Patrick Graham

Patrick Graham

Yazar
7.5/10
11 Kişi
·
31
Okunma
·
2
Beğeni
·
881
Gösterim
Adı:
Patrick Graham
Unvan:
Kanadalı Gazeteci, Yazar
Her son sadece bir öncekinin bitişi, her bitişse bir sonrakinin başlangıcıdır.
Patrick Graham
Sayfa 55 - Pegasus Yayınları
Sessizlik gariptir. Hakiki sessizlikler demek istiyorum. Sanki orada olmayan tüm gürültülerle dolu gibidir.
"...Tanrı öldü ve burada Yaratık'ın hakimiyeti başlıyor. Gidin Papanıza söyleyin, her şey yanlış. Bize yalan söylendi. Ruhlar sonsuza kadar yanıyorlar ve onları yakan ateşi de Tanrı körüklüyor."
Patrick Graham
Sayfa 335 - Pegasus Yayınları
"...bir şeyin var olmadığına inanılmasını istiyorsanız ortalığa bu şeyin pekâlâ var olduğu söylentisini yayın, sonra karşı saldırıya geçip insanları bütün bunların sonuçta sadece söylenti olduğuna ikna etmeye çalışın."
Patrick Graham
Sayfa 442 - Pegasus Yayınları
...katil, gövdelerini kızgın bir demirle dört harf kazımak için dağlamıştı: INRI, Romalıların İsa'nın üstüne çivilediği Latince kısaltma.
Patrick Graham
Sayfa 122 - Pegasus Yayınları
Golgotha. Yan yana dizilmiş üç çarmıh. İki hırsız ölmüş. İsa haykırıyor, kanlı gözyaşları yanaklarından süzülüyor. Günün on beşinci saati. Garip siyah bulutlar çarmıhın üstünde toplanıyor, hava neredeyse gece kadar kararmış.
Patrick Graham
Sayfa 462 - Pegasus Yayınları
Hem paranıza Hem zamanınıza yazık olmaması adına uzak durun !!! Çeviri kötü diyeceğim ama konuda da kopukluk var . Bu kitap İle kendimi sınadığım için kendimden özür diliyorum
Şeytan İncili , Patrick Graham'ın Türkçe'ye çevrilmiş tek kitabı. Kitabı okuduktan sonra diğer kitaplarını da aradım ama ne yazık ki çevirisi olan başka kitabı yok.
Bir kere kitap ezberbozan kitaplardan ve aşırı derecede heyecanlı. Özellikle sonunda kendimi nasıl kaptırmışsam kitaba (hala gülüyorum o tavrım aklıma geldikçe) çığlık attım.
Umarım yazarın diğer kitapları da çevrilir ve bu kitabın eğer devamı varsa onu da okuyabilirim. Bu tarz kitap sevenlerin uzun süre etkisinden kurtulamayacağı bir kitap.
Gerilim tarzında roman severler için önerilebilecek bir kitap. Olay kurgusu sağlam fakat yavaş ilerliyor. Sıkılmadan okumaya alıştığımız diğer gerilim romanları gibi değil.
Diğer dini - popüler kültür yazınlarının da içeriği olan Hıristiyanlık, Hz. İsa'nın tekrar diriltilip diriltilmediği, Vatikan içinde dönen komplolar gibi olayların hoş bir kurguyla ve betimlemeyle okura sunulduğu bir eser olduğunu söyleyebilirim ama biraz daha konusal açıdan sınırları zorlayabilirdi diye düşünüyorum.
Okumak isteyenlere şimdiden iyi okumalar...
Ya körü körüne inandığınız herşey bir yalandan ibaret olsaydı...Kara vebanın Avrupa'da bir lanet gibi yayıldığı yıllarda Kuzey İtalya'da bir manastır rahibesi Hz. İsa'nın şeytanın oğlu olduğunu iddia eden el yazması bir İncil bulur ve manastırdaki hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacaktır...Rahibe Yseult'un kendisiyle beraber gömdüğü bu lanetli elyazmasını, bir kaza sonucu tuhaf yeteneklere sahip olan FBI çalışanı Marie Parks'ın bulmasıyla işler iyice karmaşık bir hal alır...Karınları deşilen, çarmıha gerilen ama ölmeyen rahibeler ve bir infazcı... Ruh hırsızı, ölmeyen yaratık, yüzden yoksun Tres-Bas şövalyesi CALEB... 14. yüzyıldan günümüze uzanan bu romanı okurken; korkuyu, heyecanı ve merakı iliklerinize kadar hissedeceksiniz... Ve ne kadar durmak isteseniz de duramayacaksınız...Çünkü "Şeytan İncili" duracağı yeri kendisi seçer ...
Yüzyıllar öncesinden gelen bir efsanenin günümüzde işlenmesi söz konusu. Kayıp bir el yazması, kitap boyunca bizi kıtadan kıtaya, çağlardan çağlara koşturuyor. Dedektifin özel yeteneği sayesinde, çözülmesi zor cinayetler gün ışığına çıkıyor. Ne yazık ki olaylar, sadece cinayetlerin çözülmesiyle bitmiyor. Bu olayların arkasında, yüzyıllar boyunca gizliliğini korumayı başarmış bir örgüt var. Ve bu örgütün kime hizmet ettiğini anlamak zor olmasa gerek. Kitapta gerçeküstü olaylara da yer verilmiş. Aslına bakarsanız romanın iskeleti, bu olağandışı olaylara dayanıyor. Eğer gizemlerle dolu bir macera romanı okumak istiyorsanız size gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim Şeytan İncilini.

Yazarın biyografisi

Adı:
Patrick Graham
Unvan:
Kanadalı Gazeteci, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 31 okur okudu.
  • 16 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.