Mariah Stewart

Mariah Stewart

Yazar
7.3/10
4 Kişi
·
11
Okunma
·
1
Beğeni
·
597
Gösterim
Acıklı olan, bir erkeğin kendini erkek hissetmesi için bir kadına zarar verecek kadar küçülmesidir.
Bazı şeyleri açıklamak çok güçtür, nereye ait olduğundan emin olamamak gibi, çünkü artık eski hayatına çok yabancısındır.
..."Dahası, kendi çorbasını yapabilen bir erkek, kadına bağımlı değil demektir ya da daha da iyisi, kadının yapmasını beklemiyor demektir. Bu bana göre, çok özgürlükçü."
"Ben yemek yapmayı erken yaşta öğrendim çünkü eğer yemek yemek istiyorsam benu öğrenmem gereken bir evde büyüdüm, çoğu akşam kendime yetmek zorundaydım."
Bazı şeyler ne kadar komik şekillerde hatırlanıyor diye düşündü. Bazı hatıralar bir şarkı duyduğunda, bazıları gördüğün bir şeyin sana bir yeri hatırlatmasıyla ve bazen de, bugün gibi, bir işaretin seni başka bir zaman dilimine götürmesiyle canlanıyordu.
Yalnız olmaya alışıktı ve bunu önemsemiyordu ama yalnız olmak ve yalnız hissetmek birbirinden çok farklı iki şeydi.
"Bazen insanlar bizi derinden yaralayacak şeyler yaparlar, biz de bir daha asla içimizin eskisi gibi olamayacağından ölesiye emin oluruz. Bize yapılan yanlış için adalet isteriz ama bu her zaman gerçekleşmez. O zaman iki seçeneğimiz vardır. Ya asla cevaplanamayacak olan soruları ve bizi çok inciten duyguları alır hayatımızın bir parçası yaparız. Tabi ki bunu yaparsak daima incinip cevabını asla alamayacağımız sorular için bir cevap beklemeye devam ederiz."
"Ya da?"
"Ya da onları bir kenara bırakırız ve artık bir öneminin kalmadığını düşünürüz."
358 syf.
·3 günde·7/10
İlk defa bir kitabı okumayı seçerken kitabın kapağına bakarak karar verdim. Bunda en büyük etki kapakta çok sevdiğim bir aktörün yer almasıydı. Bu faktör benim hem kitabı merak etmeme hem de filmi olup olmadığını araştırmama sebep oldu. Araştırmalarım başarısızlıkla sonuçlandı. Çünkü filmi yoktu, varsa da ben bulamadım.
Her neyse kitap, temposu düşük ve monoton olarak başladı. Akıcı ve hikayesini merak ettiren bir anlatımı var fakat dediğim gibi biraz yavaş ilerledi bir süre. Daha sonra Vanessa karakterinin geçmişte yaşadığı talihsiz tecrübelerinin yavaş yavaş hayatını bir şekilde kötü etkilemeye başlamasıyla kitap biraz da olsa gizemli bir hale geliyor ve merak duygusu öne çıkıyor. Tempoyu bir kere tutturunca da kendinizi kitabın son sayfasında buluyorsunuz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mariah Stewart
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 11 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 4 okur okuyacak.