Raul Mendez Ölmeli

8,3/10  (3 Oy) · 
16 okunma  · 
1 beğeni  · 
2.012 gösterim
Bir adamı bekleyen son, en kötü ne olabilir? Kaderden kaçılabilir mi? Yoksa kaçılabilen bir şeyse buna kader diyemez miyiz?

"Unutmak istediğimiz geçmişimiz, bizler onu geride bırakmayı ne kadar istersek isteyelim, geleceğimizin en mutlu anını yok etmek için pusuda bekliyor olacak" Diyen Raul Mendez'e, İstanbul'dan Trabzon'a, Amsterdam'dan Taksim Gezi Parkı'na uzanan kişisel yazgısında eşlik etmeye hazır mısınız?

Ragıp Eşref FİLİZ'in, okuyucunun gerçeklik algısıyla oynayan anlatımı ve zihinleri ortada, sahipsiz, şaşkın bir şekilde bırakan sürpriz sonuyla, nefes nefese okunabilecek bir intikam öyküsü: 'Raul Mendez Ölmeli'
Emir Kuloğlu 
12 Eki 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Açıkçası ne yorum yapacağımı bilemiyorum desem yeridir. Kitabı bitirdikten sonra herkese anlatmak istiyorsunuz içeriği. Sadece sizin vakıf olabileceğiniz bir sürü sırrı açığa çıkaran gizli-kutsal bir metin ele geçirmişsiniz gibi hissettiriyor kitap. Sadece tuvalete gitmek için ve yemek yemek için elden bırakılabiliyor. Sigara arası için bırakmaya gerek yok. Ama bir türlü kafanızda toparlayıp üçüncü bir kişiye anlatamıyorsunuz. Ragıp Eşref Filiz çok değişik bir yazım tekniği ve dil kullanmış kitapta. İç içe geçmiş değişik zaman periyotlarında geçen ve değişik karakterlerin ağzından anlatılan tek bir hikayenin, ancak romanın final bölümü okunduğunda okuyan kişinin kafasında bütünlük arz edip, jetonların tek tek düşmesine sebep olduğu bir ustalık eseri gibi. İşin ilginç tarafı bu yazarın ilk romanı olması. Bu genç yazar böyle yazmaya devam ederse, Ahmet Ümit'in uykuları kaçacağa benzer.

Aytekin Tetik 
24 Eki 2013 · Kitabı okudu · 10/10 puan

".... Çünkü siz , soğuk rüzgarların getirdiği o fısıltıyı hiç duymadınız. Raul Mendez'i tanımadınız. Bende tanımıyordum. Ta ki o , en karanlık kuyulardan yankılanarak gelen , lağım kokulu cehennem esanslı , lanetli parolayı duyana kadar. Raul Mendez Ölmeli!" işte roman bu tatda... Müthiş akıcı , okurken hertürlü süprize açık bu romanı şiddetle tavsiye ediyoruz. İyi bir romancı doğdu. Bizde buna şahitlik yapıyoruz. Vesselam.

Yıldız Aras 
01 Kas 2013 · Kitabı okumayı düşünüyor · Puan vermedi

muhteşem olduğuna inanıyorum..yazan yürek muhteşem çünkü ;)