Marcel Prévost

Marcel Prévost

Yazar
5.3/10
66 Kişi
·
238
Okunma
·
3
Beğeni
·
1.407
Gösterim
Adı:
Marcel Prévost
Unvan:
Fransız Yazar
Doğum:
Paris, 1 Mayıs 1862
Ölüm:
Vianne, 8 Nisan 1941
Aşk için bu kadar alçalmış olduğunu düşünmek, onu bir uçurumun kenarından aşağıya bakmak kadar korkutmuştu..
Kesin bir düşünce tarzı, bükülmez bir iradesi, manevi bağlara karşı açıkça gösterdiği bir alçak gönüllüğü vardı..
Her şeyden önce onun gözleri, bütün dikkatleri üzerine çekiyordu. Ruhu bu gözlerin bebeklerinde toplanmış denilebilirdi..
Düşünce işlerine karşı öyle şaşkın bir anlayışsızlığı vardı ki, hiçbir şey bunu yenemiyordu.
...
Gerçek bir alçak gönüllükle kendisinin akılsız olduğunu söylemeye başladı..
Geleceği önceden bilmiş de olsaydım, yine şimdi yapmış olduğum şeyleri yapardım. Bütün katlandıklarım ve bundan sonra bütün katlanacaklarım henüz suçumun mutluluğunu ödeyecek kadar yüksek değildir.
336 syf.
·Puan vermedi
Kitap tam bir aşk üçgeni.Maurice annesini kaybettiğinde yaşama isteğini de kaybeder ve anne olma olasılığını kaybettiğinde en zor zamanında da ona destek olan,kol kanat geren Julie arasında yaşanan yasak aşkı anlatılıyor.Başlarda hayatlarında tamamlamak istedikleri yönleri için birlikte zaman geçirseler de birbirlerine bağlanmaya başlarlar.Umutsuzca ,platonik olarak Mauurice'e sevdalanan Claire var ki,okurken onun için üzüldüm.Maurice iki kadın arasında karar verememesi can sıkıcıydı.Kitabın içeriğinde karakterlerin iç seslerine çok yer verilmiş.
336 syf.
·6 günde·5/10
Bir yanda kendine şevkat , tutku , aşk sunan ve fedakarlığıyla eklileyen orta yaşlı Julie...
Diğer yanda gençliği ve masumiyetiyle büyüleyen Claire
Maurice bu iki aşk arasında kalıyor ve ikisinden de vazgeçemiyor.
Başedemediği karışık ,kararsız duyguları onları hiç beklemedikleri bir sona taşıyor.
Vicdan azabı ,merhamet, tutku ve pişmanlığı içiçe geçtiği hayatlar.
Sonu tahmin edilemeyecek bir aşk üçgeni.
Cümlelerin çok uzun gereksiz betimlemelerin çok fazla olduğu bir kitaptı. Ben okurken çok sıkıldım.
Ben sevemedim karar sizin kitap ve sevgiyle kalın.
336 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bir yanda kendisine Şevkat tutku aşk sunan ve fedakarlığı ile etkileyen orta yaşlı julie
Diğer yanda gençliği masumiyeti ile büyüyen Claire
İki aşk arasında kalıyor ve ikisinden de vazgeçemiyor. Baş edemediği karışık ve kararsız duyguları onlar hiç beklemedikleri bir sonra taşıyor vicdan azabı merhamet tutku ve pişmanlığın içinde geçtiği hayatlar sonu tahmin edilemeyecek Bir aşk üçgeni Okumanızı öneririm..
Bir yanda kendisine şefkat,tutku,aşk sunan ve fedakarlığıyla etkileyen orta yaşlı Julie. Diğer yanda gençliği ve masumiyetiyle büyüleyen Claire
Vicdan azabı,merhamet,tutku ve pişmanlığın içiçe geçtiği hayatlar
Sonu tahmin edilemeyecek bir aşk üçgeni
336 syf.
·1 günde·Beğendi·6/10
Mart itibariyle ilkbahar yüzünü gösterdi. Battaniyeler, en sevdiğimiz kahve fincanları, tarçın kokulu kekler ve illaki mevsime uygun kitap olması gerek yok şöyle bir yanaştı :) Dün akşam Kış Güneşi'ne başladım. Arada böyle zihnimi yormayacak kitaplar iyi oluyor. Yağmurlar hız kazanmışken kardan melek yapma zamanımız da yakın mıdır ki? bitti. #a101 kitaplarindan almıştım 

