Neale Donald Walsch

Neale Donald Walsch

Yazar
8.3/10
135 Kişi
·
416
Okunma
·
25
Beğeni
·
3.626
Gösterim
Adı:
Neale Donald Walsch
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
ABD, 10 Eylül 1943
Neale Donald Walsch (10 Eylül 1943 doğumlu), Tanrı ile Konuşmalar serisinin Amerikalı bir yazarı. Bütün seri dokuz kitaptan oluşur, Tanrı ile Konuşmalar (kitaplar 1-3), Tanrı ile Dostluk, Tanrı ile Birliktelik, Yeni Vahiyler, Gençler için Tanrı ile Görüşmeler, Yarının Günahı ve Tanrı ile Ev: Gerçekten Bitmeyen Bir Yaşamda . Ayrıca kendisi bir oyuncu, senarist ve konuşmacıdır.
İnsanların yeryüzünde yarattıkları zorluklardan biri, çoğunun bazı şeylerin daha iyi olduğu fikrine sahip olması. Müslüman olmak daha iyi, Yahudi olmak daha iyi, Mormon olmak daha iyi, Hıristiyan olmak, erkek olmak, kadın olmak, muhafazakar olmak, liberal olmak, Fransız olmak, İtalyan olmak, siyah olmak, Asyalı olmak, beyaz olmak, bilmem ne grubunun üyesi olmak daha iyi... Liste uzar gider.

Bazılarınızın diğerlerinden daha iyi olduğuna inanıyorsunuz. Bu gerçek değil.
"Seni seviyorum" dedikten sonra ilk endişe duyduğunuz şey karşılık alıp alamayacağınız. Eğer karşılık alırsanız bu kez de yeni bulduğunuz sevgiyi kaybedeceğiniz endişesini duymaya başlıyorsunuz. Ve tüm davranışlarınız reaksiyona dönüşüyor. Kaybetmemek için savaşma ve savunma.
"İnsanlar sıklıkla başkaları için bir şeyler yaptıklarını sanır. Ama aslında her şeyi kendileri için yapar.Herkes her şeyi daima kendisi için yapar."
Enteresan değil mi? Şeytan olmayı istemek küfür olarak algılanmaz ama tanrı gibi olmayı istemek sizi tehdit ediyor
Körün köre rehberlik ettiği bir yaşam sürmekte ısrar ediyorsunuz. Çünkü görebilenleri dinlemiyorsunuz.
246 syf.
·8 günde·Beğendi·8/10
Yazar değişik bir söyleşi tarzı ile Tanrı ile sohbet ederek,kafasında merak uyandıran sorulardan;Tanrının varlığını,gözükmesini,savaşları,kötülükleri,sevgiyi,çalışmayı cinselliği seksi ,cenneti cehennemi vb konuları soruyor ve Tanrı cevaplandırıyor.Kitabın içinde içinizden bunu ben de böyle düşünüyordum diyecek paylaşımlar elde edeceğinizi düşünüyorum.Değişik ilgi uyandırıcı bir kitap olmuş.Seriyi tamamlamak gerek:)
246 syf.
·Beğendi·9/10
Dili ağir olan muhteşem bir kişisel gelişim kitabidir. İlk okuduğunuz da birçok yeri anlamayabilirsiniz. Kitapta yazar tanri ile sohbet etmektedir. Tanrı yazarın sorduğu bütün sorulara cevap veriyor. Hayatta kendinize sorduğunuz soruların cevabını bulabileceğiniz bir kitap. Belli mi olur belki bir gün bu kitapta din kitabi olarak kabul edilir. Kesinlikle tavsiye ederim.
246 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Ne demişti Nietzsche: Ortak olabilenin değeri daima azdır. Büyük şeyler, büyük için kalacak; uçurumlar, derin olanlar için; incelikler ve ürpermeler incelmişler için; kısaca, tüm, pek az bulunanlar, pek az bulunanlar için.
Ortak mısınız derinliklere; o zaman bu kitap tamda sizin için!
296 syf.
·Beğendi·10/10
Tüm serisini büyük bir merakla okuduğum bu eser bana yeni bir bakış açısı kazandırmıştı. Reenkarnasyondan devletlere, uzaylılardan öteki dünyaya kadar hemen hemen her konuya soru cevap şeklinde değiniyor. Sadece spiritüalizme ilgi duyanların değil her insanın okuması gereken bir seri.
246 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabı eline almaya basladığın anda kendi içinde bir seyahate çıkıyorsun. Kalıplaşmış yargılar ve senin sana dayattığın ilkeler. Okurken insan kendi içinde sorgulamaya gidiyor. Tanrı mı yoksa insanlaştırılmış tanrı mı sorgusu başlıyor.
296 syf.
·1 günde·8/10
Serinin son kitabını okumaya başladım, bu kitap son karşılaşma...Kitap sitede ekli olmadığı için biraz geç yazmak zorunda kaldım.

