Geri Bildirim
Patrick Graham

Patrick Graham

7.9/10
9 Kişi
·
22
Okunma
·
1
Beğeni
·
834
Gösterim
Adı:
Patrick Graham
Unvan:
Kanadalı Gazeteci, Yazar
"Akılsızın gözleri açıktır, ama bilge karanlıkta yürür."
Her son sadece bir öncekinin bitişi, her bitişse bir sonrakinin başlangıcıdır.
Patrick Graham
Sayfa 55 - Pegasus Yayınları
"Şşt, artık konuşmayın. Uyanacağınız dönemde, kara veba yaklaşık bir senedir Avrupa'yı kırıp geçiriyordu. Felaket, İtalya ve İsviçre'yi terk ederken, arkasında yüz binlerce ölü, ıssız şehirler ve sadece karga gaklamalarıyla kurt ulumalarının yankılandığı kırlar bıraktı."
Patrick Graham
Sayfa 363 - Peder carzo
.. Yanılmış: Bu katil bir oyuncak bebekler efendisi değil, o bir din adamı, mistik bir katil. Tanrı'nın sesi.
Patrick Graham
Sayfa 90 - Pegasus
Sessizlik gariptir. Hakiki sessizlikler demek istiyorum. Sanki orada olmayan tüm gürültülerle dolu gibidir.
"Seni öldürecek, Marie. Seni yakalayacak ve öldürecek. Ama ilkin, yanıma çivileyecek. Seni de çivileyecek ve birlikte dua edeceğiz. Sonsuza kadar onun için dua edeceğiz. Geliyor, Marie. O burada.."
Altta bir tarih: Yedinci güneş döngüsünün seksen ikinci yılının on altıncı günü. Carzo buz gibi bir esintinin ruhunu ele geçirdiğini hissediyor. Aztek güneş takviminin her döngüsü dünyanın dört yüz senesine tekabül ettiğine göre, Olmeklerin belası, Gregoryen takvimi itibariyle 33 yılının 3 Nisan günü ölmüş oluyor. İsa'yla aynı gün.
Patrick Graham
Sayfa 167 - Pegasus
Şeytan İncili , Patrick Graham'ın Türkçe'ye çevrilmiş tek kitabı. Kitabı okuduktan sonra diğer kitaplarını da aradım ama ne yazık ki çevirisi olan başka kitabı yok.
Bir kere kitap ezberbozan kitaplardan ve aşırı derecede heyecanlı. Özellikle sonunda kendimi nasıl kaptırmışsam kitaba (hala gülüyorum o tavrım aklıma geldikçe) çığlık attım.
Umarım yazarın diğer kitapları da çevrilir ve bu kitabın eğer devamı varsa onu da okuyabilirim. Bu tarz kitap sevenlerin uzun süre etkisinden kurtulamayacağı bir kitap.
Gerilim tarzında roman severler için önerilebilecek bir kitap. Olay kurgusu sağlam fakat yavaş ilerliyor. Sıkılmadan okumaya alıştığımız diğer gerilim romanları gibi değil.
Diğer dini - popüler kültür yazınlarının da içeriği olan Hıristiyanlık, Hz. İsa'nın tekrar diriltilip diriltilmediği, Vatikan içinde dönen komplolar gibi olayların hoş bir kurguyla ve betimlemeyle okura sunulduğu bir eser olduğunu söyleyebilirim ama biraz daha konusal açıdan sınırları zorlayabilirdi diye düşünüyorum.
Okumak isteyenlere şimdiden iyi okumalar...
Yüzyıllar öncesinden gelen bir efsanenin günümüzde işlenmesi söz konusu. Kayıp bir el yazması, kitap boyunca bizi kıtadan kıtaya, çağlardan çağlara koşturuyor. Dedektifin özel yeteneği sayesinde, çözülmesi zor cinayetler gün ışığına çıkıyor. Ne yazık ki olaylar, sadece cinayetlerin çözülmesiyle bitmiyor. Bu olayların arkasında, yüzyıllar boyunca gizliliğini korumayı başarmış bir örgüt var. Ve bu örgütün kime hizmet ettiğini anlamak zor olmasa gerek. Kitapta gerçeküstü olaylara da yer verilmiş. Aslına bakarsanız romanın iskeleti, bu olağandışı olaylara dayanıyor. Eğer gizemlerle dolu bir macera romanı okumak istiyorsanız size gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim Şeytan İncilini.

Yazarın biyografisi

Adı:
Patrick Graham
Unvan:
Kanadalı Gazeteci, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 22 okur okudu.
  • 13 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.