Naşit Tutar

Naşit Tutar

Yazar
9.4/10
69 Kişi
·
187
Okunma
·
17
Beğeni
·
1.691
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
319 syf.
·10/10
Allah yazandan razı olsun çookkk güzel beni dahada aydınlattı ben çok sevdim herkesinde okumasını tavsiye ediyorum...!!! Dini kitaplar içerisinde en güzellerden birisi olduğunu düşünüyorum gençlerin ders çıkarabileceği harika bir eser...!!!
351 syf.
·Puan vermedi
Bir kere okuduktan sonra tekrar okumayı istediğim sayılı romanlardan. İslam davasından dolayı cezaevine giren müslümanların aralarındaki kardeşlik bağı, fedakârlıkları ve davalarına bağlılıkları anlatılıyor.
118 syf.
Öğrenciler için bence cep kitabı olacak kadar gerekli bu kitapta kendimde gördüğüm her yanlış için bir cevap bulmak şaşırttı beni.
Her öğrenci için en az bir kez okunmasını özel olarak tavsiye ediyorum
-Öyle deme Yusuf, ben sizden nasıl ayrılırım? Vallahi nerde olursanız sizi arayıp bulurum.
-Ayrılıktan bahsederden aramızdaki bu güzel bağların kopacağından söz etmiyorum zaten. Başta da söylediğim gibi her fırsatta birbirimizi arayıp soracağız insallah.
O ana kadar suskun kalan Abdülaziz, Yusuf'un susmasıyla araya girdi.
-Yusuf haklı Ahmet! Gerçekçi olmak lazım... Önümüzde bir ayrılığın olacağı kesin. Ama bu ayrılık sadece bedeni olacak. Düşüncede, duygularda, hayallerde hep birlikte olacağız. Üstad'ın dediği gibi: "Sureten görüşemediğimizden merak etmeyiniz. Bizler manen her zaman görüşüyoruz..."
-Doğru dedi Bekir. Şu sınavı ister kazanalım, ister kaybedelim; ister bu şehirde, isterse başka bir şehirde okuyalım; dostluğumuzun, arkadaşlığımızın, kardeşliğimizin önüne hiçbir şey engel olmayacak inşallah.
319 syf.
·Puan vermedi
Hakikat aşığı lise gençlerinin üniversite sınavını kazandıktan sonra ki hayatlarını kaleme alan bir eser.

Bütün üniversite hazırlık öğrencilerinin okuması gereken yol gösterici bir eser.
Ben ve benden önce tahliye olan tüm arkadaşlarım, cezaevi imtihanını şimdilik bitirdik. Allah'ın izniyle islami hizmete kaldığım yerden devam etmek için gönlüm kırık, yüreğim buruk, gözlerim yaşlı bir şekilde sizden ayrılacağım.
Birlikte olduğumuz müddet boyunca sizden birçok şey öğrendim. Sayenizde bir çok tecrübe edindim. Sevgi, fedakarlık, bağlılık, itaat gibi hasletlerin mücessem halini sizin şahsınızda gördüm. Eğer ben de size birşeyler verebilmişsem, ne mutlu bana! Biliniz ki, cezaevi güzel hasletleri alıp verme yönüyle bulunmaz bir yerdir. Çünkü her bir kardeşin birbirinden güzel hasletleri, istifade edilecek çok güzel yönleri vardır. Bu yüzden birbirinizş örnek alıp kendinizi sürtekli geliştirmeye çalışın. 
Burada, Allah dışında birbirinizden başka dostunuz olmadığını bilmelisiniz. Bu nedenle birbirinizşi daha çok sevin, birbirinize daha çok kenetlenin ve Allah'ın rızasına uygun bir kardeşlik ortamı yakalamaya çalışın. Yardıma ihtiyacı olan kardeşlerinizin elinden tutun. Çünkü burada hepiniz birbirinizden sorumlusunuz."
"Şehid ve tutuklular bir elmanın iki yarısı gibidirler. Aynı rengi, aynı tadı, aynı kokuyu taşırlar”

Bu, cezaevi idaresi ve cezaevi karakol komutanı tarafından da sıklıkla ifşa edilen bir gerçekti. Temsilci görüşmeleri esansında bizzat 1. Müdür, ya da mahkeme gidiş-gelişlerinde Karakol Komutanı bu gerçeği birkaç kez dile getirmişler ve “MGK’da sizden bahsediliyor, sizin durumunuz konuşuluyor da haberiniz yok” diyerek durumun vahametini ortaya koymuşlar ve birnevi aba altından sopa göstererek gözlerini korkuttmaya çalışmışlardı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Naşit Tutar
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 17 okur beğendi.
  • 187 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 76 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.