Giriş Yap

Ragıp Eşref Filiz

Yazar
0.0
0 Kişi
Unvan
Türk Yazar ve Romancı
Doğum
Ergani, Diyarbakır, 1 Haziran 1978
Yaşamı
Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde tamamladığı lisans eğitiminden sonra, çevirmenlik, tv spikerliği, seslendirme gibi işler yaptı. Havacılık sektöründeki kariyeri sebebiyle dünyanın birçok yerine seyahat etti. Uzun bir süre sadece İngilizce olarak yazdı. Yazdığı bazı İngilizce şiirler All Poetry Şiir Topluluğu tarafından yayımlandı. Yayımlanan ilk Türkçe romanı olan 'Raul Mendez Ölmeli' Sokak Kitapları Yayınevi tarafından 2013 yılında basıldı. Türkiye'deki faili meçhul gazeteci ve yazar cinayetlerine şaşırtıcı bir bakış açısıyla yaklaşılan roman, Türkiye'de ifade özgürlükleri konusunda yaşanan sıkıntıların yanı sıra 'Çözüm Süreci' ve 'Gezi Parkı Olayları'nı içeren ilk eserlerden biri olma özelliğini taşıyor. Türkiye'de Post-Modern Romancılığın en genç temsilcilerinden biri olan Ragıp Eşref Filiz, İstanbul'da yaşıyor ve özel sektörde yönetici olarak çalışıyor.

İncelemeler

Tümünü Gör
183 syf.
·
Puan vermedi
Açıkçası ne yorum yapacağımı bilemiyorum desem yeridir. Kitabı bitirdikten sonra herkese anlatmak istiyorsunuz içeriği. Sadece sizin vakıf olabileceğiniz bir sürü sırrı açığa çıkaran gizli-kutsal bir metin ele geçirmişsiniz gibi hissettiriyor kitap. Sadece tuvalete gitmek için ve yemek yemek için elden bırakılabiliyor. Sigara arası için bırakmaya gerek yok. Ama bir türlü kafanızda toparlayıp üçüncü bir kişiye anlatamıyorsunuz. Ragıp Eşref Filiz çok değişik bir yazım tekniği ve dil kullanmış kitapta. İç içe geçmiş değişik zaman periyotlarında geçen ve değişik karakterlerin ağzından anlatılan tek bir hikayenin, ancak romanın final bölümü okunduğunda okuyan kişinin kafasında bütünlük arz edip, jetonların tek tek düşmesine sebep olduğu bir ustalık eseri gibi. İşin ilginç tarafı bu yazarın ilk romanı olması. Bu genç yazar böyle yazmaya devam ederse, Ahmet Ümit'in uykuları kaçacağa benzer.
Raul Mendez Ölmeli
7.5/10 · 18 okunma
Reklam
183 syf.
·
Puan vermedi
muhteşem olduğuna inanıyorum..yazan yürek muhteşem çünkü ;)
Raul Mendez Ölmeli
7.5/10 · 18 okunma
183 syf.
·
10/10 puan
".... Çünkü siz , soğuk rüzgarların getirdiği o fısıltıyı hiç duymadınız. Raul Mendez'i tanımadınız. Bende tanımıyordum. Ta ki o , en karanlık kuyulardan yankılanarak gelen , lağım kokulu cehennem esanslı , lanetli parolayı duyana kadar. Raul Mendez Ölmeli!" işte roman bu tatda... Müthiş akıcı , okurken hertürlü süprize açık bu romanı şiddetle tavsiye ediyoruz. İyi bir romancı doğdu. Bizde buna şahitlik yapıyoruz. Vesselam.
Raul Mendez Ölmeli
7.5/10 · 18 okunma
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42