Marie Bostwick

Marie Bostwick

Yazar
7.6/10
86 Kişi
·
248
Okunma
·
3
Beğeni
·
1424
Gösterim
Adı:
Marie Bostwick
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Eugene, Oregon, Amerika Birleşik Devletleri
''Değer vermek gidip bankaya yatırabileceğiniz bir şey değildi belki ama insanların buna en az maaş çeki kadar ihtiyaçları vardı.''
"Herkes onemsedigi ve onu onemseyen birine ihtiyac duyar. Birlikte bir seyler paylasacak, gulecek, ortaligi batirdigimizda bize bagiracak birileri gerekli."
" Eger insanlar televizyon karsisinda fazla zaman gecirmek yerine daha cok kitap okusalardi, dunya cok daha ilgi cekici bir yer olurdu. "
"Asla şikayet etme, asla açıklama yapma," derdi babam hep. Bu da güvenmen gereken tek kişinin kendin olman gerektiğini anlatıyordu, bu sebeple kendini kendine saklaman en iyisiydi.
Sürekli düzenli bir şekilde ilerlemek isteriz ama çıkmaz sokaklarla, sert dönemeçlerle ve bizi, yönümüzü değiştirmeye zorlayan zor yollarla karşılaşırız. Bu bazen acı verir bazen de eğlendirir. Ancak bir an durup geri çekilip önümüze bakana kadar gerçeği göremeyiz. Nerede olduğumuzu görmek için bir adım geri gittiğimizde hayatın şeklini, sebebini, o güzel desenini ve canlı renklerini keşfederiz.
...Bu da güvenmen gereken tek kişinin kendin olman gerektiğini anlatıyordu, bu sebeple kendini kendine saklaman en iyisiydi.
400 syf.
·8 günde·10/10
Elime bu kitapla beraber başka bir kitap daha almıştım. Annem acele ettirdiği için çok hızlı bir tercih yapmam gerekiyordu ve tercihimi " Pamuk İpliğinden Hayaller" e kullandım. O zamanlar da çok aşk romanı okuduğum için artık daha farklı bakış açılarına ihtiyacım vardı. Eve gelene kadar müthiş bir ümitsizlik içerisindeydim çünkü arka kapağını dahi okuyacak zamanım olmamıştı. Ta ki kitaba başlayana kadar. Hayatımın en güzel tesadüflerinden biri diyebilirim. Marie Bostwick tartışmasız muhteşem bir yazar. Öyle ki arkadaşlığı , yaşanılan sıkıntılarda gösterilen inanılmaz dayanışmayı.. hepsi o kadar güzel lanse edilmişti ki hiç bitsin istemedim. Şiddetle tavsiye ediyorum asla pişman olmayacaksınız. :)
400 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Hayatımın olumsuzlukları arasında duvarlara çarpa çarpa ilerlerken tam da olması gerektiği anda karşıma çıkan güzel kitap,seni yazan iyi ki yazmış ve sen iyi ki karşıma çıkmışsın. Konusu açısından değil ama verdiği mesaj açısından hayatıma da zihnime de bambaşka bir perde açtın. Yaşadığım şu zor döneme rağmen “bir kez daha sana şükürler olsun rabbim. Evet,zor bir dönem geçiriyorum ama çok şükür ki dibe vurmadım henüz. Hala oynayabileceğim hamlelerim var. Ve biliyorum ki;inanırsam ve çabalarsam,elimdekini almanın karşılığında bana daha iyisini vereceksin. “ dememe bir vesile oldu bu kitap. Hem de bu sefer canı gönülden inanarak söyledim. Başka bir kitapta,hasta bir kızın babası şöyle dua ediyordu:”bugün hasta olarak uyanmana çok sevindim. Çünkü hastaysan,hala yaşıyorsun demektir.”. Çıktığım uzun hayat yolcuğunun yarısına bile gelmeden geri dönüyor olabilirim baba ocağına ama canım sağ hala.
Gelelim kitaba;ismine bakınca aşk kitabı gibi dursa da çerez diye anılan kitapları andırsa da aslında çok özel bir konusu var:Meme kanseri. Müthiş inandırıcı bir olay çerçevesi içinde vermiş yazar. hayatlarında yaraları olan 4 kadının bir rastlantı eseri bir araya gelerek birbirlerinin yaralarına çare olmalarını ve birbirlerine umudu aşılamalarını çok akıcı bir biçimde yazmış yazar. Tek kötü kısmı;ani tarih atlamaları...ama bu bile akıcılığı bozamamış. Uzun lafın kısası; tutunduğunuz dal umutsa ve hala nefes alıyorsanız başarabileceğinizi görmeye ihtiyacınız varsa,mutlaka okuyun. Pişman olmayacaksınız.
400 syf.
·1 günde
Sabrın, güvenmenin ve en önemlisi "zaman"ın (kendi içinde ve birbirimize karşı) ne kadar değerli olduğunu bir kez daha görmemizi sağlarken birlik olmanın beraber mücadele etmenin önemini görmemizi sağlıyor. Hem içinizi ısıtmak hemde ders çıkartmak için okunası kitaplardan..
320 syf.
#okudumbitti
#kitaptanıtım

