Michael H. Hart

Yazar 7,9/10 · 16 Oy · 2 kitap · 38 okunma ·  3 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

3 okur beğendi.
16 puanlama · 1 alıntı
0 haber · 813 gösterim
38 okur kitaplarını okudu.
64 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
7 okur kitaplarını şu anda okuyor.
2 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Michael H. Hart'ın Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Michael H. Hart'ın Biyografisi

Astrofizikçi ve Yazar olan Michael H. Hart, kaleme aldığı En Etkin 100 adlı kitabı ile popularite kazanmıştır.
Downtown Girl, bir alıntı ekledi.
11 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bu kitaptaki kişilerin ülkeleri;
Büyük Britanya.......................18
Almanya ve Avusturya............15
Fransa.....................................9
İtalya........................................8
Yunanistan...............................5
İspanya....................................3
Rusya.......................................4
Diğer Avrupa Ülkeleri...............7

Dünya Tarihine Yön Veren En Etkin 100, Michael H. Hart (Sayfa 525 - Neden Kitap (Cep Boy))Dünya Tarihine Yön Veren En Etkin 100, Michael H. Hart (Sayfa 525 - Neden Kitap (Cep Boy))

Michael H. Hart kitap incelemeleri

Aysun Çelik, Dünya Tarihine Yön Veren En Etkin 100'i inceledi.
19 Oca 2017 · Kitabı okudu · 19 günde · Beğendi · 9/10 puan

Öncelikle kitabı almayı düşünenlere bir uyarıda bulunmak istiyorum. Benim kitabımda ciddi baskı hataları vardı. Bu bir iki kelimenin yanlış yazılmasıyla sınırlı değil. 100 kişi arasında olan 5-6 kişi, baskı hatası sonucu kitapta yok, onun yerine zaten basılmış olan 5-6 kişi çift basılmış. Bunu ve diğer birkaç ciddi hatayı belirten bir mail attım yayınevine, sağolsunlar bir dönüş yapmadılar! Almadan önce lütfen kontrol edin.

Rahatsız edici ve dikkat dağıtıcı baskı hatalarına rağmen okuyabildim. Hepsi de okunması gereken önemli kişilerdi ve daha kitaba sığmayan nice isimler var. Her bir kişiye üç-beş sayfa ayrılmış. Bu yüzden kitabın kalınlığı korkutmasın. Benim gibi yatmadan önce birkaç kişi okursanız üç haftada 100 kişi rahatlıkla bitiyor :)

Yazar kendine göre bir liste yapmış ve listedeki kişilerin hayatları hakkında her yerde bulabileceğimiz temel bilgiler vermiş.. Ancak liste ilginç.. Örneğin Stalin, Lenin, Kraliçe Elizabeth, Gorbaçov gibi devlet adamlarının bulunduğu ilk 100 listesinde Fatih, Kanuni ya da Yavuz Sultan Selim yok.. Pasteur, Edison, Graham Bell gibi aslında kendi icatları olmayan buluşların patentine sahip olan bilim adamları var ama Tesla, El Cezeri, Harezmi yok.. Bach, Beethoven, Sheakspeare gibi sanatçılar var ama Dostoyevski, Gogol, Puşkin gibi büyük edebiyatçılar yok.. Ayrıca bazı şahsiyetlerin dünya tarihine yön verip vermemiş olduğu da son derece tartışmalı.. kendi alanları açısından önemli olabilirler ama tarihe yön vermek denildiğinde ölçü daha farklı olmalıydı..

Downtown Girl, Dünya Tarihine Yön Veren En Etkin 100'i inceledi.
11 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitapta günümüze kadar geçen zamanda gerçekten dünyanın akışını değiştiren 100 insanı seçmiş, kendince sıralamaya koyarak, haklarında bilgiler vermiş. Her zaman bir yerlerden duyduğumuz bir çok kişi var listede, en güzelide onlar hakkında bilgi edinmekti. Güzel hazırlanmış bir kitap, beğendim.

Kitabı orjinal olarak bulmak ve almak istiyorum. Mümkünse sıfır olursa sevinirim bununla ilgili bilgi paylaşımı yapabilirseniz sevinirim... 6 aydır bulamıyorum kitabı :)

Dünya tarihine yön veren Türklerin olmadığı bir kitap... Fatih Sultan Mehmed Dünya tarihine yön vermemiş öyle mi? not: Efendimiz birinci sırada :)