Melodi Baç

Melodi Baç

Yazar
8.2/10
26 Kişi
·
72
Okunma
·
11
Beğeni
·
987
Gösterim
Adı:
Melodi Baç
Unvan:
Yazar
13 yaşında yazmaya başladı, 17’sinde ikinci romanı “Yasak 2-Crista” yayımlandı. Üç ve dördüncüyü aynı anda yazıyor, bir düzine kitap taslağı şimdiden hazır bile. En büyük hayali ise yazdıklarının filme çekilmesi.
368 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Merhaba...
Carmen'ın koca bir gezegeni yönetmesi,
100. Nesil'i yenmenin yollarını bulması ve çok büyük fedakârlıklar yapması gerekecekti.
Asıl savaş şimdi başlıyordu.

Anka Serisi Bir Melodi Baç Kitabı...
Savaşları kazandıran yüreğinizdeki güçtür!
368 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Beğendiğim ve ikincisini sabırsızlıkla beklediğim bir kitaptı. Arkadaşlarıma da okuttum ve herkes ikincisini sabırsızlıkla bekliyor. Bence okumalısınız.
368 syf.
·10 günde·Beğendi·6/10 puan
Yazarı Türk. Bu kitabı okuma sebebim bu. Fantastik bir roman ve Türk bir yazar. Bildiğiniz gibi, Türkiye de malesef fantastik kurgu bir türlü gelişemedi. Ama bu demek değil ki hiç yazamıyoruz. Yazılıyor ama okunmuyor. Sebebi içeriği kötü olduğundan değil. Fantastik türü okuyan kitlenin az olmasından ve yazarı Türk olduğu için ön yargı ile yaklaşılmasından kaynaklı. Bunu aşmamız lazım. Malesef bizim edebiyatımız fantastik kurgu üzerine geri kalmış gelişememiş bir edebiyat. Siz kalkıp bu genç yazarlarımızın kitaplarını bir Tolkien ile, bir Rowling ile, Sapkowski ile Clarke ile karşılaştırırsanız bir yere varamazsınız zaten. Bunlar zaten dünyada milyonlarca kopya satmış elit klasman yazarlar. Ha bu bizden asla çıkmaz demek değil çıkabilir. Ama çok okumamız, destek olmamız ve bu türü sevmemiz gerekiyor. Bu yüzden okuduğum fantastiklerin arasına mutlaka Türk yazarları ekleyeceğim.
Şimdi kitabı inceleyecek olursak. Kurgu güzel, alt yapı iyi, fakat orijinallik biraz düşük. Sebebi isim seçme konusunda yazar biraz ingiliz edebiyatı etkisi altında kalmış. Özellikle karakter isimlerinde, daha orijinal olunabilirdi. Başka bir gezegende ki gün ışığını veren cisime "güneş" denmemeliydi bence. Kısa bir paragraf ile gök cisminin adı belirlenebilirdi. Bunun gibi küçük detaylara biraz daha dikkat edilirse ortaya çok güzel bir dünya çıkabilir. 2 tane çok güzel harita var. Yazar bunları doldurabilecek mi bilmiyorum. Umarım dolu dolu aktarabilir okuyucuya. Kitabın final kısmı biraz eksik bırakılmış. Tamam bu bir seri olabilir. Ama bir şeyleri en azından sonlandırabilirdi. Çok havada bırakmış, yazarın tercihi saygı duymak lazım. İkinci kitaptaki düşman çat diye oluşturuldu. Sanki biraz aceleci davranılmış. Biraz daha yedirerek oluşturabilirdi. Yani neden kesti anlayamadım. Uzasın abi, 400 500 sayfa olsun, üçleme olmasında beşleme olsun. Bilemiyoruz tabi. Sonuç olarak. Kurgu güzel, anlatım sade. Sahneleme çok güzel yapılmış. İkinci kitabı en yakın zamanda okuyacağım. Umarım yazar toplama kısmına geçmiştir. Çünkü çok geniş bir tabak sunup içine iki tane meyve koymak olmaz diye düşünüyorum. Bu türe destek olmak istiyorsanız lütfen okuyun arkadaşlar. Destekleyin, eleştirin, konuşun, bu genç insanlara ümit verin, kitabım okunuyor dedirttirin. Ben tavsiye ediyorum. Saygılarımla...
Artık bir kraliçe olan Carmen, her şeyin yoluna gireceğini düşündüğünde yanılıyordu. Çünkü ölümsüz kardeşi Enka çoktan bir beden bulmuş ve öldürmek için yola koyulmuştu.
Üstelik bu sefer Enka 100. Nesil'deydi.
368 syf.
·Puan vermedi
Fantastik konulu film ve kitaplara karşı ön yargımı yıkan yazara teşekkür ederim, umarım sinemaya uyarlanır
Son seriyi merakla beklerken sonunda çıktı en kısa sürede okuyacağım şiddetle tavsiye ediyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Melodi Baç
Unvan:
Yazar
13 yaşında yazmaya başladı, 17’sinde ikinci romanı “Yasak 2-Crista” yayımlandı. Üç ve dördüncüyü aynı anda yazıyor, bir düzine kitap taslağı şimdiden hazır bile. En büyük hayali ise yazdıklarının filme çekilmesi.

Yazar istatistikleri

  • 11 okur beğendi.
  • 72 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 56 okur okuyacak.