Nelson Demille

Nelson Demille

Yazar
7.5/10
23 Kişi
·
59
Okunma
·
6
Beğeni
·
1.016
Gösterim
Adı:
Nelson Demille
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Jamaica, Queens, New York, Amerika Birleşik Devletleri, 23 Ağustos 1943
1943 yılında New York'ta doğdu. Tarih ve Siyaset okuduktan sonra Vietnam'daki savaşa çağrıldı. Döndükten sonra yazmaya başladı ve kısa zamanda başarılı oldu. İlk büyük başarıyı "By the Rivers of Babylon" ile 1978 yılında yakaladı.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
608 syf.
·7 günde·7/10
Hem eğlenmek, hem de macera ve heyecan arıyorsanız bunları bir arada bulmak oldukça zor. Ancak Yazar Demille, baş kahraman da John Corey olursa hiç de zor değil. Yine enteresan bir hayal gücü ve sıkı bir konu. Bu türü sevenler mutlaka okumalı....
510 syf.
·9/10
DeMille'in bana göre en iyi karakterin başlangıç serisi olan bu kitapta son kitaplarına göre terör olayı ile değil de bir cinayetin peşindeyiz. Yazarın espirili dili, karmaşık kurgusu bu kitabında da kendini sonuna kadar gösteriyor.
608 syf.
·10/10
Yazarı bu kitapla tanıdım ve diğer tüm kitaplarını da okudum. Dedektif Corey muhteşem bir tip, kitabı okurken bazen sesli kahkaha atabilirsiniz. Kesinlikle çok beğendim.
544 syf.
·Puan vermedi
Dan Brown'un en sevdiği yazarlardan birisi olan Nelson DeMille'nin John Corey serisinin üçüncü kitabı ile bir maceranın içerisine giriyoruz.
Macera, aksiyon, polisiye tarzında yazılmış olan Son Uçuş sürpriz sonlu bir kitap.
Özellikle DeMille'nin oluşturduğu John Corey karakteri farklılık yaratıyor. Esprili bir karakteri var. Bu kurguya renk katıyor.
Dilinin akıcılığı sayesinde çabuk bitirilecek bir roman olmuş.
464 syf.
·9/10
Bir DeMille romanı ve roman karakteri John Corey. Bence benim bu kısacık cümlem romanın kalitesini yeterince açıklıyor. DeMille romanlarını her okumamda beni kendine daha da fazla hayran bırakırken daha da fazla şaşırtır. Bir romanda heyecanı bu kadar yüksek tutarken bu kadar güzel esprileri nasıl da heyecan dolu cümlelerin arasına serpiştiriyor diye. Özellikle 3 - 4 espri vardı ki gerçekten çok iyi di hele ki gazete esprisi. Tüm DeMille romanları gibi harika. Corey ise mükemmel. Kesinlikle okuyun
720 syf.
·9/10
Spoiler

Aslan'ın Oyunu bana göre yazarımızın dilimize çevrilen en iyi romanı, tabii ki dilimize çevrilmeyen daha 10'dan fazla kitabı olduğu için dilimize çevrilen diyebiliyorum ancak, karekterimiz tabii ki de kural tanımayıp kuralları kendi koyan belaya büyük bir zevkle giden, karşı cinse oldukça ilgili en zor anlarda bile oldukça kaliteli espiri yapabilen John Corey'dir. Kate Mayfield ise kuşkusuz okuduğumuz romanlarda en güzel, en çekici, en çok beğenilen (en çok tanışmak istediğim) ve en çok ilgi duyulan kadın karekterimizdir. Ted Nash'e de bayağı bir şaşırdım çünkü roman boyunca Corey'in esprilerine hep içtenlikle gülüyordu, gerçi Corey'in repliklerine de gülmemek elde değil ki. Kitaptaki kötü karekterimiz sevgili Asad Khalil kendince bayağı bir haklı sebepleri olarak planını bayağı yüksek bir profosyonellikle götürüyor hatta Nelson DeMİLLE diğer terör romanlarının dışında İslamiyeti bayağı bir gerçeği yakın gösterip olmadık şekilde de saçmalıklarla göstermiyor dinimizi. Alışageldiğimiz dinimize yakışmayan yanlış söylemleri DeMille İslam dinine değil sadece kişilere vuruyor. Aslan'ın Oyunu harika denebilcek şekilde bir roman, özellikle telefon görüşme bölümleri bana göre okuru bayağı bir heyecanlandırabiliyor.
495 syf.
·6/10
DeMille'nin kendi kitapları arasında zayıf ama türünün diğer örneklerine göre zirvede kendine rahatlıkla yer bulabilecek güzel bir polisiye romanı. Generalin Kızı, sanırım Travolta baş aktör olduğu için olsa gerek, Nelson Demille'in filme alınan romanlarının içinde en dikkat çekicisi oldu. Bu nedenle de bu roman da en bilinen romanı haline geldi. İlginçtir ki, tüm romanları (hepsi) mükemmel olan yazarın, en alt sıraya koyabileceğim romanıdır.
608 syf.
·7/10
Custer Tepesi bölümleri biraz fazla uzatılmış olsa da Corey espirileri ile o bölümleri unutturuyor. Nelson Demille' nin yazma türüne gerçekten de hayranım okuru hem heyecanlandırırken hem de o sayfalar içinde nasıl güldürebiliyor anlamıyorum hatta Corey' in bazı yerlerde o kadar iyiki sesli gülme bile olabiliyor. Kitap hakkında küçük bir not söylemem gerekirse romandaki karakterimiz Corey değilmiş ama Amerika' daki hayranlarının isteği üzerine yazar kahramanı Corey olarak değiştirmiş.
544 syf.
·9/10
Spoiler
Corey' in mükemmel esprileri sayesinde romanı okurken eğlenmemek elde değil ve aynı zamanda da bu espiriler ile beraber aksiyon da çok yükseklerde olabiliyor. Corey harika bir karakter sizi resmen kendine hayran bıraktırıyor. Kitabın sonu sizi ortada bıraksa da Demille gerçek ve dünyaya damgasını vuran bir hadiseyle romanı çok güzel sonlandırıyor. Zevkle okunacak bir kitap.
781 syf.
·7/10
Büyük Usta' nın hem konu olarak hem de ebat olarak en büyük romanı. Baştan sona yavaş adımlarla bol tasvir bol detayla okura Vietnam' ı en ince detayı ile anlatan harika bir roman tabi bunda yazarın Vietnem' a katılması ile etkisi de çok büyük.

Yazarın biyografisi

Adı:
Nelson Demille
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Jamaica, Queens, New York, Amerika Birleşik Devletleri, 23 Ağustos 1943
1943 yılında New York'ta doğdu. Tarih ve Siyaset okuduktan sonra Vietnam'daki savaşa çağrıldı. Döndükten sonra yazmaya başladı ve kısa zamanda başarılı oldu. İlk büyük başarıyı "By the Rivers of Babylon" ile 1978 yılında yakaladı.

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 59 okur okudu.
  • 56 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.