Şifacının Çırağı

6,4/10  (5 Oy) · 
12 okunma  · 
3 beğeni  · 
834 gösterim
Rose Hagenheim Kalesi'nde şifacının çırağı olarak çalışmaya başlar, bu köylü bir aileden olan Rose için olağanüstü bir fırsattır. Kan görmek onu son derece rahatsız etse de, mutlaka bunu başarmalıydı. Aslınsa onun gibi güzel, zeki ve alımlı bir kız için o kadar da zor olmamalıydı.

Bir gün usta şifacı uzakta olduğunda, gelecekte Dük olacak kişi Lord Hamlin yaralı bir halde kaleye getirilir ve onunla ilgilenmesi gereken kişi de Rose'dur. Rose şifacı olarak ona odaklanmak zorundaydı ve yarayla ilgilenirken, daha önce hiç hissetmediği bir duygu sarmalı içine kapılmıştı. Lord Hamlinin de aynı şekilde hissedip hissetmediğini merak etmeye başladığında yaşamının da enteresan bir hal alacağının farkında değildi. O gün kaderinin baştan yazılacağını nerden bilebilirdi ki? Gizemli bir kadınla ilişkisi olan Lord Hamlin içinde artık gelecek çok karmaşık bir hal alacaktı. Melanie Dickerson harika bir kurgu ve romantizm yaşatıyor bu kitapta bizlere. Hagenheim Kalesi'nin güzelliği gerçekçi bir ortaçağ dünyası çiziyor.

Ortaçağ hikayeler, masallar ve romantizm seviyorsanız, bu kitabı mutlaka okumalısınız.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  328
 • ISBN:
  9786058658158
 • Yayınevi:
  Tual Yayınları
 • Kitabın Türü:
Gamze Sel 
22 Tem 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bence yazar nasıl bir türde yazması gerektiğine karar vermeliydi. Young Adoult historical tarzında bir şeyler oluşturmaya çalışmış ama ben nedense okurken biran acaba elimdeki İncil falan mı diye düşünmedim değil. Dinsel çağrışımlara karşı olduğumdan falan değil elbette ama güzel bir hikayeyi batırdığını düşünüyorum yazarın. Kaç defa 'Tanrı' ve 'İsa' geçti inanın sayamadım ama her sayfada heralde en az 10 kere tekrarlanmıştır. Ee bir de kitabın 328 sayfa olduğunu düşününce gerisini siz hesaplayın artık. Evet, hikaye 14. yy da geçiyor, o nedenle bu kadar 'dinsel' olabilir diyenler olabilir. Ama alakası yok bence. Kitaptan etkilenmedim. Kötü olduğunu söyleyemem ama iyi de diyemem. Ne beklediğinize bağlı. Şifacı çırağı olarak yetişen Rose ile Lord Hamlin yani Wilhelm arasında gelişen ilişki zaman zaman keyif verse de insan daha başka şeyler de bekliyor. Evlenmeden el ele bile tutuşmak günah gibi bir hali var kitabın. Çok uçuk bir hayali aktarmaya çalıştığı için kitap beni tatmin etmedi.