Kitabı açıp daha ilk sayfadaki "Her zaman hepinizle konuşuyorum.Sorun kiminle konuştuğum değil.Asıl soru, kim dinliyor?" diye giriş yaptıktan sonra heyecanlandığım ve sabahtan beri başından kalkamadığım kadın olsaydım kesin aşık olacağım adamın kitabı :)

Çevirmen Eda Aksan Pak tabiki Türkiye'de bence en iyilerden şüphesiz tartışmaya bile gerek yok ilk kitabını 15 yaşında çeviren bir çevirmenden bahsediyoruz diyeceğim ama bu kadın çevirmenden çok herşey..(bir fotoğrafçı,yazar,.modacı ve editör gibi).

Kitabı okurken alıntılarda sayfa ve yayın evini yazmaya özen göstereceğim malum bazı arkadaşlar bu konuda sıkıntılıymış bizde onları kırmayalım..:)

Bu arada Ankaralı değilim devamlı mesaj atmaktan vazgeçin soyadım Ankara..
246 syf.
·Puan vermedi
Üç serinin ilki olarak alışılmadık sorularla başlayan kitap bize şunu fısıldıyor. Her gün tanrı ile diyalog içerisindesiniz anlamadınız mı? Kitabı okurken milyon defa şu aklımıza gelir- e bencede böyle- kitap sonunda oturup düşündüm, kitaptan mülhemle tanrı olgusunu yaşamımızdan çıkartmışız ve çıkarttığımız şeye özlem duyuyoruz. Bu yaşamın her safhasında böyledir 'kaybedilen, hiç bir zaman yaşamamızdan çıkmaz' biz kaybetmekle kendimizi var etmek istiyoruz. Peki tanrı bu işe ne diyor bakalım.
246 syf.
·Beğendi·10/10
İnsanın kemikleşmiş korku ve inançlarını huzurlu bir üfleyişle değiştirmeyi başaran kitap. Düşündüren, gülümseten, boğazını düğümlerken hüzünle değil şükürle ağlamayı öğreten ve işte ben de bunu diyordum..." dedirtirken kendinize hayret ettiren kitap... Öz'üme yolculuğun sebebi, sevgiyle...
360 syf.
·Beğendi·7/10
Çarpıcı bir kitap. Birincisi kadar olmadı bende ama sanırım ilk kitap, ilk olduğu için o kadar çok çarpmıştı ruhumu. Bu ise biraz tekrar eden (ama ne diyor: Defalarca duyman lazım özümseyebilmen için) ve " hayatta tesadüfler yoktur, herşey belirli bir nedenle olur" diye düşünmeyi öğrettiği için de gülümseyerek, çok düşündürerek ve tabi ki şükrederek okuduğum güzel kitap. Sen de hoş geldin kalbime...
246 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Stefano E. D'Anna'nın 'Tanrılar Okulu' isimli eserinin özetidir. O koca kitaptaki bana göre lüzumsuz olan yerler çıkarılmış, bu kitapta özet olarak sunulmuştur. Neredeyse bire bir aynısıdır. Ufak tefek eklemeler ve değişiklikler vardır. Okunasıdır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Neale Donald Walsch
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
ABD, 10 Eylül 1943
Neale Donald Walsch (10 Eylül 1943 doğumlu), Tanrı ile Konuşmalar serisinin Amerikalı bir yazarı. Bütün seri dokuz kitaptan oluşur, Tanrı ile Konuşmalar (kitaplar 1-3), Tanrı ile Dostluk, Tanrı ile Birliktelik, Yeni Vahiyler, Gençler için Tanrı ile Görüşmeler, Yarının Günahı ve Tanrı ile Ev: Gerçekten Bitmeyen Bir Yaşamda . Ayrıca kendisi bir oyuncu, senarist ve konuşmacıdır.

Yazar istatistikleri

  • 25 okur beğendi.
  • 416 okur okudu.
  • 28 okur okuyor.
  • 357 okur okuyacak.
  • 7 okur yarım bıraktı.