Monika Peetz

Monika PeetzSalı Kadınları yazarı
Yazar
7.1/10
15 Kişi
61
Okunma
0
Beğeni
1.725
Gösterim

Monika Peetz Kimdir?

Monika Peetz 1963 doğumlu bir Alman senarist ve roman yazarı. 1998 yılından bu yana o Almanya ve Hollanda'da senaristlik yapmakta.
Unvan:
Alman Senarist ve Yazar
Doğum:
Almanya, 1963

Okurlar

61 okur okudu.
5 okur okuyor.
11 okur okuyacak.
3 okur yarım bıraktı.

Monika Peetz Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
İnsanlar her şeyi unuturlar. Hayattan bir zamanlar neler beklediklerini. Birbirlerini sevdiklerini. Her şeyi unuturlar.
Sayfa 78 - Kırmızı Kedi Yayınevi
Salı Kadınları, Monıka Peetz
İnsan konuşmaya başlamadan önce, yaralama riskini iyi hesaplamalıydı. Bir de değişim şansını.
Sayfa 181Kitabı okudu
Sırlar patates gibidir, uzun süre kaynamaya bırakırsan, kendiliğinden eriyip giderler.

Monika Peetz İletileri

Tümünü gör
Henüz kayıt yok

Monika Peetz Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
254 syf.
6/10 puan verdi
·
Beğendi
·
5 günde okudu
Herkese Mutlu Pazar’lar Diliyorum..... Kitapla ilgili Yorumlarım; Beş Arkadaş Judith,Caroline,Kiki,Eva,Estelle.Her ayin ilk Sali günü ayni restoranda bulusan, her yil birlikte özel bir seyler yapan, birbiriyle taban tabana zit bes kadin. On bes yil önce katıldıkları Fransizca kursunda tanisan, o günden beri de ayda bir toplanan kadinlardan kimi evli, kimi bekâr, kimi is kadını, kimi ev kadini. Kitabın Asıl Konusu; Judith’in kocasının ölümünden sonra bulduğu günlük her şeyi değiştirir. Çıkacakları hac yolcuğunda hiç beklemedikleri bir sırla karşılaşırlar..... Okumak isteyenler için Keyifli bir Roman olduğunu söyleyebilirim...
Salı Kadınları
Salı KadınlarıMonika Peetz · Kırmızı Kedi Yayınevi · 201238 okunma
254 syf.
·
Puan vermedi
salı günleri toplanan bir grup kadının romanı....gündelik yaşamları sevdikleri sevmedikleri kırgınlıkları sevinçleri ve onları biraraya getiren salılar.
Salı Kadınları
Salı KadınlarıMonika Peetz · Kırmızı Kedi Yayınevi · 201238 okunma
254 syf.
·
Puan vermedi
·
7 günde okudu
Beş kadın arkadaş yıllar önce, Fransızca kursunda tanışırlar.Yıllar boyunca da her ayın salı günü aynı restoranda buluşmaya başlarlar.Yılda bir kez de birlikte ya yolculuğa çıkar ya da kendileri için anlamı olan bir şey yaparlar.Kadınların hiçbir ortak noktası yokmuş gibi görünse de kadın olmak en büyük ortak nokta bence. Judith’in ( kadınlardan biri) eşi ölünce,ölen eşinin yarım bıraktığı hac yolculuğunu tamamlamak ister. Arkadaşları da onu bu yolculukta yalnız bırakmaz.Bu hac yolculuğu, kendini tanıma, arkadaşlıklarını sorgulamaya dönüşür. Benim de okuma atölyesi sayesinde tanıştığım, ayda iki kez salı günleri buluştuğum arkadaşlarım var.Onlar kendilerini biliyorlar.Biz, zaman içinde atölye çalışması olsun olmasın, her hafta salı günleri buluşmaya başladık.Şimdi salgın nedeniyle buluşamasak da yazışmalarımızla her an birlikteyiz. Monika Peetz’in Salı Kadınları kitabını da bu nedenle okudum.Edebi beklentinizi düşük tutarak okuyabileceğiniz bir kitap Salı Kadınları.Sanırım sinemaya da uyarlanmış.
Salı Kadınları
Salı KadınlarıMonika Peetz · Kırmızı Kedi Yayınevi · 201238 okunma