Neale Donald Walsch

Neale Donald Walsch

8.1/10
93 Kişi
·
251
Okunma
·
12
Beğeni
·
2.845
Gösterim
Adı:
Neale Donald Walsch
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
ABD, 10 Eylül 1943
Neale Donald Walsch (10 Eylül 1943 doğumlu), Tanrı ile Konuşmalar serisinin Amerikalı bir yazarı. Bütün seri dokuz kitaptan oluşur, Tanrı ile Konuşmalar (kitaplar 1-3), Tanrı ile Dostluk, Tanrı ile Birliktelik, Yeni Vahiyler, Gençler için Tanrı ile Görüşmeler, Yarının Günahı ve Tanrı ile Ev: Gerçekten Bitmeyen Bir Yaşamda . Ayrıca kendisi bir oyuncu, senarist ve konuşmacıdır.
İnsanların yeryüzünde yarattıkları zorluklardan biri, çoğunun bazı şeylerin daha iyi olduğu fikrine sahip olması. Müslüman olmak daha iyi, Yahudi olmak daha iyi, Mormon olmak daha iyi, Hıristiyan olmak, erkek olmak, kadın olmak, muhafazakar olmak, liberal olmak, Fransız olmak, İtalyan olmak, siyah olmak, Asyalı olmak, beyaz olmak, bilmem ne grubunun üyesi olmak daha iyi... Liste uzar gider.

Bazılarınızın diğerlerinden daha iyi olduğuna inanıyorsunuz. Bu gerçek değil.
"Seni seviyorum" dedikten sonra ilk endişe duyduğunuz şey karşılık alıp alamayacağınız. Eğer karşılık alırsanız bu kez de yeni bulduğunuz sevgiyi kaybedeceğiniz endişesini duymaya başlıyorsunuz. Ve tüm davranışlarınız reaksiyona dönüşüyor. Kaybetmemek için savaşma ve savunma.
"İnsanlar sıklıkla başkaları için bir şeyler yaptıklarını sanır. Ama aslında her şeyi kendileri için yapar.Herkes her şeyi daima kendisi için yapar."
Enteresan değil mi? Şeytan olmayı istemek küfür olarak algılanmaz ama tanrı gibi olmayı istemek sizi tehdit ediyor
Körün köre rehberlik ettiği bir yaşam sürmekte ısrar ediyorsunuz. Çünkü görebilenleri dinlemiyorsunuz.
"Lütfen yüreğinizde olanı zihninizde olanla karıştırmayın. Zihninizde olan şeyler oraya başkaları tarafından konuldu. Yüreğinizde olan şeyde ise beni taşıyorsunuz."
Yazar değişik bir söyleşi tarzı ile Tanrı ile sohbet ederek,kafasında merak uyandıran sorulardan;Tanrının varlığını,gözükmesini,savaşları,kötülükleri,sevgiyi,çalışmayı cinselliği seksi ,cenneti cehennemi vb konuları soruyor ve Tanrı cevaplandırıyor.Kitabın içinde içinizden bunu ben de böyle düşünüyordum diyecek paylaşımlar elde edeceğinizi düşünüyorum.Değişik ilgi uyandırıcı bir kitap olmuş.Seriyi tamamlamak gerek:)
Dili ağir olan muhteşem bir kişisel gelişim kitabidir. İlk okuduğunuz da birçok yeri anlamayabilirsiniz. Kitapta yazar tanri ile sohbet etmektedir. Tanrı yazarın sorduğu bütün sorulara cevap veriyor. Hayatta kendinize sorduğunuz soruların cevabını bulabileceğiniz bir kitap. Belli mi olur belki bir gün bu kitapta din kitabi olarak kabul edilir. Kesinlikle tavsiye ederim.
Tüm serisini büyük bir merakla okuduğum bu eser bana yeni bir bakış açısı kazandırmıştı. Reenkarnasyondan devletlere, uzaylılardan öteki dünyaya kadar hemen hemen her konuya soru cevap şeklinde değiniyor. Sadece spiritüalizme ilgi duyanların değil her insanın okuması gereken bir seri.
Kitabı eline almaya basladığın anda kendi içinde bir seyahate çıkıyorsun. Kalıplaşmış yargılar ve senin sana dayattığın ilkeler. Okurken insan kendi içinde sorgulamaya gidiyor. Tanrı mı yoksa insanlaştırılmış tanrı mı sorgusu başlıyor.
Üç serinin ilki olarak alışılmadık sorularla başlayan kitap bize şunu fısıldıyor. Her gün tanrı ile diyalog içerisindesiniz anlamadınız mı? Kitabı okurken milyon defa şu aklımıza gelir- e bencede böyle- kitap sonunda oturup düşündüm, kitaptan mülhemle tanrı olgusunu yaşamımızdan çıkartmışız ve çıkarttığımız şeye özlem duyuyoruz. Bu yaşamın her safhasında böyledir 'kaybedilen, hiç bir zaman yaşamamızdan çıkmaz' biz kaybetmekle kendimizi var etmek istiyoruz. Peki tanrı bu işe ne diyor bakalım.
Kitabın adından da anlaşılacağı üzere Tanrı ile bir sohbet söz konusu. Ben çok sevdim. Tekrar tekrar okunabilecek bir kitap. Okumanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. Canım Tanrı'm ya.
Kişisel gelişim-Felsefi-Dini şeklinde karışık bir kitap olmuş. Okurken kendinizden bulacağınız, hayatın içinden bulacağınız sohbeti içeriyor. Dili çok akıcı değil ama okunabilir
Stefano E. D'Anna'nın 'Tanrılar Okulu' isimli eserinin özetidir. O koca kitaptaki bana göre lüzumsuz olan yerler çıkarılmış, bu kitapta özet olarak sunulmuştur. Neredeyse bire bir aynısıdır. Ufak tefek eklemeler ve değişiklikler vardır. Okunasıdır.
kitap aslında tanrının sizden hiçbişey istemediğine sizi ikna etmek için yazılmış. özetle bu .
deizm , teizm , ateizm hakkında az çok bilgi sahibi olmadan okunacak bir kitap sayılmaz . gerçi dili , üslubu ağır değil , kişisel gelişim kitapları misali bir dil.
İnsanın tanrıdan uzaklaşmasına yol açan on hata üzerinde durmuş ve insanların bu hataları oluşturduğunu dile getirmeye çalışmış yazara göre biz aslında tanrının bir parçasıyiz sadece kendimizden daha güçlü birini görmek için tanrıyı kendimizden uzaklaştırdigimizi belirtiyor. Kitabın dili biraz ağır

Yazarın biyografisi

Adı:
Neale Donald Walsch
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
ABD, 10 Eylül 1943
Neale Donald Walsch (10 Eylül 1943 doğumlu), Tanrı ile Konuşmalar serisinin Amerikalı bir yazarı. Bütün seri dokuz kitaptan oluşur, Tanrı ile Konuşmalar (kitaplar 1-3), Tanrı ile Dostluk, Tanrı ile Birliktelik, Yeni Vahiyler, Gençler için Tanrı ile Görüşmeler, Yarının Günahı ve Tanrı ile Ev: Gerçekten Bitmeyen Bir Yaşamda . Ayrıca kendisi bir oyuncu, senarist ve konuşmacıdır.

Yazar istatistikleri

  • 12 okur beğendi.
  • 251 okur okudu.
  • 12 okur okuyor.
  • 214 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.