Yitik Cennet İki Kadın, İki Hayat, Tek Bir Son

8,9/10  (13 Oy) · 
31 okunma  · 
8 beğeni  · 
1.228 gösterim
""Aşk, tutku ve bağlılık üzerine yazılmış, uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir roman."
-Janet Fitch, Beyaz Zakkum'un yazarı-

"Karakterler ilgi çekici ve konu, tıpkı rıhtıma vuran dalgalar gibi insanın kalbine çarpıyor."
-Miami Herald-

"Bu çalışmanın derinliği ve kapsamı, Karayipler'den Los Angeles'ın güneşli sokaklarına uzanan canlı perspektifiyle, Isabel Allende'den Samartin'e geçecek edebi bir meşalenin göstergesi olabilir."
-LatinoLa.com-

Umutla acının arasındaki yumuşak dengenin, iç burkucu bir üslupla anlatıldığı Yitik Cennet, içinde aşk, tutku ve özlemi barındıran çok güçlü bir roman.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2010
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786054188390
 • Çeviri:
  Arzu Petek
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Hüseyin DEMİR 
15 Oca 19:12 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Aşk ile beraber Küba devrimini de ele almış. Tabi Amerikancı bakış açısıyla... En azından bir devrime farklı açıdan bakmak isteyenler için iyi olur. Aşk ile beraber siyaset, heyacan ve sürükleyici olaylar zinciri barındırıyor. Okunurken zevk alınacak bir kitap. Bitirdikten sonra farklı bir duygu oluşturuyor.

Peyroux 
29 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Küba devrimini, öncesinden başlayan ve devrim sürecini ayrıntılarıyla anlatan bir kitap. Aslında, karakterlerin dahi önüne geçen biçimde dönem irdeleniyor. Bu sebeple,benim daha çok ilgimi çekti ve bir roman okuyor hissine pek kapılmadan okudum.
Biri devrimci ve diğeri karşıt olan iki kardeşin, aileleriyle birlikte yaşadıklarını ikisinin yaşıt olan kız çocuklarının gözünden anlatarak yazılmış .

Hasan Benimser 
23 May 23:31 · Kitabı okudu · 7 günde · 10/10 puan

Bir cirpida okunabilecek mukemmel bir eser.Amerikan bakis acisiyla ask,tutku ihtiras ama daha cok devrimi anlatan siyasi ve o gune dair cok fazla kuba bilgisi sahibi olunacak bir yapıt.İki kardesin karsit gorus analizleride cok guzel islenmis.