Natalie Zemon Davis

Natalie Zemon Davis

Yazar
6.8/10
4 Kişi
·
28
Okunma
·
1
Beğeni
·
645
Gösterim
Adı:
Natalie Zemon Davis
Unvan:
Tarihçi,akademisyen,yazar
Doğum:
Kanada, 1928
Bir kadın erkeği tarafından sevilmeli, Tanrı bu aşka imkan verdiği sürece, erkek kadını kollarına alıp ona sahip çıktığı gibi kadın da ona sahip çıkmalıdır. Ben, kaderimde yazıldığı üzere bir kadınım ve Tanrının bizlere cinsiyetleri saklamamız ya da unutmamız için verdiğini sanmıyorum.
114 syf.
·4 günde·Puan vermedi
akıcı bir kitap olmasını yanı sıra gerçekten merak uyandırıcı bir eser,kitabın ilerleyen bölümlerinde martin evini terk etmesinin ardından aradan yıllar geçtikten sonra bir kişinin aniden ortaya çıkıp kendinin ortaya atıp Martin gurre olduğunu idaa etmesi ve kitabın devamında ise kurulan mahkemeler ile Martin Guerre mi yok o değil mi adına soruşturmalar başlatılması hakkında bir konuya sahip olan bu kitap zamanın mahkeme yapısıyla birlikte konu olarak zina ve soruşturma yapısını ele almıştır.
114 syf.
·2 günde·8/10
Martin Guerre'nin hikayesini büyük bir merakla takip ettim. Bir gece aniden terk ettiği köyüne yıllar sonra gelen Martin'den akrabalarının şüphe etmesiyle başlıyor her şey. Daha sonra okuduğumuz dava sahnelerinde gerçeklerin ve yalanların izini yitiriyoruz.
Kitabın okuduğum baskısında yalnızca çeviriden yakınabilirim. Sanki bazı yerler çeviri aracıyla çevrilmiş. O noktalarda orijinal dilde kullanılmış muhtemel ifadeler aklıma gelince çevirinin anlamsızlığı çok battı gözüme. Bunun dışında diliyle alakalı pek fazla eleştirim yok.
Hızlı bir okumayla keyif alınabilecek bir kitap. Herkese iyi okumalar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Natalie Zemon Davis
Unvan:
Tarihçi,akademisyen,yazar
Doğum:
Kanada, 1928

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 28 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 14 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.