Soğuk Çelik

8,0/10  (6 Oy) · 
10 okunma  · 
5 beğeni  · 
802 gösterim
"Birinci sınıf bir gerilim kitabı."

-Sunday Tribune-

"Kitabı okumaya başlamadan evvel ertesi sabah erken kalkmanız gerekmediğinden emin olun. Başladığınızda bitirmek için ertesi günü bekleyemeyeceksiniz."

-London Book Reviewer-

Dublin'deki bir parkta genç bir kıza ait cansız bir beden bulunur. Kız, vahşice ölüme terk edilmiştir. Cesedin bulunuşunun ardından, olay yerine gelen ekipler, adli psikoloji uzmanının da katıldığı soruşturmayı derinleştirdikçe, bunun basit bir cinayet vakası olmadığı ortaya çıkıyordu. Bu gelişmeler hem Dublin polisi için hem de politikacılar için bir kâbusun başlangıcıydı. Bulunan kız, hükümetin en önemli projelerinden biri olan Kalp Vakfı'na ait Mercy Hastanesi'nin başına getirilen Amerikalı bir cerrahın kızıdır.

Amerikan Hükümeti katilin bulunması için baskı yapmaya başlamışken, Mercy Hastanesi'nde Frank Clancy ise alışılmadık iki ölüm vakasıyla uğraşıyordu. İki soruşturmanın yönü de aynı tarafa dönmeye başladığında, işin içindeki herkes büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalacaktı.

Paul Carson, Son Görev ve Neşter'den sonra, okurlarını yeniden hastane koridorlarında büyük bir gerilimin içine sürüklüyor. İlk satırından son satırına dek temposu hiç düşmeyen Soğuk Çelik, İrlanda'nın en büyük suç yazarlarından biri kabul edilen ve kitapları milyonlar satan yazarın ustalık eserlerinden biri…

"Carson deha düzeyinde bir kurgu ustası ve öyküye hayat veren bir soluğu üflemeyi başarabilen nadir yeteneklerden."

-Sunday Tribune-

"Soluk kesici öyküsü ve donanımlı karakterleriyle alkışı hak ediyor."

-GQ-

"Yazar, Hannibal Lecter kadar gaddar ve kötü bir karakter yaratmış."

-Irish Times-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  398
 • ISBN:
  9786055831585
 • Çeviri:
  Erdem Atik
 • Yayınevi:
  Altın Bilek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Göknur Sarı 
 11 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Ortalama bir polisiye roman olduğunu düşünüyorum. Bir çok açıdan olay akıp gidiyor. Ama biraz daha gizem katılsaydı olaya belki daha çok hoşuma gidebilirdi.

Kitaptan 2 Alıntı

Esra'nın Dünyası 
30 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yıllar içerisinde hayatımın gidişatını zapt etmeyi öğrendim. Sadece değiştirebileceğim şeylere kafa yormayı tercih ediyorum. Kontrolüm altında olmayan olayları geride bırakıyorum. Her hüzünlü şarkı dinleyişimde ağlayan tiplerden değilim.

Soğuk Çelik, Paul Carson (Sayfa 214)Soğuk Çelik, Paul Carson (Sayfa 214)
Esra'nın Dünyası 
02 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çok kolay olacaktı. Bir bebeğin elinden şekerini almak gibi.

Soğuk Çelik, Paul Carson (Sayfa 341)Soğuk Çelik, Paul Carson (Sayfa 341)