Mark Helprin

Yazar 6,8/10 · 6 Oy · 1 kitap · 11 okunma ·  2 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

2 okur beğendi.
6 puanlama · 3 alıntı
1 haber · 675 gösterim
11 okur kitaplarını okudu.
11 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
1 okur kitaplarını şu anda okuyor.
3 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Mark Helprin'in Biyografisi

1947 doğumlu Mark Helprin, Amerikalı bir yazar, gazeteci ve eleştirmendir. Harvard Koleji'ni bitirmesinin ardından yüksek lisans derecesini yine Harvard Sanat ve Bilim Fakültesi'nden aldı. Lisansüstü eğitimini Oxford, Princeton ve Columbia'da tamamladı. Mark Helprin, özellikle hiçbir edebi ekole, harekete, eğilime veya yönelime ait olmaması ile ün yapmıştır. Pek çok insanın gözlemlediği ve Time Magazine'in dile getirdiği gibi o, "kendi yolunu aydınlatmaktadır".

Mark Helprin'in Kitapları Kitap Ekle

1. Kış Masalı (Gerçek Bir Hikaye Değil, Gerçek Aşk)
6,8/ 10  (6 Oy) ·  11 Okunma
angelsbooks, bir alıntı ekledi.
14 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 4/10 puan

Gerçeklik
Gerçekliğin güzelliği, söylenmeye veya inanılmaya ihtiyacı olmamaktan gelir. Bir ruhtan öbürüne geçer ve her dokunduğunda form değiştirir ama neyse odur, özü değişmez.

Kış Masalı, Mark Helprin (Sayfa 210 - Hyperion Kitap)Kış Masalı, Mark Helprin (Sayfa 210 - Hyperion Kitap)
angelsbooks, bir alıntı ekledi.
17 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 4/10 puan

Kitap
Bu dünya senin gibi yüreğinin gücünden korkan kurşun misali tembellerle dolu hancı; sen dağa tırmananların ve akrobatların düşmesini, o cesur köprülerin yıkılmasını ve geleceği hissedenlerin cezalandırılmasını beklersin. Eğer herkes senin gibi olsaydı Mr. Fteley, hâlâ mağara devrinde olurduk.

Kış Masalı, Mark Helprin (Sayfa 259 - Hyperion Kitap)Kış Masalı, Mark Helprin (Sayfa 259 - Hyperion Kitap)
Ebru Ince, bir alıntı ekledi.
17 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Rafları, okunması zor kitaplarla doluydu; insanın ruhunu yıkıp yeniden inşa edebilirlerdi ve okumayı bitirdiğinde katır tepmiş gibi olurdun.

Kış Masalı, Mark Helprin (Tür: Tarihi Kurgu, Fantastik, Steampunk)Kış Masalı, Mark Helprin (Tür: Tarihi Kurgu, Fantastik, Steampunk)
angelsbooks, Kış Masalı'ı inceledi.
19 Mar 2017 · Kitabı okudu · 357 günde · 4/10 puan

Sıradaki kitap beni 'bitiremeyeceğim herhalde' diye düşündürüp duran kitabım. Bir kaç yıl önce CNR kitap fuarından almıştım. Belki bilirsiniz, film/dizi uyarlaması olan kitaplar ilgi alanıma girer. Bu kitabı da o yüzden almıştım büyük bir hevesle. Ama bitmesi tam 1 yılımı aldı!!!

Olaylar bir aşk hikayesiyle başlayıp fantastik dokunuşlarla ilerliyor. Sonra konu çok başka yerlere gidiyor. Bu fantastik dokunuşlar bana hitap etmedi bir türlü ki en sevdiğim türdür fantazya.

Okurken konudan konuya jet hızıyla geçiş var. Takibinde zorlandım. 'Nereden geldik buraya?' diye sık sık sordum kendime. İnce detaylar ve güzel tasfirlerle dolu bir kitap ama konu bütünlüğü bozulup durduğu için keyif alamadım.

Bir sonraki sayfayı merak etmeme sebep olan çok az kısım vardı. Bu yüzden de kitabı zorlana zorlana okumak durumunda kaldım.

Ne yazık ki benim için hayal kırıklığında öteye geçemedi...

Ne kadar kalın olsada bir kitabı bir haftadan daha uzun sürede bitirdiğim olmamıştı ta ki bu kitaba kadar.yaklaşık bir ayda bitirdim.çok yavaş ilerleyebildim çünkü konu ve anlatım oldukça ağır geldi bana.anlamadan sadece okumuş olmayı sevmediğim için sindirerek okumak uzun sürdü.yavaş okunmama rağmen hiç sıkıcı değil.yazım tekniği mükemmel ve bir o kadarda ilginç bir kitap.