapısında kuralları hiçe sayan, cesur yaşantısıyla dikkatleri üzerine çeken korkusuz bir kadın. Özetle ben beğendim okumanızı tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Lorenzo Borghese
Unvan:
İtalyan- Amerikan İşadamı, Yazar
Doğum:
Milano, İtalya, 9 Haziran 1972

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 9 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.