Paul Carson

Paul Carson

Yazar
8.1/10
67 Kişi
·
143
Okunma
·
15
Beğeni
·
1400
Gösterim
Adı:
Paul Carson
Unvan:
Yazar
Doğum:
İrlanda, Dublin, 1949
Paul Carson 1949 yılında Dublin'de doğdu. Aynı zamanda tıp doktoru olan yazar evli ve iki çocuk sahibidir. İrlanda'da en çok satan yazarlar arasındadır.
Yıllar içerisinde hayatımın gidişatını zapt etmeyi öğrendim. Sadece değiştirebileceğim şeylere kafa yormayı tercih ediyorum. Kontrolüm altında olmayan olayları geride bırakıyorum. Her hüzünlü şarkı dinleyişimde ağlayan tiplerden değilim.
McGrath ve Dowling çok etkilenmişlerdi. Onlara göre doğum hastaneleri sadece mutluluk ve hayatın hüküm sürdüğü yerlerdi. Bebekler doğar, yeni babalar ellerinde çiçekler ve purolarla etrafta koştururlardı.
Yaşam ve umut hâkim olmalıydı buraya.
Ölüm değil.
Hayat belli kurallarla oynanan bir oyun!..Kazanabilirsin denilen ama kazanılamayan ince bir oyundur(?)
Hiçbir insan bu oyunda canlı çıkmaması gerekti ''yeni kural''.
"Adam" -kelimeyi sanki bir ahmağa hikaye anlatıyormuş gibi vurgulayarak söyledi- "Yanlış bölgeye girmiş. Adam, çocukların peşine düşmüş. Adam, eksik etekli çocuklar arıyormuş, birkaç dolara kendisini tatmin etsinler diye."
Sonra rüyamı hatırladım. Dondurmanın şekerli tadını tekrar alabilmek umuduyla dudaklarımı yaladım ancak sadece karamsarlık ve korku tadı aldım.
Lynch arabasına bir kahraman edasıyla binerken, Profesör Patrick Armstrong ise polisler tarafından Merkezi Doğum Hastanesi'nden gösterişsiz bir biçimde çıkarılıp bir polis arabasına götürülüyordu. Karakola götürülüp acımasızca sorguya tutulacak ve en sonunda salıverilecekti. Ama karakolun dışında bekleyen ve Lynch'den bahşiş alan iki Evening Post Gazetesi fotoğrafçısı adamın küçük düştüğü bu anı saniyesi saniyesine fotoğraf makinelerine aktaracaklardı.
Lynch, herkesle bir bir hesaplaşıyordu.
Benim hayatım tıptır Steve. Başka hiçbir şeyle ilgilenmem. Ne golf oynarım ne tekneyle gezerim ne de dağlara tırmanırım. Ben, ne görüyorsan oyum. Bütün benliğimle bir kardiyoloğum.
%6 (20/380)
İncelemeye hakkım varmı yokmu bilmiyorum ama kaç gündür elimde kaldı hiç begenmedim bu polisiye romanını zaman kaybı hikayesi bildiğimiz şeyler gibime geldi.
380 syf.
·2/10
Selam haftasonu başladığım polisiye-gerilim romanı dün #okudumbitti ,aşağıda size kitabın arkakapak yazısını paslıyorum 🤷 ben istediğim aksiyon,gerilim,heyecan hissiyatını alamadım açıkçası. İrlanda polisiyesi farklı olur diye düşünmüştüm ama tekdüze bir anlatımdı merak ettiğim için bazı gereksiz uzatılan yerleri atlayarak okudum hatta. Yine de meraklısı vardır diye düşünüp şuracığa bırakıyorum.
398 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Öncelikle birinci sınıf bir gerilim kitabı. Okumaya başladığımız anda kitabın akıcılığına kapılıyorsunuz. Ben okurken biraz sonra ne olacağını bilmek için o kadar sabırsızlanıyordum ki çenemin ağrımasına rağmen çok hızlı okuyordum. Kalbimin hızlandığı anlar da oldu. :) Irlanda Dublinde Amerikalı bir cerrahın kızı öldürülüyor bu da onu normal bir cinayet olmaktan çıkarıyor. Polis şefi ile birlikte iki dedektif de bu cinayeti aydınlatmaya çalışıyorlar. Diğer yandan Mercy hastanesinde Frank Clancy hastanede dönen gizemi çözmek için uğraşıyor. Kitabın sonunda iki konu birbirine bağlanıyor. Muhteşem bir kitap 375 sayfayı 3 günde bitirdim. Kesinlikle okumalısınız.
490 syf.
·4 günde·6/10
Sanırım bu türden kitaplardan çok fazla okuduğum için artık beni yeterince etkilemiyorlar. okuduğum çoğu şeye aşinayım ve türe göre yazarın bize sunacaklarını bildiğim için eski tadı alamaz oldum. Bu yüzden olacak ki bu kitabı da çok sevemedim, zaten yazar ortaya çok iyi bir iş çıkaramamış, bende türe fazla aşina olunca kitaptan zevk alamadım.

Ve şunu eklemeden geçemeyeceğim, kitabın sonu aşk romanı gibi, masal gibi çok fazla pembe, musmutlu idi. Gerçekle bağdaşmayan sonları oldukça itici bulan biri olarak bu kitabın sonunu da hiç sevmedim.

Polisiye-gerilim türü içinde ne en iyi ne en kötü kitaplardan biri. Bu türü seviyorsanız ve gizemin yoğun olmadığı polisiyelerden de hoşlanıyorsanız okuyabileceğiniz bir kitap.

