Matthew Reilly

Matthew Reilly

Yazar
7.1/10
24 Kişi
·
57
Okunma
·
1
Beğeni
·
521
Gösterim
Adı:
Matthew Reilly
Unvan:
Yazar
Doğum:
Sidney, 1974
"Satrancın spor olduğunu mu düşünüyorsunuz?"
"Gayet tabii ki öyle düşünüyorum! Oyuncu, rakibiyle tamamen eşit koşullarda mücadele ettiği için satranç, sporlarını en büyüğüdür. Satrançta, ebat bir üstünlük sağlamaz. Aynı şekilde yaş ve cinsiyet de... Her iki oyuncunun da aynı kurallara göre hareket eden, aynı taşları vardır. Satranç, sporlarını sporudur."
İnsanlık tıpta, bilimde, mimaride ve sanatta çok fazla ilerleme kaydetmiş olsa bile, vahşi bir dünyada yaşıyoruz ve son sözü hala güçlüler söylüyor.
432 syf.
·Puan vermedi
X..ASLA PARA VERİP ALMAYIN!!!...X
.
Şimdi size şiddetle okumanızı tavsiye edeceğim çirkin bir kitaptan bahsetmek istiyorum.
Ve bu kitaba asla para verip almamanızı imkanınız varsa emaneten alıp okumanızı asla ve asla yazarının bir kuruşu hak etmediği bir kitap.
Başka ülkede pirim yapmayı denesin.!
Pirimden önce araştırmayı öğrensin, araştırıp yazmayı öğrensin. Başka yazarlara hakaret niteliğinde ben yazdım oldu diyerek kenara çekilmemeli.!!!
.
Bir yazarın egosunu tatmin ettiği kitapta hiç araştırma yapılmadan Osmanlı ve İslamiyet hakkında aşağılamaya varan cümleleriyle dolu olan bu kitap kurgu adı altında yayınlansada gerek sultan Süleyman’dan gerek Hürrem sultandan gerek İslamiyet’te isimler kullanılarak çok çirkin yakıştırmalar hiç sansürlenmeden âlâlen dile getirilmiş.
Dünyada tek ahlaklı ülkenin İngiltere oluşundan tutunda, sultan Süleyman’ın Hürrem sultanı İngiltere’den gelen erkelerle düşüp kalktığı ve bir hükümdarın bunu bile bile göz yumduğu yetmezmiş gibi birde teşekkür sunduğuna kadar çirkinliklerle dolu bir ego tatmin!!!.
Osmanlı’nın hileye yalana düzenbazlığa şehvete ahlaksızlığa batmış bir ülke olarak anlatmaktan asla çekinmemiş...!!!
.
HADSİZZZ.!!!!!
.
Aslında bir taraftan bizi nasıl gördüklerinin araştırmadan nasıl bildiklerinin resmidir bu kitap. .
Kitap bittiğinde sadece şunu söyledim kendi kendime; Osmanlı sana nasıl battıysa iyi acıtmış.🤷‍️
.
Söylenecek çok şey var aslında fakat değmez.
🇹🇷🇹🇷🇹🇷. Turnuva
432 syf.
·10/10
Hem.polisiye hem tarih... muhteşem bir kitap. 1546 yıllarında Ingiltere'nin veba salgını ve taht kavgalarıyla çalkalandigi bir dönemde, Osmanlı imparatorluğunun hükümdarı Kanuni Sultan Süleyman , Avrupadaki krallara davetiye gönderir.Dünya şampiyonunu belirlemek için düzenlecek satranç turnuvasına dünyanin en iyi satranç oyuncularını davet eder. Bu kez savaş masada olacak. Turnuva esnasında sarayda işlenen bir cinayet ve arkasından gelişen olaylar. Polisiyeyi ve tarihi kitapları okumayı sevenler için güzel bir seçenek.Her iki tür de çok iyi harmanlanmış.
432 syf.
·Puan vermedi
Kurgunun ve dilin sade olması yönünden güzel olsada Osmanlı ve İslamiyet hakkındaki bazı yanlış düşünceler beni rahatsız etti,dünyanın tek adaletli ahlaklı ülkesi İngiltere, Osmanlı zevke şehvete hileye batmış bir ülke gibi anlatılmış ayriyeten islamiyette kapanmak yok diyebilecek kadar araştırma yapmadan yazılan bir kitap
432 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Tarafsız bir gözle okunduğunda bir avrupalının gözünden hem İslamiyet hem de Hristiyanlığa karşı eleştiriler yönelten, satrancın tarihi gelişiminden bahseden, tarihi en yoğun yaşandığı döneme farklı bir bakış açısı getiren ustaca kurgulanmış bir kitap.
432 syf.
·4 günde·7/10
Kitap tamamıyla kurgu üzerine olduğu için bahsi geçen olaylarda kesinlikle bir doğruluk payı aramıyor lakin İslami ve Osmanlı tarihini azıcık dahi araştıracak olan insanların kitapta bulunan birçok hatayı fark edecektir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Matthew Reilly
Unvan:
Yazar
Doğum:
Sidney, 1974

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 57 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 10 okur okuyacak.