Nikos A. Kokantzis

Nikos A. Kokantzis

Yazar
5.8/10
4 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
339
Gösterim
Adı:
Nikos A. Kokantzis
Unvan:
Yunanlı yazar
Doğum:
Selanik 1930
Aşkımızla gurur duyuyorduk, fakat onu başkalarıyla paylaşmaya hiç niyetimiz yoktu, o bizim en değerli sırrımızdı.
O, sıcak iklimlerde yaşamaya alışmış ama yaşamı hiç sona ermeyen bir kıştan ibaret bitkiler gibiydi.
Ve ben, bizzat şu anda karşılıksız aşk acısı çeken önemsiz, sıradan bir ergen tiplemesinden başka bir şey değildim.
Kimi zaman hiçbir şey yapmaksızın sessizce oturuyorduk ki bu herhangi bi şey üzerine konuşmaktan bile daha önemli hale gelmişti bizim için.
Kendimi kaçak bir suçlu gibi hissediyordum, aradaki tek fark, o gözlerden ve onlarda gördüğüm şeyden kaçacak bir yerimin olmayışıydı.
112 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Savaşın ortasında ki en masum en içten gençlik tutkuları çok güzel şiirsel bir dille anlatılmış. Yunan işgali sırasında yaşanan bu masum aşk Yunan çocuğun yahudi sevgilisinin katledilmesiyle son buluyor. Okuyunca aklınıza gençliğinizin ilk aşkınızın geleceğinden oldukça eminiö ben bir gün içinde okudum kısa ve öz
112 syf.
1930 doğumlu yazarın ilk ve son kitabı ve gerçek hayat hikâyesinden uyarlanmış. Almanların işgali altındaki Selanik'te yaşam her gün güçleşmeye başlar. Yahudi bir kıza aşık olan genç, kızdan da karşılık bulmasıyla kendini büyük bir aşkın kucağında bulur. Yahudiler teker teker ülkeden ihraç edilirken sıra tabi ki sevgilisine de gelir ve ondan kalan tek hatıra olan kurutulmuş güllere sarılır. Yıllar sonra onun öldürülüp, bedeninin yakıldığını öğrenir ve tek tesellisi bedenine başkaca bir zarar verilmemesi olur. Aradan geçen on beş yıl boyunca kızı hiç aklından çıkartmaz. Kuru kırmızı güller kendisi gönüllü olarak askere gittiğinde kaybolunca, aşkının hayal olup olmadığından emin olamaz..

Yazarın biyografisi

Adı:
Nikos A. Kokantzis
Unvan:
Yunanlı yazar
Doğum:
Selanik 1930

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.