Pierre Dukan

Pierre Dukan

Yazar
6.9/10
24 Kişi
·
103
Okunma
·
2
Beğeni
·
870
Gösterim
Adı:
Pierre Dukan
Unvan:
Beslenme uzmanı
Doğum:
Cezayir, 1941
Başka bir canlının yağlarıyla beslenirken, kendi yağlarınızdan kurtulamazsınız!
Dukan diyeti, uygulayanın gözünü yıldırmaz ; yemek porsiyonlarının tartılması ve kalori sayımı yasaktır ve bir dizi popüler yiyecekten yeme özgürlüğü de verir.
320 syf.
·Puan vermedi
Nedendir bilmem, öyle cahil sayılmam da.. Ama iş böyle şeylere geldiğinde, hem üşengeç, hem de sabırsızım.. Yoga, spor salonu filan derken başarı sağlayamayınca.. Hayatımda ilk kez diyet yapmaya karar verdim.. İki üç sene önce Dukan'ın en civcivli Zamanına denk gelir..Yine de kulaktan dolma bilgiyle diyet yapmayı kendime yediremediğimden, gidip kitabı aldım.. Atak, seyir, duraklama, sabitleme o bu derken, epey bi bilgiyle.. Donanımlı olduğuma elbette kani:) İki haftalık maceram başladı. Diyet protein odaklı, meyve yok, karbonhidrat yok, belirli sebzeler, sadece belirli zamanlarda.. Çikolata bile yok!!.. Neyse, azimle ve harfiyen ne yazdıysa yaptım. Ikinci haftanin sonunda, etobur ben.. Et görmeye katlanamaz hale ulaştım.. Ekmek, makarna gördükçe gözüm döndü. Sonuç; iki kilo verip dal gibi oldum;) Beş kilo alıp dönüşümü yaptım:) Siz siz olun, diyetisyene gitmeden sağlıklı zayıflayabileceğiniz hayaline benim gibi kapılmayın.. Ki o verilen kilolar genelde yağdan değil, kas ve sudan gidiyor.. Doğru beslenmeye dair püf noktaları istiyorsanız, kitabi okuyabilirsinz.
320 syf.
·Puan vermedi
Diyet denilince ürperen herkese tavsiye ediyorum . Diyet işini aç kalmak olarak algılayan , can Boğaz’dan gelir aman yiyin yiyin diyen herkeslere verebileceğiniz bir cevap için bile okunur. Hiç değilse ne yendiğimiz , yediklerimizin ne olduğuyla ilgili bilinç sahibi oluyoruz . Tabi öncelik ilgi olmalı ;)
320 syf.
·Beğendi·7/10
Acaba hergün bir sayfa yiyerek mi zayıflayacağız diyerek alıp okuduktan sonra uygulayıp, tam 38 kilo verdiren diyetin kutsal kitabıdır.
Bir kütüphaneme bir de mucizemi görüp kitabıma yatmaya kalkan arkadaşlarıma faydalansın diye ödünç vermek için ikincisini aldığım ve gözüm gibi baktığım kitaptır.
Edebi bi tarafı yok evet ama Antalya sahillerinde sereserpe güneşlenmeme yardımcı olan tek kitaptır. Alınız ve harfiyen uygulayınız :)
ÇOK ÖNEMLİ: DİYETİ ASLA YARIDA BIRAKMAYINIZ.

Diyetin sonuna geldiğinizde herşeyi yiyor ve kilo almıyor olacaksınız zaten o yüzden 3 5 ay sabırla uygulayın mutlaka. Ama diyet devam ederken bırakırsanız kilolarınız yanında bonus kilolarla hızlı bir şekilde geri dönecektir.
320 syf.
·Puan vermedi
çok güzel yazılmış bir kitap.. ilgi alanı olanlara inanılmaz yararlı bilgiler veriyor.. tabiki ana konu olan dukan diyetini her okuyan yapabilir mi:) mualla çünkü ciddi sabır işi... ama sağlık açısından tatmin edici çok fazla bilgi içeriyor... diyet yapılsın yada yapılmasın mutlaka okunmalı...
320 syf.
·Puan vermedi
Ketojenik Atkins diyetinin modifiyr ve biraz daha hafif formunu anlatan bir kitap. Bu diyete uygun yapılabilecek bazı yemeklerin nasıl yapıldığını da anlatıyor
320 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bu kitap benim için çok faydalı oldu... bununla yaptığım diyette 24 kilo verdim ve 2 yıla yakındır hiç kilo almadım...özellikle diyet yapacaklara tavsiye ederim

Yazarın biyografisi

Adı:
Pierre Dukan
Unvan:
Beslenme uzmanı
Doğum:
Cezayir, 1941

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 103 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 27 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.