Paul Kemprecos

Paul Kemprecos

Yazar
7.1/10
73 Kişi
·
222
Okunma
·
2
Beğeni
·
780
Gösterim
Adı:
Paul Kemprecos
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
11 Mart 1939
Paul Kemprecos
Yazar
Doğum: 11 Mart 1939 (76 yaşında), Amerika Birleşik Devletlerihttp://www.paulkemprecos.com
... O, aşkın bir çiçek gibi büyüyüp açması gerektiğine inanır. Bense çiçeğin büyümesi için gereken güneş ışığını sağlamayı ve suyu vermeyi ihmal etmiştim. Sonuç da hastalıklı bir ottan ibaret olmuştu.
272 syf.
·4 günde·7/10
Tekneler ton balığı avlamak için açıldıklarında sisin içine girerler.Teknelerden biri bütün uyarılara rağmen son hız sisin içine dalar ve kazalara sebep olur. Soc dedektiflik yapmaktadır ve onun da bir teknesi vardır.Bir Japon firması olayları aydınlatması için onu tutar.Dedektif kitapları sevenler ilgilenebilir.
272 syf.
·6 günde·Beğendi·7/10
Kitabı okurken bir karmaşıklığını içine düşebilirsiniz olaylar üst üste geldiği için ben açıkçası böyle hissettim genel olarak güzel kitap ama okumaya başlayacaksanız bu kitaptan başlamayın bence...
416 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
Clive Cussler'ın kitaplarının insana birşeyler katmasına bayılıyorum. Her kitapta mutlaka birşeyler öğreniyorsun. Kutup kaymasında da doğanın karşısında insanoğlunun ne kadar aciz olduğu bir kere daha ortaya çıkıyor. Tempo hiç düşmeden sayfalar nasıl bitti anlamadım. Kesinlike tavsiye ederim.
432 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
NUMA Dosyaları'nın yedinci kitabı olan bu romanın sonunda Dan Brown tarzı bir bitiriş var.
Genel ilerleyişi akıcı olan romanda Hz. Süleyman ile ilgili bilgilere sahip oluyoruz. Kahramanlarımızın yolu bir ara Türkiye'ye de düşüyor.
Çalınan bir heykelin peşinde tarih kokan, soluk soluğa bir kovalamaca.
432 syf.
·Puan vermedi
Amerikalı macera roman yazarı olan clive cussler birçok ülkede birçok dilde kitapları yayınlanmıştır...
Ülkemizdede çok satanlar listesinde olan yazar gerek Dirk pitt gerek Kurt Austin ile maceradan maceraya atılmıştır...


NUMA ekibi zaman ve mekân içinde başdöndürücü bir yolculuğa çıkacaklar Araştırmaların sonunda, Thomas Jefferson`un kendi eliyle şifrelediği evrakları, Hazreti Süleyman`ın kayıp hazine-sini ve sonsuza dek dünyanın düzenini bozacak çok gizli amansız bir projeyi ortaya çıkacaklardır..
Maceranın hiç bitmediği,bir heykelin peşinde tarih kokan bi kovalamacanın içinde kendinizi buluyorsunuz...
Beklentilerimi hicbir zaman boşa çıkarmayan yazar verdiği gerçek bilgiler ile de ayrı bir değere sahiptir..
272 syf.
·99 günde·2/10
Başkalarına da oluyor mu bilmiyorum ama ben bir kitabı uzun süre kitaplığımda tuttuğumda o kitabı okumakta büyük zorluk çekiyorum. Yakuza Cinayeti tam 6 senedir kitaplığımda ve okumam nerdeyse 8 ay sürdü o 8 ay arada bitirdiğim kitap sayısı ise 70 küsürlerde (wattpadde okuduklarıma birlikte). Ama bir türlü Yakuza Cinayetini bitiremedim. Kısmet bugüneymiş sonunda bitirdim. Darısı diğer yarım bıraktıklarımın başına...
272 syf.
·8 günde·7/10
Japon çeteleri, tuna balığı avcıları, öldürülen çete üyesi ve balıkçılık yapan eski bir özel dedektif.

Hepsinin bir araya gelmesiyle başlayan olaylar silsilesi. Polisiye severler için güzel bir kurgu.

İyi okumalar.
432 syf.
·8 günde·Beğendi·8/10
Clive Cusler tarzı. Polisiye okumanın verdiği keyif ve araştırmanın verdiği bilgi birikimi. Bu kitapta her ikisine de doyacaksınız. Ayrıca Türkiye ve Türkler hakkında şimdiye kadar okuduğum en yalın ve gerçekçi anlatım yapan yazarlardan biri. Dinler arası siyaset, tarih, macera ve elbette deniz bilimi hakkında doyurucu bir kitap arayanlara tavsiyemdir.
432 syf.
·8 günde·7/10
Her zamanki gibi beklentilerimi boşa çıkarmayan maceranın hiç kesintiye uğramadığı bir kitaptı. Yazarın özellikle üslubunu ve okuyucuya gerçek bilgiler vermesinden de ayrı bir zevk alıyorum. Bu keyifli macera için teşekkür ederim Cussler ve Austin.
480 syf.
·6/10
Konu olarak gerçekten ilgi çekici bir mesele işlenmiş. Yanlız karakterlerin yüzeyselliği bir türlü kitabın içine tam olarak girememenizi sağlıyor. Onun haricinde genel itibariyle merak uyandıran ve okuru hep bir takım soru işaretleri ile zinde tutmayı başaran bir eser. Konusu gerçekten farklı ve kurgu hatasız. Karmaşık ve kusursuz kurgusu, ilginç konusu keşke daha göz alıcı dış mekan ve karaktererle perçinlenseymiş. Karakter oldukça bol ve silik. Duygular sığ. Ne kötü adamlar yeterince kötü ne de iyi adamlar olması gerektiği gibi iyi olmamışlar. Bir şeyler eksik. Tuzsuz ve lezzetsiz ama besleyici bir yemeğe benziyor. Yine de ölümüne futbol maçı bölümü oldukça yaratıcı ve sürükleyici bir bölüm olmuş.

Yazarın biyografisi

Adı:
Paul Kemprecos
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
11 Mart 1939
Paul Kemprecos
Yazar
Doğum: 11 Mart 1939 (76 yaşında), Amerika Birleşik Devletlerihttp://www.paulkemprecos.com

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 222 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 48 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.