Merve Akıncı

Merve Akıncı

YazarEditör
7.0/10
247 Kişi
·
602
Okunma
·
53
Beğeni
·
2.890
Gösterim
Adı:
Merve Akıncı
Unvan:
Wattpad Yazarı
Doğum:
Türkiye, 3 Ağustos 1992
- Merve Akıncı üniversiteden yeni mezun olmuş, toy, henüz hayatla yeni tanışmaya başlamış, günlük hayatında kendini yazmaya ikna etmeye çalışan, fotoğraf çekmeyi ve çekilmeyi seven, gezmeyi her şeyden seven bir genç kızdır.

2013'de Wattpad'i bir şekilde keşfedip hikayeler yazmaya başlamıştım. Beğendiğim gibi beğenmediğim de çoktu. Biraz inada bindirdim işi. Bu kötüler bu kadar çok seviliyorsa ben daha iyisini yazar sevilirim mantığıyla başlamıştım.
496 syf.
·5/10
Şahmelek.. İde ve Aslan'ın hikayesidir.. Kız kardeşinin rahatsızlığı nedeniyle İde'nin annesi ve babası küçük kızlarını Amerikaya tedavi için götürürler, ve İde üniversite son sınıf öğrencisi olduğu için ailesi onu anneannesinin en yakın arkadaşına emanet ederler. Artık İde ailesi Amerika'dan dönene kadar Dilber hanımın yanında kalmaya başlar ve bu süreçte Aslan ile tanışır.. Ve böylelikle İde ile Aslan'ın aşk hikayesi de başlamış olur..
Aslan kalbi kırık genç bir iş adamı, geçmişinde yaşadıkları kadınlardan uzak durmasına neden olur ve bu da İde'yi zorlar, çünkü İde Aslan'a çoktan sırılsıklam aşık olmuştur..

"Şahmelek" yazarın ilk kitabı ve bu kitap'ta yer yer hissedile biliyor. Sahnelerdeki geçişler çok amatörce olmuş bazı yerlerde ve biraz daha fazla betimleme yapılsa daha hoş olurdu diye düşünüyorum. Kitabın hikayesi bana biraz eski türk filmlerinde ki öyküler gibi geldi :)) İnsanı yormayan, germeyen bir anlatımdır Şahmelek'in yani İde'nin hikayesi..
160 syf.
·Beğendi·8/10
Bu defter, beraber yaşadığımız her şeyin anısına övgüyle yazılmış, hatırlanmaya değer her şeyi içeriyor. Hayır, bu bir günlük değil, bu senli bir anılar geçidi olacak.

