Neale Donald Walsch

Neale Donald Walsch

Yazar
8.1/10
99 Kişi
·
287
Okunma
·
17
Beğeni
·
3.046
Gösterim
Adı:
Neale Donald Walsch
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
ABD, 10 Eylül 1943
Neale Donald Walsch (10 Eylül 1943 doğumlu), Tanrı ile Konuşmalar serisinin Amerikalı bir yazarı. Bütün seri dokuz kitaptan oluşur, Tanrı ile Konuşmalar (kitaplar 1-3), Tanrı ile Dostluk, Tanrı ile Birliktelik, Yeni Vahiyler, Gençler için Tanrı ile Görüşmeler, Yarının Günahı ve Tanrı ile Ev: Gerçekten Bitmeyen Bir Yaşamda . Ayrıca kendisi bir oyuncu, senarist ve konuşmacıdır.
İnsanların yeryüzünde yarattıkları zorluklardan biri, çoğunun bazı şeylerin daha iyi olduğu fikrine sahip olması. Müslüman olmak daha iyi, Yahudi olmak daha iyi, Mormon olmak daha iyi, Hıristiyan olmak, erkek olmak, kadın olmak, muhafazakar olmak, liberal olmak, Fransız olmak, İtalyan olmak, siyah olmak, Asyalı olmak, beyaz olmak, bilmem ne grubunun üyesi olmak daha iyi... Liste uzar gider.

Bazılarınızın diğerlerinden daha iyi olduğuna inanıyorsunuz. Bu gerçek değil.
"Seni seviyorum" dedikten sonra ilk endişe duyduğunuz şey karşılık alıp alamayacağınız. Eğer karşılık alırsanız bu kez de yeni bulduğunuz sevgiyi kaybedeceğiniz endişesini duymaya başlıyorsunuz. Ve tüm davranışlarınız reaksiyona dönüşüyor. Kaybetmemek için savaşma ve savunma.
"İnsanlar sıklıkla başkaları için bir şeyler yaptıklarını sanır. Ama aslında her şeyi kendileri için yapar.Herkes her şeyi daima kendisi için yapar."
Enteresan değil mi? Şeytan olmayı istemek küfür olarak algılanmaz ama tanrı gibi olmayı istemek sizi tehdit ediyor
Körün köre rehberlik ettiği bir yaşam sürmekte ısrar ediyorsunuz. Çünkü görebilenleri dinlemiyorsunuz.
Yazar değişik bir söyleşi tarzı ile Tanrı ile sohbet ederek,kafasında merak uyandıran sorulardan;Tanrının varlığını,gözükmesini,savaşları,kötülükleri,sevgiyi,çalışmayı cinselliği seksi ,cenneti cehennemi vb konuları soruyor ve Tanrı cevaplandırıyor.Kitabın içinde içinizden bunu ben de böyle düşünüyordum diyecek paylaşımlar elde edeceğinizi düşünüyorum.Değişik ilgi uyandırıcı bir kitap olmuş.Seriyi tamamlamak gerek:)
Dili ağir olan muhteşem bir kişisel gelişim kitabidir. İlk okuduğunuz da birçok yeri anlamayabilirsiniz. Kitapta yazar tanri ile sohbet etmektedir. Tanrı yazarın sorduğu bütün sorulara cevap veriyor. Hayatta kendinize sorduğunuz soruların cevabını bulabileceğiniz bir kitap. Belli mi olur belki bir gün bu kitapta din kitabi olarak kabul edilir. Kesinlikle tavsiye ederim.
Tüm serisini büyük bir merakla okuduğum bu eser bana yeni bir bakış açısı kazandırmıştı. Reenkarnasyondan devletlere, uzaylılardan öteki dünyaya kadar hemen hemen her konuya soru cevap şeklinde değiniyor. Sadece spiritüalizme ilgi duyanların değil her insanın okuması gereken bir seri.
Serinin son kitabını okumaya başladım, bu kitap son karşılaşma...Kitap sitede ekli olmadığı için biraz geç yazmak zorunda kaldım.

