Mustafa Önsel

Mustafa Önsel

Yazar
9.0/10
29 Kişi
·
73
Okunma
·
7
Beğeni
·
1.526
Gösterim
Bu dünyada kimseye güvenemeyecek miydik? Bu(Fetö) nasıl bir örgüttü böyle, en sevdiğin insanı bile senden koparıp karşına koyabilecek kadar acımasız.
Mustafa Önsel
Sayfa 103 - Alibi Yayıncılık, 15. Baskı
Sadece sahneye bakanlar kuklacıyı görmez ,kuklalara bakar. Kuklalardan birini sağ ,diğerini sol eli ile oynatır kuklacı. Kuklacıyı bilirsek tanırsa kuklaların yaptıklarını daha iyi yorumlayabilir,daha sağlıklı analizler yapabiliriz .Kuklalar kuklacı için vardır...Onlar olmazsa kuklacı hayatını idame ettiremez.
Mustafa Önsel
Sayfa 146 - Galeati Yayıncılık
Gözaltından sonra açığa alınır o zamanki rütbesiyle kılavuz üsteğmen.
Fakir bir ailenin çocuğudur. Beş parasız ortada kalmıştır. Pazarlarda terlik satar, limon satar. Tek isteği namerde muhtaç olmamaktır. İki yıl bu şekilde yarı aç yarı tok geçer. Sonra ''gel' derler, döner. Hiçbir şey olmamış gibi dört elle sarılır mesleğine.
yıl 1994'tür Abdülkadir Kılavuz artık binbaşı rütbesi taşımaktadır. PKK'nın en azgın olduğu, eylemlerini zirveye çıkardığı, çatışmanın eksik olmadığı yıllardır. İşte böyle bir günde Abdülkadir Binbaşı, yine cesaretle girdiği bir çatışmada Hakk'a yürür.
Mustafa Önsel
Sayfa 110 - Alibi
Bir de psikolojik boyutu var. Bu üsteğmen bizi karşısına alıyor, saatlerce bize nutuk atıyor ve bizi sürekli azarlıyor. Söylediklerinden şu anda aklımda kalan en çarpıcısı şu, ''Türk Silahlı Kuvvetlerinin akıllı adama ihtiyacı yok. Bakın bana. Ben çevremde çok akıllı bir adam olarak tanınmam. Beni sorarsanız denileni harfiyen yapan biri olarak tanırlar. Bizim bu gibi adamlara ihtiyacımız var.'' Ayrıldıktan bir yıl sonra öğrendim ki adam kurmaylığı kazanmış.
Mustafa Önsel
Sayfa 134 - Alibi
Elbette ''Balkan bozgunu''nun başka sebepleri de vardır. Ancak en büyük sebebi siyaset batağına batmış ordudur. Sonrasını hepimiz biliyoruz. Anadolu'yu da kaybetmek üzereyken bir bilge önder çıkar ve hem milleti hem orduyu toparlar. Anadolu topraklarının Türk yurdu olarak devam etmesini sağlar. Bu bilge önder Atatürk'ten başkası değildir.
17/25 Aralık öncesi çok sayıda Harbiyeli, gazinolarda bağırarak Recep Tayyip Erdoğan'a övgüler diziyorlardı. Şimdi ise aleni hakaretler yağdırıyorlar. Sizce bu cesareti nereden buluyorlar? Çünkü idarenin kendilerinden olduğunu biliyorlar. onun için de çok rahat hareket ediyorlar.
Mustafa Önsel
Sayfa 165 - Alibi
''Baba bana inan, burası normal bir harp okulu eğitim kampı değil. Sanki düşman esir kampı''
Mustafa Önsel
Sayfa 112 - Alibi
Meğer o kuvvetlerin hepsinin komutanı varmış. Onlarla ilgili bayağı sunu hazırlamışlar. Jandarma örgütlenmesi olarak gözüken ''Tilki Kuvvetleri'nin Komutanı kimmiş?'' diye sordum askeri savcıya. Gülerek ''bilmiyor musunuz?'' diye karşı soruyla cevapladı beni. ''Hayır, nereden bileyim?'' dedim. O da yeniden gülerek ''sizsiniz'' dedi.

