Özcan Göknar

Özcan Göknar

Yazar
7.4/10
23 Kişi
·
61
Okunma
·
0
Beğeni
·
956
Gösterim
Adı:
Özcan Göknar
Unvan:
yazar
Kültürümüzde birçok evlilikte ve aile içinde çocukların ve özellikle de bazı kesimlerde kız çocuklarının yetiştirilmesinde korku ve baskı unsuru on plandadır."Allah'ından korksun,babasından korksun,kocasından korksun."gibi sözlerle zihinlere sürekli bir korku unsuru işlenmektedir.
Kendisine güvenen kişiler başkalarının gözünde değer taşıdıklarını bilirler. Dolayısıyla rahattırlar,severler ve sevilirler.
Belirli yaşam koşullarına normalde ayak uyduramayıp kötü kaderinden ve hayatından sürekli yakınma,kendine güvenmeyen insanların önemli karakter özelliklerindendir.
232 syf.
·Beğendi·9/10
Harika bir kitaptı. Örneklerde kendinizden parçalar buluyorsunuz ve kitabın sonuna doğru kendinize bakış açınız değişiyor. Özellikle olumlu şartlanmayı kendi hayatımda da uygulayacağım. Kesinlikle önerdiğim bir kitap.
232 syf.
·7 günde·7/10
Uzun bir aradan sonra bir kitap için yeniden incelememi kaydediyorum. Son zamanlarda kişisel gelişimle ilgili kitaplara sarmış durumdayım. Bu kitabı tamamen bir tesadüf ile kütüphanede bu kategoriye bakarken buldum ve merakla elime aldım. Genellikle yabancı yazarların daha sıklıkta olduğu bu kategorilerde hasta psikolog ilişkili uygulamalı kitaplardan sonra bu kitaba bir şans vermek istedim, ne de güzel etmişim! Gerçekten gerek dili gerek kitabın neden, diyaloglar ve yapılacaklar şeklinde çok güzel bir şekilde hazırlanmış olması konuyu hiç sıkılmadan okumanızı sağlıyor. Özellikle kişiler korunarak ama gerçek sorunlardan çıkılmış konuları öne koyarak konuyu çok iyi görmemizi sağlamış Özcan Bey hatta bu konuda kitap yazma isteği de bir hastası ile yaşadığı durumdan etkilenmesi sonucunda olmuş. Özgüven meselesi derya deniz bir konu ne var ki 4 kişiden en az 2 kişide gizli saklı da olsa içerilerde sızıntı yapan bir yara. Ben gibi, siz gibi bu kitabı okuyanlar ve kitaptakiler gibi özgüven konusunda problemler yaşayanlar için çok pratik öneriler veriliyor ama benim en sevdiğim yanı özgüvensizliği bize çok güzel şekilde göstermiş olması. Hani klasiktir ya çocukluğunuza inelim -bunu da bir komedi unsuru haline getirmişiz ne hikmetse- çocukluk, bilinçaltı ve özgüven konusunu öyle bir paralellikle açıklıyor ki diyorsunuz ki demek örülü duvarlara tuğlaları ellerimle tek tek nasıl da koymuşum. Kendisi Hacettepe mezunu bir psikolog, kitabı da dilini de çok sevdim. İddiası odur ki 'insan dünyaya özgüvene sahip ya da yoksun gelmez, bu yaşamla ilintilidir' gerçekten çok doğru. Bu konuda sıkıntılarınız varsa ya da merak ettiğiniz bir konu ise gönül rahatlığıyla bu kitabı sizlere önermekteyim. Yazarın da dediği gibi hayatımızın amacını keşfedip bu doğrultuda gidebilmek umuduyla inşallah....

Yazarın biyografisi

Adı:
Özcan Göknar
Unvan:
yazar

Yazar istatistikleri

  • 61 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 50 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.