#marcelprevost tan #kışgüneşi kitabım bitti. Yazıldığı tarih düşünülürse oldukça iyiydi diyebilirim. Kitap 1800 yıllarda yazılmış ve yine o tarihlerde Paris'te geçiyor. Sanki bermuda şeytan üçgeni gibi, tehlikeli sonu nereye gittiği belli olmayan, insanın ruhunu her geçen gün biraz daha yiyip bitiren, içini kemiren bir ve 3 kişinin arasında geçen bir aşk hikâyesi. Sanki bana bizde ki Bihter-Behlül-Nihal hikâyesini anımsattı. Annesini kaybettiği zaman içinde yaşama isteğini de kaybeden Maurice ile, anne olma olasılığı olmayan, en zor zamanında ona destek olan, kol kanat geren Julie arasında yaşanan yasak aşkı anlatıyor. İlk başlarda hayatlarında eksik yönleri tamamlamak için birlikte zaman geçirseler de, daha sonra birbirlerine inanılmaz derecede bağlanıyorlar. Bir de umutsuzca, platonik olarak Maurice e sevdalanan Claire var ki, okurken onun için gerçekten üzüldüm. •••••
Kitabı okurken sıkılmadım aslında, sadece Maurice in iki kadın arasında karar verememesi, mantığını mı yoksa kalbini mi dinlemesi gerektiğine karar veremediği için biraz daraldım o kadar. İçeriğinde karakterlerin iç seslerine çokça yer verilmiş bu da beni rahatsız etmedi,beğenerek okuduğum bir kitap daha kitaplığımdaki yerini aldı. ••••
Not: bu postla da #kitapkahvebattaniyeüçlüsü tagine katılmış olayım (gerçi havalar böyle Serin oldukça daha çooook görürüz böyle fotoğraflar)
#panamayayıncılık #bookstagram #igreads #okudumbitti #kitapyorumu #okumakgüzeldir #okumayiseviyorum #booklover #bookaholic #bikitapdelisi #kitapkurdu #roman #bookworm #instagram #instabook #kitapaşkı #kitapcandır #kitap #kitapokuyanlar #book #kitapsever #kitapokumak #kitapokumahalleri
336 syf.
·23 günde·7/10
Maurice ,Julie ve Claire arasında geçen aşk üçgeni. Sonu istediğim gibi bitmedi . Kitabın çevirisini pek beğenmedim. Gereksiz betimlemelere yer verilmiş. Yine de kafa dağıtmak için okunabilecek bir kitap. Tavsiye ederim . :)
336 syf.
·7 günde·Beğendi·2/10
O kadar kitap okudum ama hiçbir kitapta bu kadar sıkılmadım. Cümleler çok uzun ve can sıkıcıydı.Kapağı çok ilgimi çektiği için okumaya başladım ama büyük bir hüsrana uğradım.
336 syf.
·4 günde·6/10
Merhaba okurlar,

Bu kitaba başlamadan evvel 1000 kitaptaki incelemelere bir göz atmıştım.Çoğu kişi betimlemelerin fazlalığından yakınıp sürükleyici bir kitap olmadığını hatta ve hatta okumayı düşünüyorsanız vazgeçip başka bir kitaba başlanılması yönünde öğütler vermişti.
Bundan ötürü biraz önyargılıydım fakat okumakta kararlı idim.
Kitap, Maurice’nin kararsızlığından, kalbinde iki kişiyi barındırmasından, ikisinden birinden vazgeçmek için sarfettiği çabadan bahsediyor. Çoğunlukla Julie ve Maurice’nin hisleri paylaşılarak anlatılmış.
Anaçlığıyla orta yaşlı Julie, gençliği ve narinliğiyle Claire... Ve bu iki hanımın arasında kalan ayran gönüllü Maurice. :)
Kitap bir meraka sürüklemedi beni fakat duyguların samimi olarak anlatılması kitapta ilerlememe vesile oldu. Farklı bir kurgusu yok, bu da gerçekçiliği arttırdı. Beni dinlendirdi bu kitap. Dinlemeye ihtiyacınız varsa tercih edebilirsiniz. Etmesenizde bir şey kaybetmezsiniz fikrimce.
Maurice ,Julie ve Claire arasında geçen aşk üçgeni. Sonu istediğim gibi bitmedi . Kitabın çevirisini pek beğenmedim. Gereksiz betimlemelere yer verilmiş. Yine de kafa dağıtmak için okunabilecek bir kitap. Tavsiye ederim . :)
336 syf.
·7 günde·Puan vermedi
Ana konu toplasanız 30 sayfaya sığar ama yazar uzun ve anlamsız cümlelerle 335 sayfayı doldurmuş. Kitap size empati yapacak fırsatı bırakmıyor. Kitaptaki hiçbir şeyi düşünmüyorsunuz. Bomboş bir sayfaya bakar gibi kitap ilerliyor. Okumaya değmez.

Yazarın biyografisi

Adı:
Marcel Prévost
Unvan:
Fransız Yazar
Doğum:
Paris, 1 Mayıs 1862
Ölüm:
Vianne, 8 Nisan 1941

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 238 okur okudu.
  • 16 okur okuyor.
  • 75 okur okuyacak.
  • 14 okur yarım bıraktı.