Meltem Parlak

Meltem Parlak

Yazar
4.7/10
9 Kişi
·
29
Okunma
·
1
Beğeni
·
605
Gösterim
Sağlığına kavuşan insan acı çekmekten muaf mı? Değil elbet. Sade daha tahammüllü. Bende bu tahammül gücü ile adımlarıma kuvvet veriyordum ya zaten. Bavulumun tekeri bana arkadan eşlik ederken kompartımanıma doğru ilerledim.
İşte ben o içtiğim son sigaraya çok kızgınım. İçtiğim son sigara bitmeseydi Muhsin beni terk edip gitmeseydi , kuş ötmeseydi , ot bitmeseydi , baklagiller geç pişmeseydi diyorum ama... Hububatın kanununun değişmeyeceğini de biliyorum. Hay , bilmez olaydım. Bir boku da bilmez olaydım.
Kimi zaman kampüste dolaşır bunlar. Bazıları tek tek dolaşır , bazıları grup halinde dolaşır. Grup halinda dolaşanlar arasında komiklikler , şakalar... Oh ne güzel. Onlara baktıkça yaşamak arzusu duyar insan. Hem içi cızlar hem yaşamak arzusu duyar. Gençlik çok kıymetli. En güzel zamanlar.
Bir erkeği sevmenin , çok sevmenin fenalığını size nasıl anlatayım? Ah , kimbilir , belki siz de bu fenalıkları bilirsiniz. İşte anlatmaya çalışıyorum. İnsanın içi eziliyor. Bunu bir vakit sonra anlıyor. Muşambada , kalebodurda veyahut rabıta tahtada , artık evin döşemesine de karışacak değilim , insan kendi içini bir ekmek kırıntısı gibi lime lime olmuş vaziyette görüyor. İşte öyle bir şey...
180 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
"Benim kemik yaşım 67 fakat sıfatım taze. Genetik bir mirasın sefasını sürüyorum. Sürüyordum en azından bugünlere kadar..." der satır arasın da bir yerlerde yazar. Kahkahalarla güldüğüm ziyadesiyle gülsem mi ağlasam mı moduna girdiğim enfes kitap layıkıyla beğendim eğlendim hüzünlendim ve çok kısa bir süre de tükettim darısı 2.bölümüne :)
296 syf.
·4 günde·8/10
Yazarın kendisini dinleme fırsatım oldu..zekası ve dilindeki kıvraklığını kitapda da bulmak mümkün..konu bildik gibi başlıyor ama aslında çok iyi kişilik çözümlemeleriyle devam ediyor..
Tavsiye ederim..
296 syf.
·5 günde·2/10
Bunalım kitapları sevmiyorum sanırım. İç hesaplaşma üstüne iç hesaplaşma... Bir de kitapta "Aklı selim sahibi" diye bir cümle vardı ki beni yerimden zıplattı. Aklı selim dese yeterli olurdu aslında;aklı selim sahibi diye bir kullanım olamaz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Meltem Parlak
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 29 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 16 okur okuyacak.