Bir yaşıma daha girdim. Adamlar bize bayağı önem atfetmiş, bizi komutan da yapmışlar. Ne diyelim, ''teşekkürler kumpasçı alçaklar...''
Aynı gün ikinci twit: '' Bir irade Orgeneral Hulusi Akar'ın önünü kesmek için her şeyi yaptı. Silahlı Kuvvetler Akar'ı yedirmedi. Tarihi bir sürece girdik'' Faruk Mercan* '' Tarihi Süreç''le neyi kast etmiş olabilir sizce ?
Mustafa Önsel
Sayfa 95 - Alibi (* Bugün gazetesi yazarı)
Jandarma Üsteğmen R.A. ''Dava açacak mısın?'' diye sormuş. Arkadaşı ''hayır, sadece Allah belanızı versin!'' diye yanıtlamış.
Üsteğmen, TBMM araştırma önergesine atıfta bulunarak '' iyi, bak sen akıllı çıktın. Devletin 24 milletvekili kanıtlayamadı, sen mi kanıtlayacaksın?'' Şeklinde yanıt vermiş.
Mustafa Önsel
Sayfa 160 - Alibi
304 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Kitabın içeriği ile ilgili pek fazla yorum yapmak istemiyorum ''olay'' malum konu. 2016 Yılının ilk aylarında basılmış bu kitap, yaşadıklarımızın ayak seslerini adeta dillendiriyor. Tartışma programlarından denk geldiğim kadarıyla süreci en düzgün okuyan ve aklı başında konuşan nadir insanlardan Mustafa Önsel. Bir tek megafonu alıp sokaklarda bağırmadığı kalmış. Şok mangaları, Harbiyeli kıyımları ve sızmalar ile ilgili bilgiler, belgeleri eşliğinde sunulmuş. Yine kitapta yer alan Harbiye'lilerin okullarında ne tür eziyetlere tabii tutulduklarını okurken sinirden ağlayabilirsiniz. Bu kadar da olmaz diyeceğiniz rezaletler, hukuksuzluk ve ahlaksızlıklar diz boyu. Mutlaka okumalısınız.
256 syf.
·Beğendi·9/10
Mustafa Önsel'in yazdığı kitaplar arasında bence en iyisi bu kitap.Özelikle 1960 ları ve cumhuriyet kazanımlarının nasıl elden çıktığını tek tek anlatıyor.
304 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Ülkemizin fetocu bir örgütün yaptığı bir darbeden kurtulduğu su günlerde,bu günlerin geleceğini bağıra bağıra önceden haber veren bir kitap.Bu kitapta TSK içindeki birimleri bu örgütün nasıl ele geçirdiğini,hedeflerine ulaşmak için önleri ne çıkanları veyahut çıkma ihtimali olanlari turlu yalan,iftira ve işkencelerle ,vicdanlara sığmayacak derecede nasıl yok ettiklerini gormekteyiz.
304 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Oyun bittiğinde bütün taşlar aynı torbaya koyulur...
Bu söz kitabın en can alıcı noktasıydı belki de.. askeri okullarda olup bitenleri okuduğunuz da şöyle bir durup düşünmek isteyeceksiniz, hayalleri biten gencecik fidanlar için ağlayacaksınız belki de..
304 syf.
·25 günde·Beğendi·10/10
Ordunun Türkler için önemi, ordunun siyasetle ilişkisinin neticesinde varılan olumsuz sonuçlar ve günümüz Türk ordusunun yıpratılma süreci bizzat yaşayanların ağzından anlatılıyor..
304 syf.
·21 günde·Beğendi·10/10
Fetönün yaptıklarını isim isim, yer yer kanıtlayarak anlatan ve darbeyi 1 sene öncesinden herkese duyurmaya çalışan vatansever bir albayımızın hazırladığı delil niteliğinde eser..
304 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Dikkat spoiler içerir.
Balyoz davası kapsamında 4 sene hapis yatan komutanın TSK içindeki Fetullahçıların neler yaptığını detaylı bir şekilde anlattığı oldukça güzel bir araştırma eseri. Özellikle askeri liselerden Harp Okullarına geçen öğrencilere yapılan akıl almaz işkenceler ve en sonunda atılması veya kendi isteği ile ayrılması büyük yer kaplıyor. Bu işkenceye direnenler GATA'DA şakirtler tarafindan saçma sapan sebeplerle sağlık sorunu bahanesi ile atılması da detaylı bir şekilde anlatılıyor. En sonunda bunlara rağmen askeri mahkemeye dava açan öğrencilerin askeri mahkeme kurumlarında çöreklenen Fetullahçılar tarafından davaları nasıl kaybettiği de anlatılıyor. Fetullahçıların buraya gelebilmeleri için hangi askerlerin ayağını kaydırdığını, BALYOZ ve askeri casusluk davaları ile vatansever askerleri nasıl içeri attıklarını, orduda ki kendilerinden olmayan askerlere interneti ve diğer araçları kullanarak nasıl iftira attıklarını anlatıyor. TSK'daki Fetullahçı yapılanmanın ne kadar yoğun olduğunu merak edenlerin mutlaka okuması gereken kitaplardan. 
448 syf.
·10/10
Bu kitabı herkesin okumasını ve TSK ya nasıl ne gibi olaylarla kumpas kurulduğu görülmeli. Akıcı ve ders dolu bir kitap.
304 syf.
·7/10
ordunun malum cemaat tarafından nasıl ele geçirildiğini anlatan kitap. yalnız bir noktadan sonra anlatılanlar habire kendini tekrarlamaya başlıyor, ne olacağını tahmin ettiğinizden sıkılıp atlamak istiyorsunuz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mustafa Önsel
Unvan:
Kurmay Albay

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 73 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 58 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.