1000Kitap Logosu
Paul Davies

Paul Davies

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.2
22 Kişi
48
Okunma
7
Beğeni
1.023
Gösterim
Tam adı
Paul Charles William Davies
Unvan
İngiliz Fizikçi, Yazar
Doğum
22 Nisan 1946
Yaşamı
Paul Charles William Davies, AM (22 Nisan 1946 doğumlu) bir İngiliz fizikçi, yazar ve yayıncı. Arizona StateÜniversitesi'nde profesör olarak BEYOND (Fen Eğitiminde Temel Kavramlar Merkezi) Direktörü. Kaliforniya'daki Chapman Üniversitesi Kuantum Araştırmaları Enstitüsü'nde görevlidir. Cambridge, University College London, Newcastle upon Tyne Üniversitesi, Adelaide Üniversitesi ve Macquarie Üniversitesi'nde daha önceleri akademik toplantılar gerçekleştirmiştir. Araştırma alanları kozmoloji, kuantum alan teorisi ve astrobiyoloji gibi alanlardır. Mars'a tek yönlü bir yolculuğun uygulanabilir bir seçenek olabileceğini önermiştir. Davies Finchley'de, Londra'da yetişmiş ve Woodhouse Road Woodhouse Grammar School'da eğitim almıştır. Daha sonra 1967 yılında 1. sınıf BSc kazandı ve UCL'de Fizik okudu. 1970 yılında University College London'da Michael J. Seaton Sigurd Zienau gözetiminde doktorasını tamamladı. Daha sonra Cambridge Üniversitesi'nde Fred Hoyle yanında doktora sonrası araştırma gerçekleştirdi.
Yusuf Uysal
Tanrı ve Yeni Fizik'i inceledi.
320 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Tanrı’ya ulaşmak sadece dinle değil bilimle de mümkündür. ‘Baktığını görüp, zihin süzgecinden geçirme’ işte bu bilimle gelen bir ilhamdır. Yeni fizik , bize evrenin en içinden en uzak noktasına kadar bilgiler sunuyor.Her geçen gün çok fazla gelişme kaydediliyor ve biz artık buna alıştık yani bilgi yeniliğine bağışıklık kazandık bu da bizi yeniliklerin getirdiği ışığı görmemekle baş başa bırakıyor. Yolun sonu ışık mı bilmem lakin yolu aydınlatan fikir ve ilhamdır.
Tanrı ve Yeni Fizik
Okuyacaklarıma Ekle
5
Kaotik Okur
Bir Zaman Makinesi Yapmak'ı inceledi.
152 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Zamanda yolculuk yapmak mümkün müdür ? İnanılabilecek bir şey midir ? Bu kitabı okuduktan sonra zaman yolculuğuna çıkmak hayal edilebilir bir şey. Dahası fizikle ilgili üstün bir temele bile ihtiyacınız yok. Newton'dan Einstein'e ,Carl Sagan'dan Kip Thorne'ye ve başta zihninizdeki tüm zaman yolculuğu tabularını yıkacak H.G.Wells'in fikirlerinin yorumlarını ve detaylarını bulacaksınız.
Bir Zaman Makinesi Yapmak
Okuyacaklarıma Ekle
1