Daha fazlası için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/2016/12/nester.html
398 syf.
·Beğendi·7/10
Ortalama bir polisiye roman olduğunu düşünüyorum. Bir çok açıdan olay akıp gidiyor. Ama biraz daha gizem katılsaydı olaya belki daha çok hoşuma gidebilirdi.
441 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Dikkat spoiler içerir.
Dublin Sorgu Hakimi Michael Wilson, Sarah adında bir eşi, Gregory ve Jennifer adında iki çocuğu olan işine bağlı bir hakimdir. Patrick Downing adında biri intihar etmiştir ancak Wilson'un şüpheleri vardır. Çünkü ölen kişi Devlet Bakanı'nkn oğludur ve uyuşturucu bağımlısıdır. Olayı Roche adlı bir bayan dedektifle kurcalarken önce bombalı saldırıya uğrar, sonra evi basılır. Sarah ve çocuklar ile arası bozulan Wilson koruması Reilly ile beraber işe iyice gömülür. Bakan'ın eski uyuşturucu kaçakçısı yeni iş adamı Redmond ile ilişkisi vardır. Daha önceden bir bankada çalışan Harold Mahone birden ifade vermekten vazgeçer. Aslında Redmond bankayı kara para aklamak için kullanmaktadır ama baba Downing onu da dolandırmıştır. Wilson ailesinin tamamı tehlikededir. Acaba intihar yerinde buldukları evsiz Hobbs bu olayı çözmelerine yardım edecek midir? Patrick'in olayı cinayetse katil kimdir ve cinayeti neden işlemiştir? Wilson bu işten sağ salim kurtulabilecek midir? Bir solukta okunan bir roman. Mutlaka okunması gerekenlerden.
380 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Dikkat spoiler içerir.
Adalet Bakanı Harry Power ve doktor Scott Nolan Dublin'de uyuşturucu ile mücadele konusunda bir çalışma yürütmektedir. Ancak aynı gün içerisinde ikisine de saldırılar. Power yaralanır ve Scott'ın eşi Laura öldürülür. Laura'nın ağabeyi Mark Higgins, İrlanda polis teşkilatı Garda'da çalışan bir dedektiftir ve Laura'nın ölümünden Scott'ı sorumlu tutar. Katil Sean Kennedy adında biridir ve amaçları İrlanda uyuşturucu piyasasının Derek McCann gibi tek bir adamın elinde toplanması ve büyük bir sevkiyat yaparak voleyi vurmaktır. Eski bir narkotik polisi olan Jay Davis ile planı yapan Kennedy işi bağlamak için Tayland'a gider gelir. Ancak Scott bir plan yapmıştır ve Amerika'dan temin ettiği yasal olmayan ilaçlar ve Higgins'in ortaklığı ile o zamanlar kimliğini bilmedikleri Kennedy'nin peşine düşeceklerdir. Acaba bu ikili başarılı olup Laura'nın intikamını alabilecek midir? Kennedy ve Davis sevkiyatı başarıyla gerçekleştirebilecek midir? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.
398 syf.
·15 günde·10/10
Bazen bir cinayeti çözmek ufak bir kumaş parçası kadar kolaydır . Fakat bunu farketmek zordur . Neticede göz önünde olanı kimse görmez . Gerçeklere kulan tıkayan insan çoktur . Ama gerçeğin kıymetini bilmeyen yoktur . Soluksuz okuduğum bir kitap . Tavsiye ederim
441 syf.
·Beğendi·7/10
Paul Carson gibi normal hayatında doktor olan yazarlar, bu tarz konularda bence çok daha başarılı oluyorlar. Yazarın kalemini ilk defa okudum ve inanılmaz bir merakla başladım. Çünkü konusunu ilk okuduğum an ‘bu tam benlik’ diye gözlerim parlamıştı ve konu itibariyle daha çok gerilim bekledim. Belli bir yere kadar aralarda çok uzatılmış yerlerden dolayı sıkılmadım desem yalan olur ve istediğim gerilimi veremedi bana. Daha sonra çok güzel ilerledi, hatta inanılmaz heyecanla, ama sonlarda beni şaşırtmadı maalesef. Beğendim kitabı evet ama çok daha iyi polisiye gerilim kitapları okudum. Yazarın bir kitabına daha şans vereceğim.
.
Ben bir doktorum ancak hastaları konuşmayan bir doktor. Hastalarımın hiçbiri mide kramplarından, baş ve boğaz ağrılarından ya da ani baş dönmelerinden yakınmaz. Ailelerinin ve arkadaşlarının bildiklerinden daha fazlasını bilirim. Ve ne zaman, nasıl öldüklerini de.
Ben Dublin ölümlerinin varisiyim.
Ben onların son sesiyim.
Resmi ünvanım Dr. Michael Wilson, Dublin Şehri Sorgu Hakimi.
422 syf.
·Beğendi·9/10
Ben bolca Tıp alanında yeni,yeni isimler öğrendim bu kitapta konusunun verdiği bir şüphe vardı içimde acaba olabilir mi? insanların yetenekleri kullanmak istediklerinde neler yapabileceklerini okudum. ..Ama bu derin bilgilere sahip kişinin bir kitap okuyucusu olarak son derece tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Paul Carson
Unvan:
Yazar
Doğum:
İrlanda, Dublin, 1949
Paul Carson 1949 yılında Dublin'de doğdu. Aynı zamanda tıp doktoru olan yazar evli ve iki çocuk sahibidir. İrlanda'da en çok satan yazarlar arasındadır.

Yazar istatistikleri

  • 15 okur beğendi.
  • 143 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 74 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.