Neale Donald Walsch

Yazar 8,0/10 · 70 Oy · 10 kitap · 211 okunma ·  12 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

12 okur beğendi.
70 puanlama · 88 alıntı
0 haber · 2.609 gösterim
211 okur kitaplarını okudu.
194 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
11 okur kitaplarını şu anda okuyor.
4 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Neale Donald Walsch'ın Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Neale Donald Walsch'ın Biyografisi

Neale Donald Walsch (10 Eylül 1943 doğumlu), Tanrı ile Konuşmalar serisinin Amerikalı bir yazarı. Bütün seri dokuz kitaptan oluşur, Tanrı ile Konuşmalar (kitaplar 1-3), Tanrı ile Dostluk, Tanrı ile Birliktelik, Yeni Vahiyler, Gençler için Tanrı ile Görüşmeler, Yarının Günahı ve Tanrı ile Ev: Gerçekten Bitmeyen Bir Yaşamda . Ayrıca kendisi bir oyuncu, senarist ve konuşmacıdır.
Çisem, bir alıntı ekledi.
27 Oca 19:45

İnsanların yeryüzünde yarattıkları zorluklardan biri, çoğunun bazı şeylerin daha iyi olduğu fikrine sahip olması. Müslüman olmak daha iyi, Yahudi olmak daha iyi, Mormon olmak daha iyi, Hıristiyan olmak, erkek olmak, kadın olmak, muhafazakar olmak, liberal olmak, Fransız olmak, İtalyan olmak, siyah olmak, Asyalı olmak, beyaz olmak, bilmem ne grubunun üyesi olmak daha iyi... Liste uzar gider.

Bazılarınızın diğerlerinden daha iyi olduğuna inanıyorsunuz. Bu gerçek değil.

Tanrı ile Sohbet, Neale Donald WalschTanrı ile Sohbet, Neale Donald Walsch
Aysel, bir alıntı ekledi.
25 Nis 2015

"İnsanlar sıklıkla başkaları için bir şeyler yaptıklarını sanır. Ama aslında her şeyi kendileri için yapar.Herkes her şeyi daima kendisi için yapar."

Tanrı İle Sohbet 4: Ölümden Sonra, Neale Donald WalschTanrı İle Sohbet 4: Ölümden Sonra, Neale Donald Walsch
betül, bir alıntı ekledi.
17 Nis 2017 · Kitabı yarım bıraktı

"Seni seviyorum" dedikten sonra ilk endişe duyduğunuz şey karşılık alıp alamayacağınız. Eğer karşılık alırsanız bu kez de yeni bulduğunuz sevgiyi kaybedeceğiniz endişesini duymaya başlıyorsunuz. Ve tüm davranışlarınız reaksiyona dönüşüyor. Kaybetmemek için savaşma ve savunma.

Tanrı İle Sohbet 1: Alışılmadık Bir Diyalog, Neale Donald Walsch (Sayfa 32)Tanrı İle Sohbet 1: Alışılmadık Bir Diyalog, Neale Donald Walsch (Sayfa 32)
Çisem, bir alıntı ekledi.
27 Oca 19:53

Körün köre rehberlik ettiği bir yaşam sürmekte ısrar ediyorsunuz. Çünkü görebilenleri dinlemiyorsunuz.

Tanrı ile Sohbet, Neale Donald WalschTanrı ile Sohbet, Neale Donald Walsch
Aysel, bir alıntı ekledi.
25 Nis 2015

"Lütfen yüreğinizde olanı zihninizde olanla karıştırmayın. Zihninizde olan şeyler oraya başkaları tarafından konuldu. Yüreğinizde olan şeyde ise beni taşıyorsunuz."

Tanrı İle Sohbet 4: Ölümden Sonra, Neale Donald WalschTanrı İle Sohbet 4: Ölümden Sonra, Neale Donald Walsch
rosa kona, bir alıntı ekledi.
26 Ara 2015

Hayat, bazen ardı ardına "Kim Olmadığın" boyutunu ifade ederek, seni "Kim Olduğunu" kanıtlamaya çağırabilir.

Tanrı İle Sohbet 1: Alışılmadık Bir Diyalog, Neale Donald WalschTanrı İle Sohbet 1: Alışılmadık Bir Diyalog, Neale Donald Walsch
Yeşim yildirim, bir alıntı ekledi.
29 Tem 2017

Herkes özeldir.
Herkes özeldir,her an özeldir. Birinden daha özel ne insan ne de an vardır. Çoğu insan Tanrı' nın çok özel yollarla özel kişilerle iletişim kurduğunu sanır. Böyle olduğuna inanmayı seçer. Bu da kitleleri ,benim mesajlarımı bırakın işitmeyi algılamak zorunluluğundan kurtarır. Başkalarının söylediklerini dinlemek daha kolay gelir.Beni dinlemek zorunda değilsiniz. Nasıl olsa başkaları sizin adınıza dinliyor. Her konuda her şeyde başkalarının sizin adınıza dinlediğine karar vermişsiniz bile,yani profesyonel dinleyicileriniz var.

