1000Kitap Logosu
Resim
Michelle Hodkin

Michelle Hodkin

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.2
1.016 Kişi
2.926
Okunma
84
Beğeni
4.842
Gösterim
Unvan
ABD'li Hukukçu, Yazar
Doğum
Amerika, 31 Mayıs 1982
Yaşamı
Amerikalı yazar Michelle Hodkin, Güney Florida’da büyüdü. Üniversite eğitimini New York Üniversite’sinde aldı. New York Üniversite’sini derece ile bitirdi. Akademik kariyer peşinde koşan Michelle Hodkin hukuk eğitimi aldı. 23 yaşında iken hukuk eğitimini tamamladı. İlk romanını yayımlamadan önce avukat olarak çalıştı. Michelle Hodkin ilk romanını 2011 yılında yayımladı. Romanları New York Times Bestseller arasında yer aldı. Michelle Hodkin Türkiye’de çok satanlar listesinde yer alan özgün adı Mara Dyer Trilogy olarak bilinen Mara Dyer Üçlemesinin yazarıdır.
424 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Çok çok uzun zaman önce okumuş, devamını getirememiştim neden bilmiyorum. İkinci kitapa uçmak istemememin sebebi gözümün başka bir kitapta olmasıydı muhtemelen. Neyse gelelim birinci kitaba. Nereden başlayacagımı bilemiyorum. Başta her şey çok basit gibi görünürken işler iyice tuhaf bir hale bürünüyor. Kafam çok karıştı ki daha önce okumama rağmen sanki ilk defa okuyormuşum gibi şaşkınlıklar yaşadım. Neyin gerçek, neyin hayal olduğunu anlamak çok güç. Ve bayağı karmaşık. Kitap sonuna doğru şok edici bir gerçekle de yüzleştik. Devam etmeyi istiyorum ve hemen başlayacagım. Bu arada akıcı bir dil, kolayca okunuyor ve ilgi çekici bir roman.
Eksik Parça
8.0/10 · 1.255 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
464 syf.
·
8/10 puan
Eveet, bana göre son serinin son kitabı da bitti. Tüm sırlar açığa çıktı, Mara'nın Noah'ın ve az sayıdaki diğer çocukların neden bu şekilde farklı güçlere sahip olduğu, kimlerin doğal kimlerin proje üzerine dünyaya geldiği.. Bu son kitapta tam bir anti-kahramandı Mara. Öfkeli, nefret dolu, acımasız, gücüne bile ihtiyaç duymadan, düşünmeden de birilerini öldürebilecek kadar katılaşmış Mara okumak nefes kesiciydi. Kesinlikle en sevdiğim bölümler Mara'nın deneysel amaçlar ile tutsak kaldığı Horizonsdan kaçmaya çalışması ile başlayıp bir süre devam eden o kaçış süreci idi. Seri sonu beni kesinlikle tatmin etmedi, daha karanlık ya da daha aydınlık bir son verilebilirdi, devam eden Shaw İtirafları varmış sanırım ama nasıl devam ediyor bilemesem de bu seriye daha karanlık bir son yakışırdı. Ya Noah'ın annesinin umutları gerçek olmalıydı ya da Mara'nın büyükannesinin korkuları gerçek olmalıydı. Ya Mara Ölü kalmalıydı.. Ya da Noah... Ama yazarımız aşka verdiği önemi gözler önüne sererek Noah ve Mara'yı sevda kuşlarına çevirmiş. Belki bi çocukları da olur kim bilir :)
Akıl Çıkmazı
8.1/10 · 695 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
424 syf.
·
8/10 puan
Mara Dyer serisi… Psikoloji, bilim kurgu, aşk, gerilim hepsinin tadına bakıyoruz resmen. Bir gün Mara ve arkadaşları yıllardır kullanılmayan akıl hastanesine gece vakti gizlice giriyorlar hastane çöküyor ve tek kurtulan Mara oluyor gözlerini bir hastane odasında o gece olanları hatırlamadan açıyor sonrasında ise yeni bir başlangıç için şehirden taşınıyorlar bu yeni başlangıç bize gizemli, yakışıklı ennn önemlisi İngiliz aksanlı Noah’yı getiriyor. Mara ile birlikte gerçeği ayırt edemediğim zaman zaman Mara’nın gerçekten delirdiğini düşündüğüm karanlık havası olan bir kitaptı. Mara ne yaşıyorsa onunla birlikte yaşayıp onunla birlikte sorguladım. Noah’ın Mara’yı yalnız bırakmayışı taa en başından beri yanında oluşu çok güzeldi. Karanlık bir yoldalardı ikiside ama en azından birbirlerini bulduklarında birlikte yürümeye başladılar. Kısacasıı güzeldi ama belki olaylar biraz daha hızlı ilerleyebilirdi romantik kısmı da bilim kurgu kısmı da yavaş ilerledi birinden biri biraz daha hızlı olsaydı daha akıcı olurdu ve kitap bittiğinde başlangıcından daha çok soru vardı resmennn pek bir şey çözümlendiği söylenemez keşke bazı şeyler biraz daha açıklığa çıksaydı. Bir de sonu sizi ikinci kitaba hemen geçmek isteyeceğiniz şekilde bırakıyor.
Eksik Parça
8.0/10 · 1.255 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.