Kış Masalı Gerçek Bir Hikaye Değil, Gerçek Aşk

6,7/10  (3 Oy) · 
7 okunma  · 
4 beğeni  · 
738 gösterim
Şehirlerden… New York. Nehirlerden… Hudson Nehri. Göllerden… Haritalarda var olmayan ama her kış donan bir göl ve bir adam. Mevsimlerden… Merhametsiz kışlar. Bulutlardan… Bir duvar. Erkek… Mekanik erbabı bir hırsız. Kadın ise… Hep genç kalmaya mahkûm bir ilahe. Siyahla beyaz kadar birbirinden farklı iki gazete… Hepsi de 'tesadüfen' birbirini bulan ve her biri başlı başına birer masal kahramanı, insanlar. Gemiler, trenler, caddeler, köprüler, binalar, yıldızlar, takımyıldızlar, bataklıklar, parklar, meydanlar, ağaçlar… Ve hepsini çevreleyen ışıklar ve renkler; muhteşem manzaralar ve görüntüler… Bütün bu tablo içinde… Zamanı durduran tutkular… Ve zamanı durdurmak isteyen bir aşk…
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  758
 • ISBN:
  9786055002022
 • Çeviri:
  Belgin Selen Haktanır, Zeynep Ünalan
 • Yayınevi:
  Hyperion Kitap
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Gerçeklik
Gerçekliğin güzelliği, söylenmeye veya inanılmaya ihtiyacı olmamaktan gelir. Bir ruhtan öbürüne geçer ve her dokunduğunda form değiştirir ama neyse odur, özü değişmez.

Kış Masalı, Mark Helprin (Sayfa 210 - Hyperion Kitap)Kış Masalı, Mark Helprin (Sayfa 210 - Hyperion Kitap)

Kitap
Bu dünya senin gibi yüreğinin gücünden korkan kurşun misali tembellerle dolu hancı; sen dağa tırmananların ve akrobatların düşmesini, o cesur köprülerin yıkılmasını ve geleceği hissedenlerin cezalandırılmasını beklersin. Eğer herkes senin gibi olsaydı Mr. Fteley, hâlâ mağara devrinde olurduk.

Kış Masalı, Mark Helprin (Sayfa 259 - Hyperion Kitap)Kış Masalı, Mark Helprin (Sayfa 259 - Hyperion Kitap)
Ebru Ince 
17 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Rafları, okunması zor kitaplarla doluydu; insanın ruhunu yıkıp yeniden inşa edebilirlerdi ve okumayı bitirdiğinde katır tepmiş gibi olurdun.

Kış Masalı, Mark Helprin (Tür: Tarihi Kurgu, Fantastik, Steampunk)Kış Masalı, Mark Helprin (Tür: Tarihi Kurgu, Fantastik, Steampunk)

Kitapla ilgili 1 Haber