Paul Kemprecos

Paul Kemprecos

Yazar
7.0/10
37 Kişi
·
113
Okunma
·
2
Beğeni
·
734
Gösterim
Adı:
Paul Kemprecos
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
11 Mart 1939
Paul Kemprecos
Yazar
Doğum: 11 Mart 1939 (76 yaşında), Amerika Birleşik Devletlerihttp://www.paulkemprecos.com
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Kitabı okurken bir karmaşıklığını içine düşebilirsiniz olaylar üst üste geldiği için ben açıkçası böyle hissettim genel olarak güzel kitap ama okumaya başlayacaksanız bu kitaptan başlamayın bence...
Clive Cussler'ın kitaplarının insana birşeyler katmasına bayılıyorum. Her kitapta mutlaka birşeyler öğreniyorsun. Kutup kaymasında da doğanın karşısında insanoğlunun ne kadar aciz olduğu bir kere daha ortaya çıkıyor. Tempo hiç düşmeden sayfalar nasıl bitti anlamadım. Kesinlike tavsiye ederim.
NUMA Dosyaları'nın yedinci kitabı olan bu romanın sonunda Dan Brown tarzı bir bitiriş var.
Genel ilerleyişi akıcı olan romanda Hz. Süleyman ile ilgili bilgilere sahip oluyoruz. Kahramanlarımızın yolu bir ara Türkiye'ye de düşüyor.
Çalınan bir heykelin peşinde tarih kokan, soluk soluğa bir kovalamaca.
Başkalarına da oluyor mu bilmiyorum ama ben bir kitabı uzun süre kitaplığımda tuttuğumda o kitabı okumakta büyük zorluk çekiyorum. Yakuza Cinayeti tam 6 senedir kitaplığımda ve okumam nerdeyse 8 ay sürdü o 8 ay arada bitirdiğim kitap sayısı ise 70 küsürlerde (wattpadde okuduklarıma birlikte). Ama bir türlü Yakuza Cinayetini bitiremedim. Kısmet bugüneymiş sonunda bitirdim. Darısı diğer yarım bıraktıklarımın başına...
Clive Cusler tarzı. Polisiye okumanın verdiği keyif ve araştırmanın verdiği bilgi birikimi. Bu kitapta her ikisine de doyacaksınız. Ayrıca Türkiye ve Türkler hakkında şimdiye kadar okuduğum en yalın ve gerçekçi anlatım yapan yazarlardan biri. Dinler arası siyaset, tarih, macera ve elbette deniz bilimi hakkında doyurucu bir kitap arayanlara tavsiyemdir.
Her zamanki gibi beklentilerimi boşa çıkarmayan maceranın hiç kesintiye uğramadığı bir kitaptı. Yazarın özellikle üslubunu ve okuyucuya gerçek bilgiler vermesinden de ayrı bir zevk alıyorum. Bu keyifli macera için teşekkür ederim Cussler ve Austin.
Konu olarak gerçekten ilgi çekici bir mesele işlenmiş. Yanlız karakterlerin yüzeyselliği bir türlü kitabın içine tam olarak girememenizi sağlıyor. Onun haricinde genel itibariyle merak uyandıran ve okuru hep bir takım soru işaretleri ile zinde tutmayı başaran bir eser. Konusu gerçekten farklı ve kurgu hatasız. Karmaşık ve kusursuz kurgusu, ilginç konusu keşke daha göz alıcı dış mekan ve karaktererle perçinlenseymiş. Karakter oldukça bol ve silik. Duygular sığ. Ne kötü adamlar yeterince kötü ne de iyi adamlar olması gerektiği gibi iyi olmamışlar. Bir şeyler eksik. Tuzsuz ve lezzetsiz ama besleyici bir yemeğe benziyor. Yine de ölümüne futbol maçı bölümü oldukça yaratıcı ve sürükleyici bir bölüm olmuş.
Martı Yayınlarının bendeki basımındaki hataları saymazsak, gayet akıcı bir anlatımı ve sürükleyiciliği var kitabın. Tavsiye ederim. Güzel bir dedektiflik hikâyesi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Paul Kemprecos
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
11 Mart 1939
Paul Kemprecos
Yazar
Doğum: 11 Mart 1939 (76 yaşında), Amerika Birleşik Devletlerihttp://www.paulkemprecos.com

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 113 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 26 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.