Tanrı İle Sohbet 1: Alışılmadık Bir Diyalog, Neale Donald WalschTanrı İle Sohbet 1: Alışılmadık Bir Diyalog, Neale Donald Walsch
Nina, bir alıntı ekledi.
20 Ara 2015

Eğer hayalleɾinin yeɾini anılaɾ almaya başlamışsa, yalnızlığın başlamış demektiɾ.

Neale Donald WalschNeale Donald Walsch
Çisem, bir alıntı ekledi.
27 Oca 20:08

Ama siz gerçeği bilmek istemiyorsunuz, gerçeği sizin anladığınız şekilde kabul etmek istiyorsunuz. İşte bu, aydınlanmanızın önündeki en büyük engel. Gerçeği zaten bildiğinizi sanıyorsunuz. Zaten anladığınızı sanıyorsunuz. Kendi anlayışınıza uygun okuduğunuz, işittiğiniz, gördüğünüz her şeyi doğru kabul ediyor, uymayanı reddediyor ve buna öğrenmek diyorsunuz. Buna öğrenmeye açık olmak diyorsunuz. Kendi gerçeğiniz dışında her şeye kapalı olduğunuz sürece öğrenmeye açık olamazsınız.

Tanrı ile Sohbet, Neale Donald WalschTanrı ile Sohbet, Neale Donald Walsch
Bütün Alıntıları Göster

Neale Donald Walsch kitap incelemeleri

Tufan Toksöz, Tanrı İle Sohbet 1: Alışılmadık Bir Diyalog'u inceledi.
02 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Dili ağir olan muhteşem bir kişisel gelişim kitabidir. İlk okuduğunuz da birçok yeri anlamayabilirsiniz. Kitapta yazar tanri ile sohbet etmektedir. Tanrı yazarın sorduğu bütün sorulara cevap veriyor. Hayatta kendinize sorduğunuz soruların cevabını bulabileceğiniz bir kitap. Belli mi olur belki bir gün bu kitapta din kitabi olarak kabul edilir. Kesinlikle tavsiye ederim.

Furkan, Tanrı İle Sohbet-Gerçek ve Son Buluşma'yı inceledi.
11 Oca 21:17 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tüm serisini büyük bir merakla okuduğum bu eser bana yeni bir bakış açısı kazandırmıştı. Reenkarnasyondan devletlere, uzaylılardan öteki dünyaya kadar hemen hemen her konuya soru cevap şeklinde değiniyor. Sadece spiritüalizme ilgi duyanların değil her insanın okuması gereken bir seri.

birkitapbirilktir, Tanrı İle Sohbet 1: Alışılmadık Bir Diyalog'u inceledi.
06 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı eline almaya basladığın anda kendi içinde bir seyahate çıkıyorsun. Kalıplaşmış yargılar ve senin sana dayattığın ilkeler. Okurken insan kendi içinde sorgulamaya gidiyor. Tanrı mı yoksa insanlaştırılmış tanrı mı sorgusu başlıyor.

Kitabın adından da anlaşılacağı üzere Tanrı ile bir sohbet söz konusu. Ben çok sevdim. Tekrar tekrar okunabilecek bir kitap. Okumanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. Canım Tanrı'm ya.

Cebrail Gözen, Tanrı ile Birlik'i inceledi.
30 Mar 2017 · Kitabı okudu · 4/10 puan

İnsanın tanrıdan uzaklaşmasına yol açan on hata üzerinde durmuş ve insanların bu hataları oluşturduğunu dile getirmeye çalışmış yazara göre biz aslında tanrının bir parçasıyiz sadece kendimizden daha güçlü birini görmek için tanrıyı kendimizden uzaklaştırdigimizi belirtiyor. Kitabın dili biraz ağır

M. Beldek, Tanrı Ne İster?'i inceledi.
23 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

kitap aslında tanrının sizden hiçbişey istemediğine sizi ikna etmek için yazılmış. özetle bu .
deizm , teizm , ateizm hakkında az çok bilgi sahibi olmadan okunacak bir kitap sayılmaz . gerçi dili , üslubu ağır değil , kişisel gelişim kitapları misali bir dil.

İjdibil Olmaz, Tanrı İle Sohbet 1: Alışılmadık Bir Diyalog'u inceledi.
12 Oca 23:43 · Kitabı okudu · 23 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kişisel gelişim-Felsefi-Dini şeklinde karışık bir kitap olmuş. Okurken kendinizden bulacağınız, hayatın içinden bulacağınız sohbeti içeriyor. Dili çok akıcı değil ama okunabilir

Serinin en çok ilgimi çeken kitabı oldu. Özellikle evlilik, ilişkiler, insanlarla olan bağlarımızda karşılaştığımız sorunun neden kaynaklandığını en net haliyle anlatmayı başarabilmiş bir yazar.