Peter Boxall

Peter Boxall

Yazar
9.2/10
13 Kişi
·
21
Okunma
·
2
Beğeni
·
678
Gösterim
Adı:
Peter Boxall
Unvan:
Akademisyen
Doğum:
1969
960 syf.
·Beğendi·9/10
Bu kitap koca bir kütüphane !
Aman bugün ne pişirsem acaba ? diye takvim yapraklarının arkasına sığınmak gibi bir şey bu kitaba sahip olmak :)
İlham almak, fikir almak hepsi bir yana kısacık ömürlerimize hepsini okuyabilmek hayalleri kurdurması da cabası.
mmrysmn
mmrysmn Ölmeden Önce Okumanız Gereken 1001 Kitap'ı inceledi.
@mmrysmn·05 Eki 2019·Kitabı okumadı
Uzun zamandır almak istediğim bir kitaptı. İlk ve tek baskısı 2007 de yapılmış ne yazık ki. Böyle güzel kitapların baskılarının neden devam etmediğini anlayamıyorum. Kitap ancak sahaflardan temin edilebiliyor.
1800 öncesinden başlayıp 2000 lere kadar uzanan dönemde okunması önerilen 1001 eser var kitapta. Her kitap ortalama 300 kelime ile tanıtılmış, yazar ve konusu hakkında bilgiler verilmiş. Kitapseverlerin kitaplıklarında başucu kitabı olduğunu düşünüyorum. Benim için de öyle olacağı kesin...
960 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap, okumanın anlamı, neden okuduğumuz ve neleri okuyup neleri okumamamız gerektiği üzerine bir tartışmaya ve hararetli bir fikir alışverişine yol açacak gibi görünüyor. 960 sayfalık eser, bilgilendirici özelliğiyle tam anlamıyla bir referans kitabı olmasının yanı sıra, kendine özgü diliyle zevkle okunabiliyor. Kitaba yazılarıyla katkıda bulunanlar, 'ölmeden önce hangi kitapları okumamız gerektiğine ilişkin uluslar ve kültürler üstü bir fikir birliği oluşturabilecek benzersiz bir liste üretmek gibi bir iddia içinde olmadıklarını' söyleyerek, "Ölmeden Önce Okumanız Gereken 1001 Kitap"ın, kendisini sınırlandırıcı bir liste olarak sunmaktan ziyade, çok çeşitli ulusal bağlamlarda okumalar yapmaya dair tartışmaları özendirip çoğaltmasını amaçladıklarını belirtiyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Peter Boxall
Unvan:
Akademisyen
Doğum:
1969

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 21 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 265 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.