1000Kitap Logosu
Mükerrem Mete

Mükerrem Mete

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.6
42 Kişi
123
Okunma
8
Beğeni
1.819
Gösterim
79 syf.
·
10/10 puan
Dikkat dikkat! Ülke elden gidiyor... Ne dedim ben şimdi? Savaş mı var? Suikast mı var? Kim gidiyor? Neden gidiyor? Gündemi birazcık da olsa takip edenler bilir mecliste yumrukların ve ayakkabıların havada uçuştuğu o dönemleri. Hatta hakaret ve küfre varan çirkin konuşmaları... Hazır seçimde yaklaşmışken tutup burada reklam yapmayacağım tabiki, kitabımız yöneticilere sesleniyor ve haliyle halktan biri olarak ülkemin yöneticileri dört dörtlük diyemiyorum. Konu siyaset olunca kim dört dörtlük ki diyeceksiniz, haklısınız da. Ama keşke her başa geçen cebini doldurmak yerine ülkesini kalkındırıp halkın zihnini ilimle, bilimle doldursa... Hz. Ali, Malik bin Haris el-Eşter'i vergi toplaması, düşmanlarla savaşması, halkın huzurunu ve kalkınmayı sağlaması için Mısır'a Vali tayin ettiğinde kendisine bir emirname göndermiştir. Kitap tek bir mektuptan oluştuğu için bütünlük arzetmektedir. Ve her yöneticinin okuması gereken bir el kitabı niteliğindedir. Yöneticilikle ilgili ana başlıkların tamamı açıklanmış ve herkesin anlayabileceği ve sıkılmadan okuyabileceği bir kitap.
İlmin Kapısı İmam Ali'den Yöneticilere
Okuyacaklarıma Ekle
1
44
79 syf.
·
1 günde
·
8/10 puan
Yazarın da dediği gibi, kitabın ismine bakılıp yöneticilere ithafen yazıldığı düşünülmemesi gerek. Daha doğru bir tabirle hepimizin yönetici, koruyucu olduğu zamanlar, kişiler var ve bunlara nasıl davranmamız gerektiği hakkında ilmin kapısından altın niteliğinde öğütler bulabileceğiniz bir kitap. Herkesin okumasını tavsiye ederim.
İlmin Kapısı İmam Ali'den Yöneticilere
Okuyacaklarıma Ekle
3
79 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
İlmin Kapısı İmam Ali (K.V.)'den Yöneticilere - Haz. Mukerrem Mete İslam'ın 4. Halifesi Hz. Ali'nin (R.A.) Mısır Valisi Mâlik bin Eşter'e (R.A.) göndermiş olduğu emirnamenin tercümesi esas alınarak hazırlanmış kitapta, ilaveten Hz. Ali'nin (K.V) kısa bir hal tercümesine ve hutbelerine yer verilmiş. Hacimce küçük, muhteva anlamında büyük olan bu #kitap özellikle çeşitli kademelerde yönetim görevinde bulunan kişilere; devlet kurumlarında ve sivil toplum kuruluşlarında çalışanlara, siyasi partilerde faaliyet gösterenlere ve siyasi konularda ahkam kesmeyi sevenlere #tavsiye olunur.
İlmin Kapısı İmam Ali'den Yöneticilere
Okuyacaklarıma Ekle
1