Melanie Dickerson

Yazar 6,9/10 · 7 Oy · 1 kitap · 18 okunma ·  1 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

1 okur beğendi.
7 puanlama · 0 alıntı
0 haber · 554 gösterim
18 okur kitaplarını okudu.
4 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Melanie Dickerson'un Biyografisi

Yazar hakkında bilgi girilmedi.

Melanie Dickerson sözleri ve alıntıları Alıntı Ekle

Henüz alıntı eklenmedi.

Melanie Dickerson kitap incelemeleri

Kitaplara Fısıldayan Kız, Şifacının Çırağı'ı inceledi.
11 May 01:01 · Kitabı okudu · 12 günde · 6/10 puan

Kitap 14.yy İngiltere'sinde geçiyor. Yani bolca düşes, dük, lord, prenses görüyoruz evet. Şifacının çırağı Rose ile Lord Hamlin arasında geçen bir aşk hikayesini ve kızın hazin hayatını konu almış kitap. Buruk bir aşk çünkü lordun beşik kertmesi varmış ve kesinlikle evlenmesi gerekmiş. Spoiler vermek istemiyorum ama şunu diyebilirim: klasik bir sona bağlandı kitap. Bittiğinde kitabın yarısında anladığımı demiştim. :)
Bolca dinsel içerikleri olan bir kitap olmuş. Tabi ki o dönemde kilise çok kutsaldı. Ama yine de fazla geldiği doğrudur. He bir de kitapta büyücü var. O dönemlerde tabi ki cezalandırılırlar, bizim büyücü Moncore da intikamını almak için planlar yapmış durumda.
Kütüphaneden aldığım bir kitap diye iyi diyebilirim, parasını verip de alacağım bir kitap olmaz kendisi. Yine de keyifle okumalar.

Gamze Sel, Şifacının Çırağı'ı inceledi.
22 Tem 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bence yazar nasıl bir türde yazması gerektiğine karar vermeliydi. Young Adoult historical tarzında bir şeyler oluşturmaya çalışmış ama ben nedense okurken biran acaba elimdeki İncil falan mı diye düşünmedim değil. Dinsel çağrışımlara karşı olduğumdan falan değil elbette ama güzel bir hikayeyi batırdığını düşünüyorum yazarın. Kaç defa 'Tanrı' ve 'İsa' geçti inanın sayamadım ama her sayfada heralde en az 10 kere tekrarlanmıştır. Ee bir de kitabın 328 sayfa olduğunu düşününce gerisini siz hesaplayın artık. Evet, hikaye 14. yy da geçiyor, o nedenle bu kadar 'dinsel' olabilir diyenler olabilir. Ama alakası yok bence. Kitaptan etkilenmedim. Kötü olduğunu söyleyemem ama iyi de diyemem. Ne beklediğinize bağlı. Şifacı çırağı olarak yetişen Rose ile Lord Hamlin yani Wilhelm arasında gelişen ilişki zaman zaman keyif verse de insan daha başka şeyler de bekliyor. Evlenmeden el ele bile tutuşmak günah gibi bir hali var kitabın. Çok uçuk bir hayali aktarmaya çalıştığı için kitap beni tatmin etmedi.