Kitabı açıp daha ilk sayfadaki "Her zaman hepinizle konuşuyorum.Sorun kiminle konuştuğum değil.Asıl soru, kim dinliyor?" diye giriş yaptıktan sonra heyecanlandığım ve sabahtan beri başından kalkamadığım kadın olsaydım kesin aşık olacağım adamın kitabı :)

Çevirmen Eda Aksan Pak tabiki Türkiye'de bence en iyilerden şüphesiz tartışmaya bile gerek yok ilk kitabını 15 yaşında çeviren bir çevirmenden bahsediyoruz diyeceğim ama bu kadın çevirmenden çok herşey..(bir fotoğrafçı,yazar,.modacı ve editör gibi).

Kitabı okurken alıntılarda sayfa ve yayın evini yazmaya özen göstereceğim malum bazı arkadaşlar bu konuda sıkıntılıymış bizde onları kırmayalım..:)

Bu arada Ankaralı değilim devamlı mesaj atmaktan vazgeçin soyadım Ankara..
Kitabı eline almaya basladığın anda kendi içinde bir seyahate çıkıyorsun. Kalıplaşmış yargılar ve senin sana dayattığın ilkeler. Okurken insan kendi içinde sorgulamaya gidiyor. Tanrı mı yoksa insanlaştırılmış tanrı mı sorgusu başlıyor.
Üç serinin ilki olarak alışılmadık sorularla başlayan kitap bize şunu fısıldıyor. Her gün tanrı ile diyalog içerisindesiniz anlamadınız mı? Kitabı okurken milyon defa şu aklımıza gelir- e bencede böyle- kitap sonunda oturup düşündüm, kitaptan mülhemle tanrı olgusunu yaşamımızdan çıkartmışız ve çıkarttığımız şeye özlem duyuyoruz. Bu yaşamın her safhasında böyledir 'kaybedilen, hiç bir zaman yaşamamızdan çıkmaz' biz kaybetmekle kendimizi var etmek istiyoruz. Peki tanrı bu işe ne diyor bakalım.
Çarpıcı bir kitap. Birincisi kadar olmadı bende ama sanırım ilk kitap, ilk olduğu için o kadar çok çarpmıştı ruhumu. Bu ise biraz tekrar eden (ama ne diyor: Defalarca duyman lazım özümseyebilmen için) ve " hayatta tesadüfler yoktur, herşey belirli bir nedenle olur" diye düşünmeyi öğrettiği için de gülümseyerek, çok düşündürerek ve tabi ki şükrederek okuduğum güzel kitap. Sen de hoş geldin kalbime...
Stefano E. D'Anna'nın 'Tanrılar Okulu' isimli eserinin özetidir. O koca kitaptaki bana göre lüzumsuz olan yerler çıkarılmış, bu kitapta özet olarak sunulmuştur. Neredeyse bire bir aynısıdır. Ufak tefek eklemeler ve değişiklikler vardır. Okunasıdır.
İnsanın kemikleşmiş korku ve inançlarını huzurlu bir üfleyişle değiştirmeyi başaran kitap. Düşündüren, gülümseten, boğazını düğümlerken hüzünle değil şükürle ağlamayı öğreten ve işte ben de bunu diyordum..." dedirtirken kendinize hayret ettiren kitap... Öz'üme yolculuğun sebebi, sevgiyle...
Kişisel gelişim-Felsefi-Dini şeklinde karışık bir kitap olmuş. Okurken kendinizden bulacağınız, hayatın içinden bulacağınız sohbeti içeriyor. Dili çok akıcı değil ama okunabilir

Yazarın biyografisi

Adı:
Neale Donald Walsch
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
ABD, 10 Eylül 1943
Neale Donald Walsch (10 Eylül 1943 doğumlu), Tanrı ile Konuşmalar serisinin Amerikalı bir yazarı. Bütün seri dokuz kitaptan oluşur, Tanrı ile Konuşmalar (kitaplar 1-3), Tanrı ile Dostluk, Tanrı ile Birliktelik, Yeni Vahiyler, Gençler için Tanrı ile Görüşmeler, Yarının Günahı ve Tanrı ile Ev: Gerçekten Bitmeyen Bir Yaşamda . Ayrıca kendisi bir oyuncu, senarist ve konuşmacıdır.

Yazar istatistikleri

  • 17 okur beğendi.
  • 287 okur okudu.
  • 17 okur okuyor.
  • 245 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.