Altın Tarlaları
Marie Bostwick
DHARMA YAYINLARI
Sayfa Sayısı: 320

Başka biri hakkında yazsaydım daha kolay olurdu. O zaman onları değiştirebilirdim; renksiz yerlerini allayıp pullar, sıkıcı yerlerini çıkarır, yıpranmış yaka ve kol manşetleri gibi tersyüz edip olduklarından daha romantik bir hale getirebilirdim. Ama o zaman bunları hatırlamak ne bu kadar acı, ne de bu kadar tatlı olurdu. Sanırım biri olmadan diğeri olmuyor...

Duygu yüklü, sizi sürükleyip götürecek bir roman. Okuyup bitirdiğinizde kendinize şunları sormanız gerekiyor: "Karşılığını bulamadığınız bir aşk için ne kadar beklersiniz? Ya da beklemeli misiniz? Sabır ve emek uzun yıllar boyunca saklanabilir mi?" Okurken kendinizi sorgulayacaksınız.

https://www.facebook.com/...51282/?ref=bookmarks
https://zebramo.com/users/323273809
400 syf.
·6/10
Açıkçası ben kitabın kapağına aldanıp almıştım kitabı. Ancak okudukça Debbie Macomber'in Küçük Mucizeler Dükkanı adlı kitabının benzeri (neredeyse aynısı) olduğunu fark ettim. Tabi ki konusu ve akışı itibari ile yine de okunabilir bir kitap.
320 syf.
·Beğendi·10/10
Sen nasıl benim en sevdiğim 3 kitaptan biri oldun , Yıllar önce okunmana ragmen , derin keskin izler bırakabildin böyle ? Birde tekrar seni kitaplığıma yeniden koyabilsem
400 syf.
·2 günde·Beğendi·6/10
Açıkcası çok zorlama bir kitap olmuş...
Bir kadının hastalığı, yaşam mücadelesi, kanseri atlatma çabası ve hayallerini anlatan bir kitaptı. 4 kadın birlikte herşeyin üstesinden gelmeye çalışıyor ama ne yazık ki çok benzer kitaplar olduğunu ve dilinin akıcı olmadığı net bir biçimde belli oluyor. Gene de emek var.
400 syf.
·156 günde·8/10
Hayatına yeni bir başlangıç yapmak isteyen bir kadının, gittiği kasabada edindiği arkadaşların onu yaşama sıkı sıkı tutunmasını sağlamasını konu alan sıcacık bir hikaye...
400 syf.
·7 günde·Beğendi·8/10
Hayat bu bir bakarsın her şey bur anda son bulur
Hayat bu son dediğin an her şey yeniden can bulur
Pqmuk ipliğinden hayaller iste tam da bunu anlatıyor marie bostwick çok güzel bir kitap yazmış akıcı bir dil ve çarpıcı bir hikaye ile karşımıza çıkmış. Debie Macomber'ın kitaplarını severek okuyan kişilere bu kitabı tavsiye ederim

Yazarın biyografisi

Adı:
Marie Bostwick
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Eugene, Oregon, Amerika Birleşik Devletleri

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 248 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 79 okur okuyacak.
  • 7 okur yarım bıraktı.