Kitap bir genç kızın günlüğünü okuyormuş hissi veriyor.Bahar Karan'a duyduğu aşkı en güzel ve saf haliyle aktarıyor.Bu sevgi saplantı derecesine bile ulaşmış.Kitabın sonu ise hiç beklenmedik şekilde bitiyor.
496 syf.
·Beğendi·10/10
Şu an kelimelerimi toparlayıp bir yorum yazamıyorum bile.
Aslan Balkanlı, nam-ı diğer güzel adam. Güzel olduğu kadar da güzel seven adam...
Öncelikle yazarı tebrik ediyorum. Çünkü Aslan gibi güçlü, tamamen kişiliği oturmuş bir karakter yaratmak gerçekten yetenek isteyen bir meseledir şahsımca. Çoğu kitapta okuduğum gibi başlarda sert olup sonradan kendi değerlerinden vazgeçebilme noktasına gelen karakter tiplemesi yok. Doğrularıyla yanlışlarıyla kitabın başındaki ve sonundaki Aslan aynıydı. Tek farkı karakterine eklenmiş aşk oldu, bağlılık oldu.
İde ise favori kadın karakterim oldu belki de. Ne olursa olsun güçlü durmaya çalışması, güzel adamını ilk günkü ateşiyle sevmesi... Bilmiyorum, bende derin bir iz bırakacak karakter İde.
Kitapta gözüme batan sadece bir sorun vardı, o da bir yerde cümlenin yarıda kesilmesi. Ancak kitabın güzelliğinden o soruna takılmıyorum bile. Çünkü yazım olsun, kurgu olsun, içindeki alıntılar olsun... Dört dörtlük bir kitap.
Şahmelek kesinlikle kütüphanemde ölene kadar duracak ve zaman zaman alıp tekrar tekrar okuyacağım kitaplardan birisi kesinlikle. Belki de vazgeçemeyeceğim tek kitap oldu Şahmelek. Ne olursa olsun daima Aslan ve İde çifti benimle olacak...
496 syf.
·1/10
Bu kadar kötü olması için kasıtlı olarak çaba harcandığını düşündüğüm kitap. Yazım falan bunları bir kenara bırakın, yorumlamaya gerek bile yok ama sayın yazar, yazdığın karakterle biraz empati yapsaydın keşke. Bu kadar dengesiz, saçma, ilkokul beyniyle yazılmış karakterler olamaz. Artık düşünmek istediğim şey, yazar aslında bu kitapta wp gençlerinin aptal fantazilerine bir tepki olarak olağanüstü çöp karakterler yazmaya çalışmış (maalesef böyle değil :((( ) ancak öğretici kısmı yazmayı unutmuş. Okumayın arkadaşlar. Okumayın.
160 syf.
·7/10
Kitap sevgilisine mektup tarzında yazılmış bir günlüğü anlatan bir kızın aşkını konu alıyor. Akıcı ve duygu geçişlerini hissettiren anlatımı 160 sayfayı bir çırpıda okumanızı sağlıyor. Kitabın sonlarına doğru nası yaaa dedirten bir son ile de şok oluyorsunuz.Güzel kısa bir kitap molası vermek istenelere tavsiye ederim.
160 syf.
Mutsuz son aşığı birisi olarak en beğendiğim ve etkilendiğim iki kitaptan birisidir Senli...
Baş karakter ile aynı adı ve özellikleri taşımamamızda bunda etkili olmuş olabilir tabi :)
Bahar adı gibi bir kadındır. İçinde hem ilbaharı hem de sonbaharı aynı anda barındıran bu karakterimiz umutsuz bir aşıktır. Karan; bütün dünyasından, geleceğinden, umutlarından vazgeçmiş bir adamdır. Bahar koşulsuzca aşık olduğu adamı yeniden hayata döndürmek için kendisinden dahi vazgeçmiştir. Kitabı okuduğum süre boyunca öyle çok göz yaşı döktüm ki ! Tekrardan beşinciyi okuduğumda bile ağlamadan duramadım. Sonunda yaşadığım şok bana bu kitabı asla unutmayacağımı güzelce gösterdi. Vaktiniz olunca muhakkak alıp okumanız gereken bir kitap, seveceğinize eminim.
Senli
Merve Akıncı
160 syf.
·Puan vermedi
Kitabı baştan sona tarif edemediğim bir kasvet hissiyatı ile okudum diyebilirim. Kitap sadece iki ana karakterden oluşuyor ve bu karakterlerin kişilikleri,psikolojileri ve birbiriyle ilişkileri o kadar kasvetli ve yer yer anlamsız ve bir o kadar da rahatsız edici ki cidden rüya görür gibi okuyorsunuz aslında kitabı. Evet anlatabildiğim en iyi ifade bu olabilir kitap hakkında. Ama kitap öyle bir aklımın ucundan dahi geçmeyecek şekilde sonlandı ki, kitabı okuduğum süre boyunca anlamlandıramadığım rahatsız edici boşluk biraz olsun anlam kazandı. Yine de böyle bir hikaye için çok fazla eksikleri olan bir kitap olduğunu düşünüyorum. Bu malzemelerle çok daha derin ve ayrıntılı bir kitap ortaya çıkabilirdi. Hikaye belli bir kısımdan sonra erkek karakterin ağzından da aktarılsa çok daha netlik kazanırdı kesinlikle. Kitabın sonu bir sis bulutu zaten. Yazar kitabı aceleyle yazmış ve bir an önce sonuca bağlamak istemiş gibi geldi bana açıkçası. Kitap böyle bir hikaye için çok kısaydı. Bunu da yazarın çok genç ve toy oluşuna bağlıyorum. İyi bir hikaye yakalamış ama bu hikayeyle ne yapacağını bilememiş aslında.
496 syf.
·7/10
Kitap ilk başlarda sıkıcı oluyor. İde'nin Aslan'a karşı gelemeyişi kötü bir durum. Yazarın kendini biraz daha geliştirmesi lazım eksiklikler var. Olaylar fazla olmalıydı.
160 syf.
·Puan vermedi
Hayatımda okuduğum en sacma sapan kitaplardan bir tanesi :
Bir saat süre icersinde okunan bir kitap olması beni zaman kayıpından kurtardı.
Lütfen herkes kitap yazmasın. Bütün yayın evlerine sesleniyorum,``Artık size maddi ile gelenlerin değil manevi ile gelen insanların kitaplarını basın ``
Kitapı bir saate okudum, bir saat boyunca bir deliyi dinledim .
Yazar merve akıncı , neden kitapın sonunu zülfü livaneli nin kardeşim hikayesi,adlı kitapa benzetiniz ? Başlangıcı sacmalığın alası .Sonunu zülfü livaneli nin kardeşimin hikayesi ,adlı kitap-a benzeterek durumu bir nebze olsun düzeltmişsiniz .
Kitapda edindiğim izlenimler : Bir kulun bir kula tapması,onu ilah dan öte gibi görmesi,dudak sevişmesinin bol olduğu , baharın taptığı,karan nın onu hiç önemsememesi : Ve sonuna geldiğimde içimden kulandığım cümle -YAW HE HE -
160 syf.
·6 günde·6/10
Bahar'ın ne kadar saplantılı olduğunu düşündüm durdum. Evet, Karan'a aşıktı. Karan'ı seviyordu. Yine de birisine saplantı derecesinde bu duyguları beslemek insanı yaralıyor ve günden güne eritiyor. Bahar'da da bunu görebiliyordunuz. Kendisinden sürekli ödün veriyor, Karan'a ne kadar aşık olduğunu anlatıp duruyordu.
Bahar'a çok kızdım kitabı okurken. Kendi gururunu ayaklar altına alması her seferinde beni deli etti. Değişik bir kitaptı.
Sonu tam sürpriz oldu. İyi okumalar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Merve Akıncı
Unvan:
Wattpad Yazarı
Doğum:
Türkiye, 3 Ağustos 1992
- Merve Akıncı üniversiteden yeni mezun olmuş, toy, henüz hayatla yeni tanışmaya başlamış, günlük hayatında kendini yazmaya ikna etmeye çalışan, fotoğraf çekmeyi ve çekilmeyi seven, gezmeyi her şeyden seven bir genç kızdır.

2013'de Wattpad'i bir şekilde keşfedip hikayeler yazmaya başlamıştım. Beğendiğim gibi beğenmediğim de çoktu. Biraz inada bindirdim işi. Bu kötüler bu kadar çok seviliyorsa ben daha iyisini yazar sevilirim mantığıyla başlamıştım.

Yazar istatistikleri

  • 53 okur beğendi.
  • 602 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 168 okur okuyacak.
  • 19 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları